Шпанска мушичка

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Више едно полудување :pos:
--- надополнето: Sep 23, 2011 10:26 AM ---
Ко што ми кажуваа, едни дека кога биле во Холандија, во Амстердам и јаделе од оние колачињата со мара, и почнале да се смеат ко зелени сите и од тоа е од тоа е и после им рекла келнерката абе јас по грешка ви донесов од обичните колачиња, не од тие со мара. И овие одма прекинале.

Пласибо, тарара.
Зошто ова ми звучи на сцена од Euro Trip :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зошто ова ми звучи на сцена од Euro Trip :D
Епа може го немам гледано филмот. Ама пак, ако си напален и ти е до тоа, не ти треба ни шпанска ни аргентинска :) Исто ко некои што викаат мора да се налокам за да ми е убаво да денсам. Не ги сфаќам овие работи, ако ти е убаво и ти се прави тоа, за било што, не ти треба никакво „помагало“.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Више едно полудување :pos:
--- надополнето: Sep 23, 2011 10:26 AM ---
Ко што ми кажуваа, едни дека кога биле во Холандија, во Амстердам и јаделе од оние колачињата со мара, и почнале да се смеат ко зелени сите и од тоа е од тоа е и после им рекла келнерката абе јас по грешка ви донесов од обичните колачиња, не од тие со мара. И овие одма прекинале.

Пласибо, тарара.
Тоа е урбана легенда. Јас ја знам со пушење оригано, а имам слушнато неколку други варијанти...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Не е пласебо. Со конзумирање девојките не соблекуваат несвесно и свршуваат.
Има ефект само ако се сексуално стимулирани. На ист принцип работи и виаграта.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Да, на никој не му треба „помагало“. But why start a fire with flint and sticks when they've invented the lighter?

Шишмиш, штом сте авантуристи ќе си имате едно искуство плус. Држете се до упатствата и уживајте.
 
А

Антоние

Гостин
Далеку поевтина варијанта ти се индиските оревчиња. Тркни до Веро, купи едно кесиче и фурај.

Можно е малце да те погледне таа касиерката на криво, како што му се деси на ... некого... али нема везе, све е ок :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Далеку поевтина варијанта ти се индиските оревчиња. Тркни до Веро, купи едно кесиче и фурај.

Можно е малце да те погледне таа касиерката на криво, како што му се деси на ... некого... али нема везе, све е ок :)
Дечко, не го слушај Антоние. Индиските оревчиња се многу калорични, ако ти е полничка женската, само ќе се приздебели...

:D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Далеку поевтина варијанта ти се индиските оревчиња. Тркни до Веро, купи едно кесиче и фурај.

Можно е малце да те погледне таа касиерката на криво, како што му се деси на ... некого... али нема везе, све е ок :)
#firstworldproblems

Сериозно, до кога со oсудувањето. Дечко да оди да купи мушичка - инстантно е силувач, неспособен и нешто.
Девојка да оди е кул, into експериментирање и слично.
Обичен лубрикант да идеме да земеме сме гејови, дркаџии, аgain неспособни..
Девојка, КУЛ.
Страм ми е веќе кондоми да купам, поради погледите на фригидните теткици.

Oh, the things we put up with.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Више едно полудување :pos:
--- надополнето: Sep 23, 2011 10:26 AM ---
Ко што ми кажуваа, едни дека кога биле во Холандија, во Амстердам и јаделе од оние колачињата со мара, и почнале да се смеат ко зелени сите и од тоа е од тоа е и после им рекла келнерката абе јас по грешка ви донесов од обичните колачиња, не од тие со мара. И овие одма прекинале.

Пласибо, тарара.
Иди направи муабет со Волчица во Валијант или прашај некој упатен а не форумски муабети сите сме најпаметни и се знаеме!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Иди направи муабет со Волчица во Валијант или прашај некој упатен а не форумски муабети сите сме најпаметни и се знаеме!
Среќа моја а и на партнерот не ни притребало да правиме муабети со никакви Волчици :)))
 
А

Антоние

Гостин
#firstworldproblems

Сериозно, до кога со oсудувањето. Дечко да оди да купи мушичка - инстантно е силувач, неспособен и нешто.
Девојка да оди е кул, into експериментирање и слично.
Обичен лубрикант да идеме да земеме сме гејови, дркаџии, аgain неспособни..
Девојка, КУЛ.
Страм ми е веќе кондоми да купам, поради погледите на фригидните теткици.

Oh, the things we put up with.
Добро, рака на срце кривиот поглед беше упатен заради целокупната комбинација на каса. Пази микс: црни дурекс, оревчиња, благ кечап и квасец (за пица).

:D
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
#firstworldproblems

Сериозно, до кога со oсудувањето. Дечко да оди да купи мушичка - инстантно е силувач, неспособен и нешто.
Девојка да оди е кул, into експериментирање и слично.
Обичен лубрикант да идеме да земеме сме гејови, дркаџии, аgain неспособни..
Девојка, КУЛ.
Страм ми е веќе кондоми да купам, поради погледите на фригидните теткици.

Oh, the things we put up with.
и обратно
Жена со двајца во вечер=курва
Маж со две во вечер=фраер
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Добро, рака на срце кривиот поглед беше упатен заради целокупната комбинација на каса. Пази микс: црни дурекс, оревчиња, благ кечап и квасец (за пица).

:D
Се надевам не се збунивте. Црниот дурекс и оревчињата не се за во пицата...
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Прегледај го приврзокот 34272

Од кога инсктите станаа растенија?

Шпанската мушичка се добива од инсектот погоре на сликата и некои сродни инсекти. Се користи како афродизијак многу многу одамна....и предизвикува иритација на половите органи и нивно полнење со крв....а често предизвикува трајни последици по здравјето.

Сите хартиени марамици не се Палома
Секој какао крем не е Еурокрем
Секои платнени патики не се Старки
Секој афродизијак не е Шпанска мушица
Другар,поголемиот дел од шпански мушици моментално се произведуваат од билни екстракти(заради тоа што се помалку токсични).Инсектот го дава кантаридинот кој ќе ја зголеми сексуалната желба но остава убави последици заради неговата токсичност.Колку што знам имаше и репортирано многу случаеви на смрт после користењето така да незнам дали некој на некого ќе го препорача да го користи.

http://www.ljepota.ba/novost/3959/Afrodizijaci-Spanske-musice-psihodelicne-zabe-poppersi

Еве продукт со сличен ефект,можеби не толку силен како самиот кантаридин но сепак ефективен и без несакани дејствија.

http://www.sex-shop.rs/gspot-sexshop/afrodizijaci/spanska-musica-za-zene-20ml

http://www.pp-pharm.com/spanska_musica.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom