Што ви е најчудно во сонот?

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Во сонот, Мики, никој не побара извештај за состојбата на гаќите.

п.с ова ти е втор ист пост, ти ја сфатив поентата :)
 
П

Паган-др

Гостин
Тоа што у тој сон 300 работи ќе се сменат, 300 места ќе се сменат од никаде, самиот сон, кај ми дошло тоа да го сонувам. Ме потсеќа на шпанска серија последниов сон што го сонив. :)
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Најчудно ми е одкога ќе се разбудам од сонот,3-4секунди си мислам дека е реалност тоа што сум го сонувал.
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
41
Поени од реакции
6
Во 90% од соновите, знам дека се сон и се трудам да запамтам се', за да видам што значи кога ќе се разбудам :kez:
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
сонот е една од најчудните појави,што уште не се објаснети.некогаш ми се случува да сонувам нешто за што предходно многу сум размислувал,а некогаш сонувам нешто без никаква поврзаност.но ако не се сетам и што точно сонував веднаш по будењето го заборавам сонот.а најчудно ми е што не знам да си објаснам што гледам додека сонувам.дали слики во боја или не,дали движенња и звукови како во реалноста и слично.
 
Е

експерт

Гостин
Ако сакате повеќе да сонувате спијте без перница. Така главата е на исто ниво со телото и има поголем доток на крв и зголемена работа на мозокот.
Само голема е веројатноста дека ќе имате кошмари.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Абе чудна работа......таман во сон ќе почнеш да работиш некоја згодна цицлеста..ете ти малер некој те разбудил :pos2:
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Абе чудна работа......таман во сон ќе почнеш да работиш некоја згодна цицлеста..ете ти малер некој те разбудил :pos2:
a чорапите мокри или суви мене стално мокри мисе naj;udno mie toa vo sonot
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Абе чудна работа......таман во сон ќе почнеш да работиш некоја згодна цицлеста..ете ти малер некој те разбудил :pos2:
Не некоја туку секогаш кога го сониш твојот најголем мерак односно некоја комшивка и тогаш некој ќе те разбуди или саатот за станување ќе почне да кукурига :tapp:.
Чудно е кога сонувам нешто глупаво тоа се остварува а кога имам некој еротски сон никако да клецнам некоја од тие на сонот што ми доаѓаат :sekss:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Абе чудна работа......таман во сон ќе почнеш да работиш некоја згодна цицлеста..ете ти малер некој те разбудил :pos2:
Да бе маме му ебам...стварно! Милион пути сум сањал секс....и никад не сум свршил до крај у сонот. И ке те разбуди некој....и те онака си легнуеш пак со цел дека ќе се врати сонот :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
...доволно, исповеди за свршавање во љубов и секс.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Ако сакате повеќе да сонувате спијте без перница. Така главата е на исто ниво со телото и има поголем доток на крв и зголемена работа на мозокот.
Само голема е веројатноста дека ќе имате кошмари.
По оваа логика, обесен за нозе, како љиљак, сигурно сонуваш нешто.
Доток на крв во мозок незамислив, само голема е веројатноста кога ќе се разбудиш да мислиш дека се уште имаш кошмар.
Утре ќе ви кажам резултати. Сега одам да спавам!
 
Член од
20 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
sonuvam cesto,no mnogu pati iskreno vi kazuvam,koga ke sonam,istata slucka na sonot..posle izvesno vreme,moze da bide i nekolku meseci,mi se slucuva vo realnost.mi teknuva deka veke mi se ima deseno,i veke znam sto sleduva i mozam da ja kontroliram situacijata ponatamu.koza mi se ezi...mnogu strasno.mnogu pamtam ako vi kazam deka 70 posto se sekavam na mojot zivot DO DETALI nema da mi veruvate...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.952
Во сонот можеш да леташ..:vozbud::vozbud:..Тоа нај убаво во сонот..
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
да се бакнам толку страсно со еден чоек шо нетреба...уживанција ама не требашее
 

Kajgana Shop

На врв Bottom