Шесто сетило

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
B

black angel

Гостин
ne bi sakala da se falalm no jas imam 6 setilo ili telepatija.Sakam da go slusnam vaseto mislenje za ovaa pojava vo coveckiot mozok i dali nekoj moze da ja objasni>Ve ocekuvam!:helou:
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
6 setilo i telepatija ne se ista rabota.
ako sakas da doznaes neso poveke , guglaj si

ej i ova
bas me interesira
kako otkri deka imas sesto setilo?
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Слушнала глас во главата. И рекол, парафразирам 'Убиј! Убиј се'!'.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Смањите доживљај да не речам.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
black angel напиша:
ne bi sakala da se falalm no jas imam 6 setilo ili telepatija.Sakam da go slusnam vaseto mislenje za ovaa pojava vo coveckiot mozok i dali nekoj moze da ja objasni>Ve ocekuvam!:helou:
Госпожа господин како и да е.Одлучи се-или едното или другото,па немој вака,сега ќе излезе дека ние сме потпросечни:(:)

Телепатија и шесто сетило се два различни поими,а со самото тоа што велиш дека има нешто такво во тебе,е уште една причина повеќе да верувам дека си на некои години кога мислиме дека уште некој не гледа додека се тушираме:)или не знам,телевизорот се уклучува со помош на твојот поглед?:)
Од тоа што знам за шестото сетило,е дека уште го нарекуваат сетило на емпатијата или сетило на mindful caution,поглед со помош на умот,а не со очите.Демек во некои луѓе постои таква аура што може да претчуствуваат кој се бил на таа локација на кои се наоѓаат и што се случило.Демек нешто што ние обичните не сме способни да го видиме.

Флеш на ова-За шестото сетило сите се заинтересираа кога дојде на слава оној филм со Брус.Во тој филм шестото сетило е покажано како шизофренија.Вистината е-дека сеуште не може да се објасни тоа.
 
B

black angel

Гостин
go postignav tokmu toa sto sakav!ne razmisluvate za toa kako pojava tuku covekot go pravite da izgleda kako budala.neam sto poveke da se raspravam tuku ke ja zatvoram temava posto nikoj ne znae da dade mislenje kakvo sto treba!:nenene:Barem dokazav deka tuka vo makedonija nema kraj na stereotipite i ponatamu sekoj sekogo go pravi nenormalen
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
black angel напиша:
go postignav tokmu toa sto sakav!ne razmisluvate za toa kako pojava tuku covekot go pravite da izgleda kako budala.neam sto poveke da se raspravam tuku ke ja zatvoram temava posto nikoj ne znae da dade mislenje kakvo sto treba!:nenene:Barem dokazav deka tuka vo makedonija nema kraj na stereotipite i ponatamu sekoj sekogo go pravi nenormalen
Ne te pravime nenoramalna nitu budala, tuku ednostavno e tesko da poveruvas deka nekoj ima sesto setilo i telepatija. Jas iskreno se dodeka ne vidam(realiziram i svatam) so moi oci, nemozam da ti poveruvam. No ako stvarno poseduvas takva darba, toa ti od mnogu golema korist za vo zivotot..
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Шесто сетило? Дали беше тоа научно докажано кај луѓето или се мислеше дека кај животните Е можно.? :)
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Da, da aktuelen bese filmot sesto setilo a i mnogu dobar :) a za vo realnosta ne bi rekla deka postoi sesto setilo...
daj kazi kako otkri deka imas sesto setilo?
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
ej kazi mi dali pomaga telepatijata pri isprasuvanje ili pravenje test, ako pomaga kazi da si nabavam edna. abe mene nekako ne mi e za veruvanje deka postoi neso kako telepatija a ti ako mozes da mi go dokazes sprotivnoto poveli.
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Шесто Сетило

шесто сетило....дали верувате, имате ли некој пример, слика, видео.......
коментирајте....:helou:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
мислам дека шестото сетило треба секогаш да го слушаме...тоа е оној глас одвнатре што секогаш е во право а ние најчесто не го слушаме и постапуваме погрешно во врска со некои работи :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
едит
за 6то сетило мн верзии се испомешани. Никој не знае кое е точно тоа 6то сетило. Некои викат дека животните го имаат, а тоа со нив е чист пример пред земјотрес, цунами и сл. Некој викат дека и ние луѓето го имаме само незнаеме уште како да го контролираме. и тн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom