Што ви недостига од детството?

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
koga ke se setam na detstvoto mnogu raboti mi falat....
bezgrizen zivot,Nintendo,Michael Jordan,Studeni Noze.....
na vas?
 
N

NeMiRnA

Гостин
mi fali sedenjeto so baba i dedo i nivnite prikazni,pravenje gluposti po maalo,nintendo isto taka,toa so mi bese gajle za se so se desava okolu mene,najvazni mi bea barbikite i siminkite na majka mi,tepackite so bratuced mi,sovetite na tatko mi kako ne treba da placam nikat u zivot zaso jas sum SIN na tato:))),paaaaa so ogled na toa so bev dete u 1va godina(i sea sum ama ne tolkavo)mi nedostiga koa sedevme zaedno i koa mi crtase po knigi i tetratki:)me nervirase toa ama ti popustav deka pomal:) ima uste mnogu mnogu ke dopolnam stom mi tekne
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Многу работи од детството ми фалат.
Собирањето со другари у маало и правењето разни глупости, нинтендото секако, безгрижноста....
Ај ме мрзи да набројувам има уште. Ама ми се спиеееееее... :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ми фалат барбиките, џамлиите :), другарчињата од уличка, ужинка у забавиште, ми фали нервозата и омразата кон цел свет кога се мачев да научам да читам, тепачките со сетра ми, камај-камај со братучедите, сите лузни од времето кога се учев да возам точак, првата љубов у трето одделение, ми фали млекцето пред спиење, ми фалат Спајс Грлс и Бекстрит Бојс(не ми се веруваше дека некогаш ќе го речам ова:))...
Многу работи ми фалат од детството...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
prikaznite na dedo i baba,ucenjeto(koa ke sedev po 2-3 saata so knigi i lektiri),odnosot so domasnite,ku*eto za nisto ne me bolese,power rangers,nintendo terminator2 lol,usa,i mnogu drugi :)
isto taka i mene mi se spieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:)
 
Член од
13 август 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
Definitivno mi fali kradenjeto na slivi i ograbyvanje cvekinja od sosednite dvorovi.starite drygari i glupostite sto gi pravevme,mi fali igranjeto granica,rasipan telefon,ZBIRAM FOTO hahaha:) i pametot so koj go gledav svetot i se okoly mene,onaka bez grizno.Nesmeam da zaboravam glupostite so bratucedka mi i tepackite so brat mi(ednas so klyc mu ja dypnaf glavata a on mene so skalpel demek da proba dali sece a na cel pamet ja my vikam ajde be, a skalpelot ovolvaf ( )ogromen lyge da kastriras coek so nego mozese slobodno i na nogava si go nosam belegot edno kazi reci 7 cm.LOSO MNOGYU LOSO:(
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Pa vaka..mi fali toa so bev bezgrizna, ne mi bese galje so bev buckasto devjce so koe site se zafrkavaa..mi falat pesnite od skutot na baba mi, koi veke gi zaboraviv..mi fali nedelnoto sabajle so dedo mi, koga sekogas jadevme vareni kori so sirenje i mi davase po 100denari, mi fali kuceto Bleki, koe go sakav najmnogu na svet, mi fali toa so ne se zamarav so domasnite problemi, mi falat odmorite so moite, mi falat sobirankite so drugarkite kaj mene u dvor, ko ke si gi donesevme site igracki, site barbiki, se se se sto imavme, pa ke si igravme cel den, posle ke se karavme:so e moe a so ne..
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
ми недостигаат приредбите што ги правевме целото маало, маскембали.. игрите што ги игравме, зимно време кога се санкавме и правевме снешко.. летно време колачиња од кал и ги фрлавме на ѕидовите... куклите.. крадењето сливи, црешњи, кајсии од комшии и трчање до некое скришно место, ѕвонење по вратите во зградите и бегање...и многу други заеднички игри :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
eci^^^ напиша:
Pa vaka..mi fali toa so bev bezgrizna, ne mi bese galje so bev buckasto devjce so koe site se zafrkavaa..mi falat pesnite od skutot na baba mi, koi veke gi zaboraviv..mi fali nedelnoto sabajle so dedo mi, koga sekogas jadevme vareni kori so sirenje i mi davase po 100denari, mi fali kuceto Bleki, koe go sakav najmnogu na svet, mi fali toa so ne se zamarav so domasnite problemi, mi falat odmorite so moite, mi falat sobirankite so drugarkite kaj mene u dvor, ko ke si gi donesevme site igracki, site barbiki, se se se sto imavme, pa ke si igravme cel den, posle ke se karavme:so e moe a so ne..
i sea si buckasto ili ...............:toe: :toe:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
LaDy D напиша:
ми недостигаат приредбите што ги правевме целото маало, маскембали.. игрите што ги игравме, зимно време кога се санкавме и правевме снешко.. летно време колачиња од кал и ги фрлавме на ѕидовите... куклите.. крадењето сливи, црешњи, кајсии од комшии и трчање до некое скришно место, ѕвонење по вратите во зградите и бегање...и многу други заеднички игри :)
Ееееееееј да, колачињата од кал како ги заборавив, омилена кулинарска вештина од детството :)
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
NINTENDO,FLIPERI,HE-MAN,PRAENJE BELJI I UJDURMI NIZ MAALO......
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Мнооогу работи...
безгрижноста, одморите со моите кога си играв со песок и моите мораа да носат уште милијарда играчки за на плажа...кога ке се уморев од одење, татко ми ме носеше на ушка,кога си играв со книгите на брат ми кога си правев авиончиња и му пишував 5ки и после многу нормално идеше заслуженото-ќотекот, барбиките, бебињата што нон-стоп ги пресоблакав со мои облеки од бебе...,ми фали градинката....кога ме будеа за во градинка ме облекуваа, а јас уште дремев, времето кога верував дека дедо мраз постои....еее убави времиња беа тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom