Шах

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.126
Најстара Age of kings што постои:pos2: :pos2: :pos2:

Шала на страна шах порано многу играв сега ова компјутерите ме расипаа
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Poo sah imam mnogu igrano porano so drugarite si pravevme turniri se berevme po 10 dusi io igravme turnir vo sah, berevme pari i toj so pobedvase se si zemase .:)
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
652
Игра на кралевите, вистинска стратегија... Обожавам шах, иако одамна немам играно, али дефинитивно треба да се седне и да се игра...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
,
ПОРАНО ИГРАВ МНОГУ ЧЕСТО СЕГА СЕ НЕКАКО НЕМАМ ВРЕМЕ ИЛИ НЕМАМ СО КОГО
 

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
шах и шаховска проблематика; зависник сум. пред неколку години се мислев да се запишам на шаховска академија. моментално се трудам да не играм затоа што ми пречи во секојдневниот живот. прочитав пост во кој се вели дека шахот ја зголемува интелигенцијата. донекаде се сложувам но, ако се преиграте шах нема да имате желба за останатите работи - џабе Ви интелигенција. Теоријата беше дека една партија шах дневно го разработува мозокот колку и една прочитана книга.
Ако некој сака шаховски проблемчиња http://chessproblems.atspace.com/
за жал страната е правена пред 2-3 години, кога firefox не беше баш популарна. = само за InternetExplorer - работам на нова верзија.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Играф шах јас на времето...со Гардиан игравме :) секоаш ме тепаше ама на важни(да неречам официални) натпревари лом го праев, на време го јадев :pos::pos:
п.с. Првакот наш ми е другарче па ако сакате може некоја партија да ви договорам, за оние шо мислат дека знаат да играат:):)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.098
Поени од реакции
5.768
Porano mnogu igrav sah, so tatko mi skoro sekoj den igravme. Sega u posledno vreme slabo. Cat-pat ponekogas ke sednam so nekoj drugar na sah, muzice i pivce.

Inace sekogas koga igram so beli probuvam na pocetok da dadam mat u 4 potega (se nadevam znaete za sto stanuva zbor) i mozam da kazam deka ponekogas pali, ima dosta glupi luge.
 
Член од
13 март 2007
Мислења
350
Поени од реакции
1
Porano igrav mnoooogu ama sega igram mnooogu retko koga nemam sto da praam!
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Шах неам играно од многу од дамна .. иначе мн убава игра.. јако хоби е.. али сепак.. сеа треба пак да почнам да играм.. да се вратам во форма
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
е сум играл порано со другарите но сега ниту сум отворил шах да гледам дали се пиуните внатре
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Редовно играм шах, едноставно го обожавам...
 
J

JohnnyMass

Гостин
Ја уште од мал играм шах, ама не ми иде некако многу.Изгледа ми јас сум многу брзоплет и темпераментен за една таква сериозна и комплексна игра што си тражи многу мозгање.
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Koga bev mal mnogu igrav sah so tatko mi i dedo mi :) sega neam vreme inaku moze pak da ja napraam so nekoj ...
 

gramat

click here to continue
Член од
23 јуни 2007
Мислења
340
Поени од реакции
8
Аман бе сите како мали, колкави сте ?
Играм редовно! (ка има овци) :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Прано играв.. може да се рече и дека ми беше хоби. Немам играно 2-3 години.. Но сега кога ја видов темава ми се игра повторно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom