Шах

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
Зависи од противникот колку потези ќе има.Ако е бот моеш у 4 потези да го згазиш...иначе шах од 4 години играв дури идев и на часови(поише ко заебанции беше),али кај 12 коа напунив се затворија поише школи и од тогаш само 10 пати иам играно...може да се рече дека пропаѓа играва...за жал.
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Јас уште си играм шах ко ќе имам можност, ама послабо во последно - слабо од другариве играат шах, а и тие шо играат не се баш некои добри играчи. :toe:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Најинтелегентна игра. Секако играм кога имам можност. Не разбирам зошто некои играат табла кога нема никакво замарање во играта. Фрлаш коцки, чекаш нешто да ти се падне.

Ова е она вистинското надмудрување. Треба да се читаат потезите на противникот и секое мислење да се планира со 4- 5 потези унапред.

Најчесто со татко ми плескам, но тешко ми иде. Стара комунистичка школа е.:)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
има.. ама послабо!.. еве ако правите рачунајте ме и мене.. известете ме по ПП.

шах традиционално пензионерска игра или не? океј поензионериве тепаат шах со денови и денови али и млади играат бе зашо да не.. ја порано со еден комшија за време на распуст шах по цели денови играв!!! интересна е играта едноставно секоја партија учиш се нешто ново и ново и ново ....
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Играла сум шах како помала со тато.Ама не толку професионално.И сега играм некогаш за релаксација-ама нема со кој.Ногу ногу не се игра шах у мојо град.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Играм понекогаш, но ретко кој сега игра шах. :wink:
 

Бомбаш

Бомбаш Самоубиец
Член од
21 ноември 2009
Мислења
305
Поени од реакции
11
играм редовно шах. Играм на chesscube, ајде ако има кандидати на направиме некоја партија...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Леле луѓе мене никогаш во ова не ме бива кој пат да заиграм на поа партија ќе ми отиде паметот и ќе загубам
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
игам кога сум во школо на компјутер тепаме досада :toe:
 

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
шах не се игра сам, а со компиутерот е премногу досадно... се јадеме со еден другар а другите ги мачкам на леб, ама сите сме онака аматери, значи интересно е, а поготово кога нема струја :) хахах
 

Kajgana Shop

На врв Bottom