Што би направиле во ситуација кога...

Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
По рааговор со еден пријател се замислив што би јас направил во таа ситуација...
Замислете дека сте на час по физичко, професорот проверува кој носи опрема (бела маица,црни шорцеви и чисти патики за во сала или ако е ладно тренерка) и вие не носите и професорот ви се раздере и ве удри...Што би направиле потоа???
 
L

Löwe

Гостин
Одам кај директорот/класниот

Ако не носам, има забелешка може да ме запиши, а да удира е забрането со закон
 
O

Orion.

Гостин
По рааговор со еден пријател се замислив што би јас направил во таа ситуација...
Замислете дека сте на час по физичко, професорот проверува кој носи опрема (бела маица,црни шорцеви и чисти патики за во сала или ако е ладно тренерка) и вие не носите и професорот ви се раздере и ве удри...Што би направиле потоа???
Мора бела мајца и црни шорцеви? Кај учиш средно, у Северна Кореја?
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Мора бела мајца и црни шорцеви? Кај учиш средно, у Северна Кореја?
Кремско школо некое 100% :D кај мене можеш да најдеш од адидас патика,до рибарска чизма,од тренерки,до панталони,од бела маица,до јакна у сала :D:D
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Мора да е бела маица со натпис на неа али да е бела а шорцеви само црни а за во зима ако имаш долу тренерка а горе дукс не се важи исто како да не си носел... а тој професор ако добро стои со директорот и со класниот...што тогаш??? Ако пример отидеш во полиција да го пријавиш бидејки тоа е забрането со закој несмее професор да удира ученик, дали тогаш во полиција ке ти ги признаваат твоите соученици за сведоци и какви последици може да има професорот?
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Мора да е бела маица со натпис на неа али да е бела а шорцеви само црни а за во зима ако имаш долу тренерка а горе дукс не се важи исто како да не си носел... а тој професор ако добро стои со директорот и со класниот...што тогаш??? Ако пример отидеш во полиција да го пријавиш бидејки тоа е забрането со закој несмее професор да удира ученик, дали тогаш во полиција ке ти ги признаваат твоите соученици за сведоци и какви последици може да има професорот?
Колку професори имаат удрено деца,да има статистика,ќе се чуди народов.Јас на прв ден од школо бев сведок на мавање клоци,и тегнење за глава,и фрлање на земја дете,затоа што се насмеало.Кој еднаш направил,ќе прави и 100 пати.

Фатете го после часови,измлатете го,ама прво остајте да помине време,да не ве накриви вас,нека помине месец дена па направете му го тоа,можда ќе му дојде памет,можда не,важно на другарчето ќе му помине бесот :D

А за прашањево,тееешко дека ќе превземе полицијата,уште потешко и дека ќе јаде казна.Кај мене во основно се случуваше обезбедување да удри дете,па цајканите само го опоменуваа,а не па професор..:icon_mrgr:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.042
Поени од реакции
14.994
Мечо во индустриско:
Бевме втора година и удри еден зашто се смееше кога тој го праша: Кај ти е опремата?
тој бараше бела блуза и патики, шорцевите не беа битни која боја се.
Ало бре. Штои им фали на тие кои биле удрени од наставник?
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Мојот класен на класен час буквално претепа мој соученик со боксови и со клоци само затоа што не седел на тоа место на кое тој му кажал, туку се преместувал...и кога заврши ќотекот овој вика ке одам на директор да се жалам а класниот веднаш менува расположение и му вели дека тоа тој го прави за негово добро и го убеди и така остана... :mad: А да бев јас на негово место веднаш кога прв пат ке ме удреше веднаш ке му вратев, тоа се важи како самоодбрана така? :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
А да отиде другар-ти и да направи "А1 сторија"....a?


Се знае како треба да постапиш(бидејќи не се работи за твој пријател,туку лично тебе те има удрено)....ќе отидеш прво и ќе пријавиш во полиција.....после тоа на професорот ќе му стаса писменце,или ќе биде повикан на разговор...и од таму веќе институциите ќе решаваат.


И немој да се плашиш,бидејќи и началникот во полиција да му е брат,има и повисоки структури од него.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Охоо,мене ме тепаа со дневник по глаа,неам гајле :D :D
Не стварно,мислам дека не е добро да бара,а што ако нема некој баш такви?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Па ако може тој со сила зошто не и ти?Ако не сакаш на тој начин тогаш снимај со мобилен.Сега барем е лесно,нема ни сведоци да ти требаат.Ако никој ништо не презема тогаш постирај на Youtube,facebook,kajgana.................
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.056
пффф, во основно не шутираше професорот, ластици што уште не па ништо не ни фали ај не се лигавете
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
пффф, во основно не шутираше професорот, ластици што уште не па ништо не ни фали ај не се лигавете
Нити ме правел,нити ме рани,а најмалку го викам тато па затоа и нема авторско право де ме удира или малтертира
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.056
Нити ме правел,нити ме рани,а најмалку го викам тато па затоа и нема авторско право де ме удира или малтертира
фала богу не не удирал од чиста мира, не бевме за жалење.
правевме доста бељи..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom