Шмекање...

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
јас мислам дека темава ви е промашена
нема пишани и непишани правила во шмекањето
премногу работи зависат од ситуацијата, од околностите
неможе некој типац шо врзал две лесни женски не оти е искусен, туку оти они се лесни, сеа тука да продава финти и да кажува шо е шмекање и како иде
секоја жена (женска) си е приказна за себе, значи еден совет до сите шмекери:
НЕ ПОСТОЈАТ ДВЕ ИСТИ ЖЕНИ, докажано е милион пати, на една иста финта не паѓаат две различни жени(освен ако се лесни), ако можам некое правило да изнесам е дека кога веке ке го започнеш разговорот треба да правиш муабет за тоа што она ке го каже те за тоа што нејзе ја интересира со цел да ти се отвори и да се ослободи, ама и то не важи секогаш, така да....ај друг пат ке правиме муабет
Така е! има разлика од женска до женска:back:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
heheheheh mala sum za so vas muabet da pram ama nvm... :D ej pa ne znaev deka i vie postarite se smekate i gibate itn.... mislev deka direk preminvate na glavnoto t.e. zaedno izlegvanje, pa legnuvanje... da ne si pisite i ljubovni sms poraki ?:P:P:P:P
Не си мала за муабет. Се додека успеваш да ја дофатиш кваката и да отвориш врата и разбираш што е шмек ти не си мала :) Е сега јас не би те шмекал тебе...ригорозна е владава...Шмек кон малолетничка 50евра било...ми споредуваат казна за шмек со казна за ркање или секнење мрсули. Ма дај...неправда!
Види малечко...ние постарите имаме малку посозреан шмек. И откако ќе си го упатиме тој меѓусебен шмек..почнуваме да се гибаме и ако ни се свиѓа гибањето идеме на главното. Смс пораки не си праќаме...ама преку ПП на форумов парче се праи...:)
Ти упатувам шмек за побрзо да пораснеш...

Така е! има разлика од женска до женска:back:
Има да...некои се филозофки а некои не го тупат толку многу со филозофија :)...
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Се шмекав со едно девојче вечерва и се убаво си одеше, се завртуваше одвреме на време па се загледувавме па се смешкаше ова она ама после ко ја сретнав на улица со другарките не ми се ни опули и се смееа нешто ама она на глас смеење. Ај мислење шо значи тоа смеењето арно е или лошо.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Се шмекав со едно девојче вечерва и се убаво си одеше, се завртуваше одвреме на време па се загледувавме па се смешкаше ова она ама после ко ја сретнав на улица со другарките не ми се ни опули и се смееа нешто ама она на глас смеење. Ај мислење шо значи тоа смеењето арно е или лошо.
Па не требало на шмекање да заврши...Си требал да и пријдеш и продадеш некоја финта, а не само да ја сањаш вечер како една пропуштена шанса...Шмекањето е само почетната фаза, иницијалната каписла кон целото шемење на женката...:)
За смеењето не му ја мисли, веројатно женски муабети ....
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Еве...Марко МЗТ нека биде мој заменик на темава за одговори. Правилен одговор на Стиви ЏИ...
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Ајде малце да ја оживеам темава :)
Вчера, во Милениум, седам на шанк и доаѓаат две пичици.Едната изразито плава, другата изразито црна(во косата де). И сеа ја глеам ја таа плавата, она ме гледа, и се смеам и го тргна погледот(ова дека мој поглед убија :vozbud:) Ја се токмев да и почнам разговор, ама види што ти е шмекерство, нема потреба ти да почнеш, сами ти доаѓаат. Види види технологија :pos:
Ми вика:Се знаеме од негде?
Јас: Да.
Она: Од кај?
Јас: Прееска поминав покрај тебе :pos:

И почнавме тука муабет едно друго, и уз муабет и викам дека демек сум видовит. И оваа: Е ај гледај ми на рака штом си видовит.
(ја земам раката и и викам)
Јас: лЕЛелелЛЕЛЕЕЕ што гледам ауууу...
Она: Што штооо?
Јас: Лелелее поима немаш ејј...
Она: Што бе кажи мии...
(ова е сеа најбитното)
Јас: Дојди надвор поубаво да ти кажам, тука не ми се гледа :)
И после испадна демек надвор бил татко и, таксиста дека е, и затоа не испадна ништо.Исто ко да си ја ќарив...Е исто е ама не е исто :pos:

И така, среќно си живееа до крајот на животот.
Иначе, 2 години постара од мене :)

Шмек(Copyrighted by Shmekerot )
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
interesno ova so go kaza iceto

abe zenite se mnogu teski licnosti i nikogas nemozis da znaes so sakaat
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Абе спонтано, ама пак треба да знаеш што како. (H)

Ај бе пишете некоја нова шмек ситуација, зашто западна темава? :(
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
најубавиот глагол во германскиот јасзик schmeken...hihih мислам да се подгледнувате со очи да се барате ..
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Дај бе умре темава дај барем сега нови години шмекање на тони имало дајте некоја споделете...
 

QWERTY11

Brzo,brzo pravo u g`zo
Член од
31 декември 2009
Мислења
22
Поени од реакции
2
ajde edna interesna smek prikazna :wink:
So eden drugar bevme vo Bg na odmor i epten se bese ok,znaci picinja sekoja vecer kolku sakas, no samo ako go imas smekot :pos2: Edna vecer zaglavivme vo disko lazur vo Slncev breg. Stoevme taka dvajcata decki so stil ne e falnenje imase mnogu seljaci vo havajki sto bea izlezeni, i odednas kako sto si stoevme na sankot edno malo pice ama ubavo dojde i pocna da igra da se krsi pred nas(inaku tamu malku igras muabet i ja muvas :D) ama taka nekako imase devojceto los pogled i naj ladno izreagiravme(ne ja ni pofermavme) po nekoja minuta dojdoa dr momci i niv fana da im igra edniot i se pusti i koa go mavna mu se ismeeja site :kesa:. Pa taka momci i devojki ne sekogas deka ako mavne nekoj/a smek ne mora da bide i sigurno aj sea poz i pazete se :wink:
 
P

PewDiePie

Гостин
Се шмекав со едно девојче вечерва и се убаво си одеше, се завртуваше одвреме на време па се загледувавме па се смешкаше ова она ама после ко ја сретнав на улица со другарките не ми се ни опули и се смееа нешто ама она на глас смеење. Ај мислење шо значи тоа смеењето арно е или лошо.
Абе може и арно и лошо да е,арно би било ако веќе им кажала на другарките дека те свиѓа и сега те сретнале по пат па се смеат за иронијата,а лошо би било ако ти се потсмевале у стил види го ропакон му се свиѓам. :toe:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263


Ако ти не да, удри да боли
јер ко се бије тај се и воли ...
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom