Што е со друштвото од основно?

muhaha

The biggest MCR fan
Член од
11 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
0
uste sum osnovno

pa uste sum osnovno 8mo sum sega
pa se nadevam deka ke prodolzam da se druzam so niv i posle
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
Јас 4та факултет сум па уште си контактирам со неколку луѓе од основно. Кога бев средно излегував и со тие од основно. Со некои и ден денес на факс се гледам, или на МСН ќе си направиме муабетче. Хехе. Плус ете баш вечер ќе одам на кафе со 3ца другари од основно.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Отидоа.. многу ретко се среќаваме и не е тоа тоа.
Со едно другарче сме заедно уште од забавиште.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Немав баш добар однос со поголемиот дел од луѓето во основно,така да и немам контакт (Фала Богу) со голем дел од нив.Немам баш некои позитивни спомени од основно така да...
Со некои од луѓето кога се разминувам викам Здраво,Како си...се поздравувам.
Сепак тогаш имав две најдобри другарки кои и ден денес ми се најдобри другарки.
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
So drustvoto od osnovno ednas, dva pati sme bile u kafana,a inace normalno se pozdravuvame na ulica mozda ne so site , ali imam dve drugarki so koi konstantno se druzam,so ednata ucev i u sredno kade sto zapoznav dobri drugari drugarki,no moite najdobri se uste od prethodno
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
друштвото од основно хммм....ништо секој по својот пат само со една другарка се дружам од основно која ми е најдобра другарка и толку со другите од основно ако ги видам па и они мене ако ме видат некогаш само здраво и толку
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Их со друштвото од основно, спомени. Добри дечки за преку ден а за навечер пробувам да ги избегавам, многу лош правец си фатиа дечките(дрога полиција апсење). Многу малце продолжија на факс, некои дури ни средно не завршиа:( Почнаа да работат по бутици скопје сити бајк и слични места за безвезни пари ама ок битно не седат по дома. Се гледаме чат пат посабајлечки на кафе кај некој по дома или на клупа на партија табла/шах или пивце....
 

The_Joker

Right Place, Right Time
Член од
23 мај 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
bash mi e krivo sto nemam prilika da se vidam so golem del od niv, eeeeeeeeeeee toa e toa, ma da ostanav najdobar drugar samo so eden od osnovno
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Па со сите што ми се близу се гледам и контактирам така да се дружам сеуште со нив!
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Друштвото од основно функционираше (како што треба) до почетокот на осмо одделение, па потоа почнаа да се делат на "богати" и "сиромашни" и така пријателствата полека се изгубија. Од паралелката во основно, само со 10тина луѓе се поздравувам, т.е. се "познавам", само со еден другар што бев заедно и средно со него, сеуште константно се дружам, многу добар другар ... во секој случаj имам прекрасни спомени, најмногу заради карневалската организација, пошто осум години цела паралелка учествувавме на Струмичкиот карневал и осум години добивавме награди и се шетавме насекаде со наградите :)
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
од луѓе со кои сум поминала добри осум па и девет години заедно тие се претворија во познајници,,, имам неколку другарки со кои се дружам повеќе кога ќе ги видам а со другите сум на -здраво-...инаку нема врска тоа дека вистинските пријатели се стекнуваат токму во средношколските денови...-баш напротив имам само една НАЈДОБРА другарка и таа ми е уште од основно...во средно се дружам со повеке луѓе ама тоа не е она вистинското, не е исто............
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Со 35 луге учев основно,со 3 бев добар пријател,а денес само со 1 од нив сеуште имам пријателство.А тие пуфлите што ме молеа да им позајмам 10 денари за кифла да јадат денес кога ке ме видат низ корзо и вртат глава како да поминуваат покрај турски гробишта.:toe:
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
epa neznam, so nekoi da seusyte onaka na zdravo nekoi pak ni zdravo ne vikaat.....kako i da e sea o tie so mi se koleski imam i nekoi od osnovno poveke ziveam
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Учев до 6-то во едно училиште, а последните 2 години од основното ги поминав во друго (се преселивме па она првото ми беше предалеку). Од целата таа дружина од 60-тина ученици, моментално имам контакт само со еден, колега ми е на факс, а повремено се гледам уште со 3-ца, тие се на ист факс, различни насоки. Со другите едноставно незнам што се случува веза немам кај се...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom