ШОКАНТНО: 23 годишниот Димитар од Неготино ја убил својата мајка и објавил на Facebook

H

HITCH

Гостин
Сексуалниот живот на мајка ми ниту ме интересира, ниту ќе ме интересира.
Јадење бубрези за мајка ми сум слушала уште од основно, и ќе слушам. Живеам во сељачка средина, најчесто тато носи, мама меси семејства, а моите родители и двајцата, посебно мајка ми, се кариеристи. Да можеш само да замислиш што сум слушнала за неа, ,,какава е оваа,, што имала добра работа и многу работела.
Ама знаеш што? Кур ме боли.
Моите родители секогаш биле добри према мене и тоа ми е најважно.
Што прават со нивниот сексуален живот, ич не ми е гајле.
Како што тие не знаат за мојот, така ни јас за нивниот.
Едиповиот комплекс исто така, се разрешува, но ретко кои родители се свесни и му помагаат на детето во истото.
Погрешно воспитување е во прашање, погрешна перцепција на мајката.
И не, не грешам. Мајката во овој случај, не е мајка на дете, мајка е на возрасен маж кој требало одамна да знае како стојат работите на светот.
И од кај знаеш дека е промискуитетна? Може се во прашање 5 мажи вкупно. 5 мажи не значат промискуитет.
50, 100 значат.
Знаеш колку треба во Македонија за да бидеш промискуитетна? 10 вкупно. А тоа не е реално.

И нема потреба да води моногамна врска, и нема мало дете кое треба да ,,учи,, од неа.
Има ВОЗРАСЕН син. Кој може едноставно, да не ја види никогаш повеќе, ако му пречи.

Јас жената не можам да ја обвинам за сексуалниот живот сега, можам само за нејзиното однесување према детето, додека тоа и било дете.
Ти беше на психологија запишана, нели?!
 
O

Orion.

Гостин
Едиповиот комплекс исто така, се разрешува, но ретко кои родители се свесни и му помагаат на детето во истото.
Погрешно воспитување е во прашање, погрешна перцепција на мајката.
И не, не грешам. Мајката во овој случај, не е мајка на дете, мајка е на возрасен маж кој требало одамна да знае како стојат работите на светот.
И од кај знаеш дека е промискуитетна? Може се во прашање 5 мажи вкупно. 5 мажи не значат промискуитет.
50, 100 значат.
Знаеш колку треба во Македонија за да бидеш промискуитетна? 10 вкупно. А тоа не е реално.

И нема потреба да води моногамна врска, и нема мало дете кое треба да ,,учи,, од неа.
Има ВОЗРАСЕН син. Кој може едноставно, да не ја види никогаш повеќе, ако му пречи.

Јас жената не можам да ја обвинам за сексуалниот живот сега, можам само за нејзиното однесување према детето, додека тоа и било дете.
Една од моите омилени форумџики хахах :)
И едиповиот комплекс е само теорија
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Не ми се верува дека има луѓе што наоѓаат оправдување за дегенов :facepalm::facepalm:
Ако не беше интернетов немаше да знам колку такви ликови шетаат меѓу нас..

Се ебавала мајка му со кој ќе стасала.
Кур се тресе ако се ебавала кој ќе стасала,секоја втора од девојчињава се ебава со кој ќе стаса па никој не ги убива.Или не се мајки они,па оправдано им е??А мајките не смеат?

Е па и мајка му можела цел живот девојче да остане,ич да не го раѓа/да го абортира,па слободно да се ебава со кој ќе стаса,наместо со него да расправа,да го мисли дали имал шо да јаде,дали се разболел,дали станал за на школо....
Е сега малку му е на копуков што го родила и израснала, па сакал и да се однесува по негов терк,да не му го руши имиџот на фраерот.

На ликовиве што го бранат копитово,би им препорачал да се преселат во некоја земја каде што владее шеријат,таму би биле нормални нивните размислувања,дека секој би го направил истото да бил на местото на убиецов.
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Моралната поента тука што ја гледам, оставете го овој што бил слаб со нерви, но порано мајката не би посегнала заради перверзија психолошки да ги измачува своите деца или пак перверзијата не би ја правела толку јавно...оправдување секако дека нема за убиецот,но на начин кој го извршил и објавил убиството сигурно подолг период слабоумниов бил под психолошко измачување од страна на мајка си,и оваа да била со малку акл во главата тоа би требало да го примети,што значи оправдување нема ни за мајката...искрено (иаку феминисткиве ке ме отечат),не ја жалам мајката туку слабоумниов,бидејќи нема живот за него веќе,мајката си го одживеала своето...
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Моралната поента тука што ја гледам, оставете го овој што бил слаб со нерви, но порано мајката не би посегнала заради перверзија психолошки да ги измачува своите деца или пак перверзијата не би ја правела толку јавно...оправдување секако дека нема за убиецот,но на начин кој го извршил и објавил убиството сигурно подолг период слабоумниов бил под психолошко измачување од страна на мајка си,и оваа да била со малку акл во главата тоа би требало да го примети,што значи оправдување нема ни за мајката...искрено (иаку феминисткиве ке ме отечат),не ја жалам мајката туку слабоумниов,бидејќи нема живот за него веќе,мајката си го одживеала своето...
Феминистките ќе те отечат??? :facepalm:
Добро, бе, луѓе, озбилни ли сте со муабетиве? Кое психичко измачување? Типот има 23 години. Не е мало дете во развој, возрасен човек е. И убил некого. Мајка му. Како тоа си го одживеала своето на 47? Кој е он, а и ти, да кажеш кога некој си го одживеал своето?
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Феминистките ќе те отечат??? :facepalm:
Добро, бе, луѓе, озбилни ли сте со муабетиве? Кое психичко измачување? Типот има 23 години. Не е мало дете во развој, возрасен човек е. И убил некого. Мајка му. Како тоа си го одживеала своето на 47? Кој е он, а и ти, да кажеш кога некој си го одживеал своето?
Драга ,ај замисли си да имаш таква мајка какво би ти било чувството???таа починала на 47,сигурно барем три пати била на одмор,имала убави моменти и родила дете...овој јадников има 23,од кои кој знае колку младешки години му поминале во нервоза ,и сега целиот живот ке му помине во затвор,замисли колку "убави" моменти ке помине таму...
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Драга ,ај замисли си да имаш таква мајка какво би ти било чувството???таа починала на 47,сигурно барем три пати била на одмор,имала убави моменти и родила дете...овој јадников има 23,од кои кој знае колку младешки години му поминале во нервоза ,и сега целиот живот ке му помине во затвор,замисли колку "убави" моменти ке помине таму...
Па, никој не иде во затвор за да поминува убави моменти или за да набилда незаборавна биографија. Затоа е затвор! Боже ме сачувај, што све нема да прочитам. Каде, бе, со размислувањава?
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Па, никој не иде во затвор за да поминува убави моменти или за да набилда незаборавна биографија. Затоа е затвор! Боже ме сачувај, што све нема да прочитам. Каде, бе, со размислувањава?
И што ми суштинско одговори? Како што кажав,ке отекувате...:)
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
И што ми суштинско одговори? Како што кажав,ке отекувате...:)
А што суштинско требаше да ти одговорам? Дека не е нормално да жалиш дибек кој ја бодел и давел сопствената мајка? Еве : НЕ Е НОРМАЛНО ДА ЖАЛИШ ДИБЕК КОЈ ЈА БОДЕЛ И ДАВЕЛ СОПСТВЕНАТА МАЈКА. НЕ Е ЗДРАВО!!!
Замисли си го типов, можеш ли? Замисли си го како целиот задишан ја коле женава. Замисли си колку крв има околу нив. Замисли си го како ја гледа додека умира. Замисли ја нејзе како вришти. Можеш ли?
И тебе ти е жал за него?
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
А што суштинско требаше да ти одговорам? Дека не е нормално да жалиш дибек кој ја бодел и давел сопствената мајка? Еве : НЕ Е НОРМАЛНО ДА ЖАЛИШ ДИБЕК КОЈ ЈА БОДЕЛ И ДАВЕЛ СОПСТВЕНАТА МАЈКА. НЕ Е ЗДРАВО!!!
Замисли си го типов, можеш ли? Замисли си го како целиот задишан ја коле женава. Замисли си колку крв има околу нив. Замисли си го како ја гледа додека умира. Замисли ја нејзе како вришти. Можеш ли?
И тебе ти е жал за него?
Драга,како што пишав погоре,размисли зошто го направил тоа?што го толку револтирало за да си ја убие сопствената мајка? за акција-реакција ... никој не пишал дека е ЗДРАВО да се убие мајка,како што не е ЗДРАВО да се трпи психолошко мачење од мајка ... имал многу попаметни потези,од типот спакувај куфери и бегај кај што никој не те знае,така бар не би го изгубил "животот" би имал шанса повторно да створи живот,вака ми е жал што ради едно нискоморално суштество слабоумниов си го фрлил животот во бездна,за тоа ме жал...
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Драга ,ај замисли си да имаш таква мајка какво би ти било чувството???таа починала на 47,сигурно барем три пати била на одмор,имала убави моменти и родила дете...овој јадников има 23,од кои кој знае колку младешки години му поминале во нервоза ,и сега целиот живот ке му помине во затвор,замисли колку "убави" моменти ке помине таму...
Бесплатна колоноскопија и јакнење на коските ;)
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Драга,како што пишав погоре,размисли зошто го направил тоа?што го толку револтирало за да си ја убие сопствената мајка? за акција-реакција ... никој не пишал дека е ЗДРАВО да се убие мајка,како што не е ЗДРАВО да се трпи психолошко мачење од мајка ... имал многу попаметни потези,од типот спакувај куфери и бегај кај што никој не те знае,така бар не би го изгубил "животот" би имал шанса повторно да створи живот,вака ми е жал што ради едно нискоморално суштество слабоумниов си го фрлил животот во бездна,за тоа ме жал...
Акција-реакција, а? Ок, у моментов ти мене психички ме малтретираш. Дај ми твоја адреса, ќе дојдам да барем те истепам малце (мојата реакција). После планирам да излегувам. Ако некој во автобус ме згазне (акција) ја аутоматски ќе му ја скршам ногата (реакција). После ќе седнам на кафе и конобарот ќе ми ја згреши нарачката (акција) и ја аутоматски ќе му го плеснам ајнцерот од глава (реакција)
Не дај боже некој да ме опцуе денес!
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Акција-реакција, а? Ок, у моментов ти мене психички ме малтретираш. Дај ми твоја адреса, ќе дојдам да барем те истепам малце (мојата реакција).!
:pos: Видиш како несвесно стана како јадников што си ја уби мајка си,не се нервирај до толку на ова топло време...
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
:pos: Видиш како несвесно стана како јадников што си ја уби мајка си,не се нервирај до толку на ова топло време...
Зашто да не се нервирам? По тебе - све е тоа нормално. Акција - реакција. Што е проблемот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom