Што ви е најчудно во сонот?

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Најмногу се нервирам и најчудно ми е кога сонувам како некој ме гони и е многу брз а јас сум како забавена снимка или уопште не можам да мрднам и кога ке се разбудам цел сум испотен
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Најчудна е тишината. Појќето се дерат или зборат многу ама јас не ги слушам. Што не е така лоша работа.

И мене често ме бркаат во сништата. Копилиња. :(
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
PSYtisfaction напиша:
Многу често ми се случува да сонувам некој сон (обично од оние „пореалните“), ама да не го досонувам до крај, и кога ќе се разбудам, да си го свртам цел сон во глава и сама да си измислам крај, на база на претходните случувања од сонот...:) Звучи малце налудничаво можеби. :pos: Ама после тоа кога ќе се потрудам да се сетам пак на сонот во текот на денот, ми се мешаат случките и не можам да проценам кој дел од сонот е всушност сон, а кој дел е делот што јас сама сум си го „доизмислила“.:)

Ако некој сфати што сакав да кажам, нека дигне два прста. :pos:
Јас те сфатив што сакаш да кажеш (у да не пукниш, само те цитирам во последно време:pos:).
И мене ми се случува да си направам своја приказна и крајот на сонот да го одредам како што си сакам. Или ми се случува да се изнервирам кога ќе ми се прекине некој добар сон, па мижам како мрдната демек да заспијам и да си го досонувам сонот:pos:Ама никогаш не успевам после тоа да заспијам и затоа морам своја верзија да си смислам.

Сонувам често и не заборавам што сум сонувала, па после некое време кога ќе се случи нешто, веднаш ми се враќа во глава сонот и си поврзувам.
Најчудно ми е што често се сонувам како пливам (не летам) во воздух, ама секогаш убаво се чувствувам бидејќи успевам да им избегам на тие кои ме бркаат.
И уште нешто имам забележано. Никогаш во соновите не сум поразлична личност од она што сум во реалноста.
Има уште една така почудна работа, ама ќе си молчам за тоа:pos:
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Mene nisto ne mi e cudno u son( posto toa e samo son ) ..sonistata i treba da bidat cudni ,
dodeka sonuvame predniot del od nasite mozoci e mnogu malku aktiven t.e ne e aktiven..a bidejki tamu se naogja centarot za logicno povrzuvanje na rabotite ...u princip dodeka gi sonuvame tie zabegani raboti nas nisto ne ni e cudno..se dodeka ne ni preraboti toj preden del...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Fortune напиша:
Најчудно ми е што често се сонувам како пливам (не летам) во воздух, ама секогаш убаво се чувствувам бидејќи успевам да им избегам на тие кои ме бркаат.
Форчн, без навреда ама баш ме интересира :) Пливаш во воздух? :nesum: објасни ак сакаш
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Па, чудно ми е како некогаш во зависност од тоа што сум сонувал, целиот ден ми оди така. Ако сум сонувал нешто тажно, не сакам да правам муабет со никого - тажен сум и јас, ако сум сонувал голи женски, цел ден хормоните вријат, итн. =|
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Ко ќе ме бркат некој и е ептен зад мене, а јас пробвам да трчам ама в место останвам :| Ама барем никогаш не ме фаќет 8)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Martin$ напиша:
Форчн, без навреда ама баш ме интересира :) Пливаш во воздух? :nesum: објасни ак сакаш
:pos:Глупаво звучи, знам.

Знаеш како се плива:) Такви движења правам со раце и нозе, но не во вода, туку во воздух:)
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Кога доаѓам до точка да знам дека сонувам, а сепак продолжувам.....:toe:
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Што ми е чудно ?
Се! Зошто сонувам, како..
А тоа во сонот, ништо не ми е чудно, чудното е тоа како нашиот мозок успева да "сонува"..понекогаш наоѓаме вистина во сонот, некогаш, глупости. Тоа е тоа, мистериите countinues..
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
чудно...кога ке сонувам нешто, ке си поставам прашање во сон-Дали сонувам? и ке си речам дека не сонувам...
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
најчудно во сонот ми е тоа што сонувам...
 
N

NeMiRnA

Гостин
Iskreno nisto ne mi e cudno,samo me nervira toa koga begam vo son tesko mi e i se macam,begam,a nekako sporo,nikako da izbegam...
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
СЕ во врска со сонот е чудно, ја на пример некогаш коа сонувам нешто лошо, по некое време сфаќам дека е сон ама сепак не можам да се разбудам :raz: вери виард :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom