Што кога женско предлага секс-френд?

Член од
12 ноември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
3
Ne mora da znaci deka e ''lesna'' zenska,mozebi ednostavno da ima potrebi koi nejziniot momentalen partner na ovoj ili onoj nacin ne gi zadovoluva,kako i da e vo sekoj slucaj interesno e da steknes novi iskustva :)
 
Член од
25 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
17
За машките:
Прво ме интересира која би ви била прва мисла/реакција на таквиот предлог.
Дали би прифатиле кога девојка би ви предложила да и бидете секс бади? Онака, без обврски, чисто секс?
Дали би ја карактеризирале како лесна/курва[ватева]?
Дали би прифатиле да имате редовен секс со некоја шо не ја сакате и дали ќе ви биде битен карактер/изглед?
Прва мисла ми била дали после првиот секс ќе се оддалечиме на секаква база, затоа што тоа беше ново и за мене и за нејзе.
Би прифатил доколку ја познавам подолг период и ја знам што особа е.Да да, без обврски, чисто само секс.Она има време јас имам време, има место се гледаме, имаме секс, после секс обожавам да каснам нешто за душа, ми праи кафе, цигарче и по дома.
Таа мене уствари ми беше нешто во стил како најдобра другарка, ама после првиот секс со нејзе сфатив дека има некоја хемија меѓу нас.Сеуште сме си другари ама си тераме со сексот ко да е нешто најнормално.Не ја сметам за курва.У принцип јас сум човек без предрасуди.
Сеа за сеа таа ми единствена таква другарка.Навистина многу ми одговара.Можеш после секс и да направиш некој муабет и да се насмееш и слично.Изгледот ми е битен затоа што неможам да спијам со некоја што не ме привлекува.
 

lrony

lrony
Член од
21 ноември 2011
Мислења
10
Поени од реакции
1
секс без обврска е лоша работа бидеј ќи човек го губи чуството за обврска и во другите свери во неговиот живот све е поврзано едно со руго во емоционалните реакции такада станува опсенат човек со сех а животот нее само секс него се работи за љубов!!!!
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
6
Поени од реакции
1
k
Многу е хипотетичка темава али ај
1. Ако не ми значи би прифатил таков вид на „врска“, ако ми значи не-полошо за мене, измачување.
2.Да, чим она ми се понудила значи не ми требало труд значи не е тешко, значи лесна е :о.
3. Би прифатил, изглед карактер просек. :helou:
ako go powr nekoj devojka ova ne e lesna, tuku e devojka sto znae sto saka i vo ovoj slucaj devojkata e lovec a maskoto plen znaci retko koe masko ne bi prifatilo. Znaci nie sme lesni we wraaat :)
 

TiMoN

The Beast
Член од
1 јуни 2006
Мислења
20
Поени од реакции
1
За машките:
Прво ме интересира која би ви била прва мисла/реакција на таквиот предлог.
Дали би прифатиле кога девојка би ви предложила да и бидете секс бади? Онака, без обврски, чисто секс?
Дали би ја карактеризирале како лесна/курва[ватева]?
Дали би прифатиле да имате редовен секс со некоја шо не ја сакате и дали ќе ви биде битен карактер/изглед?

За жените:
Дали некогаш би/сте предложиле некому да ви биде само за секс?
Како реагираат машките на тоа(ако сте предложиле)?
Дали си можеби во дилема за такво нешто ?:)
 
M

MIL

Гостин
zaebano e ako si ja prifatis taa igra a eden od dvajcata posle cinot se zatreska a drugiot ne go glea toa seriozno e ke se slika toj za na tablo zaljubeniot :D:D:D neznam u sekoj slucaj ne sum za ova , nekako mi e tesko ostvarlivo ama i kaj nas curite se malce pozatvoreni vo toj smisol :) edit sea vidov : Прво ме интересира која би ви била прва мисла/реакција на таквиот предлог.
Дали би прифатиле кога девојка би ви предложила да и бидете секс бади? Онака, без обврски, чисто секс?
Дали би ја карактеризирале како лесна/курва[ватева]?
Дали би прифатиле да имате редовен секс со некоја шо не ја сакате и дали ќе ви биде битен карактер/изглед?

-nema da mi se veruva ako sum sloboden bi probal samo neznam mozebi i bi se kael navedov gore zosto :D
-obvrski e pa ke a staam na spisokot za plus slatka obvrska hahaha
- kurva ? paa sigurno ke ja znam dali e takva a i ke si pomislam deka me simpatizira jako zatoa go saka ova :D
- mislam deka mora da mi e slatka i ubava inaku tesko ne gleam zosto bi ja legnal
 
D

devojcence

Гостин
nisto. se nadeva deka ke ja zasaka toj sto go saka i zatoa probuva na toj nacin. nisto drugo. i pametna devojka nikogas ne bi go napravila ova posto nema korist od istoto.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Тој/таа што предлага секс френд...дефинитивно има голема фалинка во својот карактер....има тапа живот...и гледа да се скраси на било кој начин...не размислувајќи ни на последиците ни на ништо друго.
 
Член од
2 декември 2010
Мислења
93
Поени од реакции
28
Нема ТЕОРЕТСКИ ШАНсИ БАРЕМ ОД ЕДНАТА СТРАНА ДА нема СВИЃАЊЕ !
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
За машките:
Прво ме интересира која би ви била прва мисла/реакција на таквиот предлог.
Дали би прифатиле кога девојка би ви предложила да и бидете секс бади? Онака, без обврски, чисто секс?
Дали би ја карактеризирале како лесна/курва[ватева]?
Дали би прифатиле да имате редовен секс со некоја шо не ја сакате и дали ќе ви биде битен карактер/изглед?

За жените:
Дали некогаш би/сте предложиле некому да ви биде само за секс?
Како реагираат машките на тоа(ако сте предложиле)?
Ако некоја така "средно жалосна" ми го предложи ова прифаќам без размислување ...
Кој бира пред спиење маструбира ! :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тој/таа што предлага секс френд...дефинитивно има голема фалинка во својот карактер....има тапа живот...и гледа да се скраси на било кој начин...не размислувајќи ни на последиците ни на ништо друго.
Ќе испадне дека си ми на пик деновиве али живо ме интересира кои се тие последици при ваков однос?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Ќе испадне дека си ми на пик деновиве али живо ме интересира кои се тие последици при ваков однос?
Па нормално дека ти немаш уште развиено доволно совест.....иако си веќе 27+ години....но сепак жалосно е вакво прашање да поставиш на твои години.:)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Па нормално дека ти немаш уште развиено доволно совест.....иако си веќе 27+ години....но сепак жалосно е вакво прашање да поставиш на твои години.:)
Немам развиено доволно совест, затоа тебе те чекам да ми одговориш ајде повторно какви последици?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Немам развиено доволно совест, затоа тебе те чекам да ми одговориш ајде повторно какви последици?
Ќе си припочекаш малце повеќе.... Не сака да те навреди, не за друго. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom