Читање книги

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
zavisen sum od knigi.najvekje citam ezotericni i psiholosko-moralni...
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
книги читам само за у школо шо ми се,
ама и тие ги избегнувам кога можам :D

поинтересно ми е да читам на интернет нешто, на некој блог пример, одколку некоја книга.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Само лектири кога морам да ги прочитам а ако успеам да најдам начин да ги обработам без да ги прочитам радо тоа го користам зашто ич несакам Книги ... али ок коа треба ае ќе се прочита :smir:
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Reading freak!:vozbud:
Најмногу сакам нешто што содржи некоја мистерија или нешто научна фантастика или пак дел од историјата. Но читам све.:pipi::pipi::pipi:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
обожавам да читам
Достоевски ми е фаворит а од нашите Дитас.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Какви книги бе од 2ро сум ги баталил камоли хоби.:smir:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Нејќам баш да читам,ретко се случува да земам некоја книга и да читам поради тоа што сакам,а не поради тоа што морам да ја прочитам.Незнам,не ми е интересно.:smir:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Дали ми се причинува или повеќето од тие што имаат 16 години или помалку не сакаат да читаат книги? Значи компјутериве и интернетов (а посебно МСН и Фејсбук) ја упропастија младинава... Додека седите на компјутер барем земете да прочитате некоја е-книга. :tapp:
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
не читам книги како помал ме тера да читам ама ја ќе отидам во другата соба и ќе си легнам а за во школо ако има некој да препишам арно ако нема не пишам и ваа година само 2 однеси
 
Член од
6 август 2009
Мислења
43
Поени од реакции
7
Читам као не читам ( ама книгата да е до 60 страни ) х) :pos2:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
ја читам крив правец
многу добра книга
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Дечки, дај препорачајте некоја книга. Искрено ми се смачи од седење пред компјутер, сакам да идам да си купам некоја книга, но искрено не знам која. Не сакам да земам нешто што ќе ми биде досадно, а со тоа да испадне дека сум ја купил книгата за џабе. Дајте нешто бестселер, научна фантастика, трилер, ама да е стварно добар....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom