Што кога знаеш дека ке го/ја повредиш?

Член од
6 мај 2009
Мислења
33
Поени од реакции
2
Ете.. Врската е супер.. Односот меѓу вас исто.. Го/Ја сакаш и те сака.. Но што кога се знаеш себеси и знаеш дека кога-тогаш ќе направиш погрешен потег и ке го/ја повредиш колку и да не сакаш всушност?..
Koga togas ke napravis nesto,znaci znaes deka ke go povredis,ama ne sakas,kako mozi toa,pa ne go povreduvaj,,,,,za sto se raboti,za neverstvo,znaes deka ke go izneveris nekogas,,,neznam iskreno,kazi mi kako planiras da go povredis?
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
незнам некогаш можеби сум повредила со збор или некоја постапка али да го повредам она јако не...прво би расчистила па потоа би ја направила забранетата намера..
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ете.. Врската е супер.. Односот меѓу вас исто.. Го/Ја сакаш и те сака.. Но што кога се знаеш себеси и знаеш дека кога-тогаш ќе направиш погрешен потег и ке го/ја повредиш колку и да не сакаш всушност?..
Го кажувам тоа јасно и гласно, пред да се развие нешто повеќе, за другата личност да знае со кого си има работа, и ако сака и да си оди.

А ако останува, знае што ѝ следи.

А ако мене толку многу ми значи, ќе направам сè за да не ја повредам, туку напротив - да ја направам среќна.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Па вака пробувам тоа нешто со што би ја повредило да и го кажам на некој нај безболен начин, да проба да сфати зш поарно вистина од колку лага.. Така некако ќе го прифати тоа и сигурно ќе ми биде благодарна што не сум ја лажел, па така полесно ќе може да помине преку тоа доколку ме сака. :smir:
 
S

StereoLove

Гостин
Никогаш не сум повредуввала јас,туку јас сум била повредувана...Но доколку се случи тоа ке барам начин да го решам тоа.Ке се извинам и ке докажам на некој начин дека ми значи таа личност и дека не сум сакала да го повредам.Но секогаш свесно или несвесно сме повредувале.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
133
Поени од реакции
8
Подобро не го прави тоа. Ако навистина некој ти значи ќе дадеш се од себе за да не го повредиш и да го усреќиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom