Што антивирус користите?

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.521
Поени од реакции
33.700
Чини да се седи на Microsoft Security Essentials?

Неколку месечна трајл верзија од Нортон сум имал, па овој ми фати око.
Кога гледав порничи на икспето и кога се секирав имав Касперски. Кога тешко се наоѓаа лиценци и не ми дремеше и сида да фати - AVG. AVG ми беше срање посебно и Vista имав.. најлош компјутерски период, а од Касперски презадоволен. Сега со 7цава се немам замарано многу. Ја би можел и без антивирус -.- ама дојде време кога брат ми може сега да гледа порничи.. па.. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Avast 7, Wayyy better then MSE. Само претходно не заборавај да го избришеш MSE, и да го регистрираш Avast во самиот интерфејс после инсталацијата.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Авастов е фри или клучеви/кракови/врагови требаат? :)
Патем користам ЕСЕТ, задоволен сум си...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Free. Еве директен линк...

Во моментов од слободните антивируси Avast е број еден, па дури и од голем број на платежни, новава верзија растура, користи само 7 мегабајти рам, ultra light на рисорси е и секако има многу јака заштита, работи кои не идат заедно но момците од Avast успеаа да го направат тој голем чекор.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
авастот е супер само често ми наоѓа вируси во критични делови а од што ме мрзи да проверувам кај биле вирусите мавам delete и после не можам да го уклучам компјутерот па мора ристор да прам :pos: иначе да имав лиценца за касперски никогаш не би го сменал
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Купи си бе пријателе, ама ако имаш солиден компјутер. На било каква машина под следниов стандард како минимум: Core 2 duo и најмалце 3GB рам, Kaspersky не го препорачувам, осетно ја успорува работата на компјутерот, стартувањето на апликациите и самото сурфање, ама па од друга страна заштитата (со твикови - да ги промениш дифолт сетинзите) е во 99% од случаите непробојна, ако сакаш да купиш Kaspersky (за инвестицијата да ти се исплати) најди уште двајца и купете верзија за 3 корисника чини околу 2000 денари, т.е. околу 670 по човек.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Јас имам Касперски интернет секјурити 2012 првин ми беше трајл верзија па одкако ми истече најдов лиценци на нет и си го фурам сега. го користам веќе скоро месец ипол и сум презадоволен не ми го успорува компјутерот.. и слично
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
80
Поени од реакции
22
Ми треба NOD 32 за 64 bit Windows со FiX... да не има некој линк ... да пушти ... фала однапред!
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Имав Касперски интернет секјурити 2012, ама некако ми го успоруваше компјутерот при палењето, па затоа го инсталирав Есет Смарт Секјурити 5 и најдов една лиценца до септември месец. За Касперски има многу лиценци, за Есет има многи малку, и плус Есет ги блокира страните каде што има лиценци за Есет. Има некој линк од некоја добра страна со нови лиценци за Есет Смарт Секјурити 5 како што е страната за Касперски www.kavkisfile.com?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Несакам да глумам модератор, или шериф....ама ова не е Бадијала, несмее да се бараат страни за кракови и слично, пиратеријата е забрената ти кажавме веќе неколку пати.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Несакам да глумам модератор, или шериф....ама ова не е Бадијала, несмее да се бараат страни за кракови и слично, пиратеријата е забрената ти кажавме веќе неколку пати.
Е добро де лелеее, што волку забранувате пиратерија, скоро на сите форуми е дозволено пиратски линкови да се постираат. Човек ќе побара помош, а вие одма пиратерија. :facepalm::pos: Ама добро, ако се тоа правилата на форумот, тогаш јас воопшто не се противам, какви се правилата така ќе работиме. :cuc::свиркам: Ако има некој одговор на моето прашање или линк, нека ми одговори во приватна порака.


P.S Psyside, сто пати ми кажа, разбрав веќе, само побарав помош. ;)(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom