Четнички песни

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.454
Повелете оргиналната “спремте се спремте четници’’ на оргиналниот јазик од тоа време. Отпеана е за битките на спрските војводи од Порече и велешко од кои пола биле комити пред да добијат српски тендер :icon_lol:

 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Само ретардирани ликови можат да уживаат во "песни" каде што се слават историски испрдини.

Големосрпскиот сон е една таква историска испрдина.

Инаку, @Erich Zann , мислам дека оваа тема не треба да постои. Што е следно, песни за балистите?
Апсолутно се согласувам со постот. Дури и кога се отвори темата, мојата лична мисла беше дека не е ни малку потребна. Но од друга страна не знам колку е приметливо, некако сакам да имаат слобода членовите во отворање теми и постирање (некаде почетокот со Карлеуша и останата турбофолк багра) пошто во правилата на форумот кој ги поставил сопственикот, освен ред и дисциплина (што се однесува до подфорумот музика) и нема некои значајин правила со кои се забрануваат и регулираат што може/не може да се отвора како посебна тема. Пример и до ден денешен мене не ми е сфатливо лудилото како тоа некои Македонци уште се палат како тинејџерка пред бодибилдер по Партизан и Ѕвезда, им ги знаат сите песни и уживаат и се поистоветуваат со нивната србоманска култура.

Ама не смеам да му забранам, се согласуваш со мене? :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Апсолутно се согласувам со постот. Дури и кога се отвори темата, мојата лична мисла беше дека не е ни малку потребна. Но од друга страна не знам колку е приметливо, некако сакам да имаат слобода членовите во отворање теми и постирање (некаде почетокот со Карлеуша и останата турбофолк багра) пошто во правилата на форумот кој ги поставил сопственикот, освен ред и дисциплина (што се однесува до подфорумот музика) и нема некои значајин правила со кои се забрануваат и регулираат што може/не може да се отвора како посебна тема. Пример и до ден денешен мене не ми е сфатливо лудилото како тоа некои Македонци уште се палат како тинејџерка пред бодибилдер по Партизан и Ѕвезда, им ги знаат сите песни и уживаат и се поистоветуваат со нивната србоманска култура.

Ама не смеам да му забранам, се согласуваш со мене? :)
Мислам дека смееш. Повеќето од овие песни се навредливи за националните чуства на Македонецот.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Мислам дека смееш. Повеќето од овие песни се навредливи за националните чуства на Македонецот.
Ајде ветувам ќе ја поминиме низ разговор да видам што бидува со дел од администрацијата на форумов.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Мислам дека смееш. Повеќето од овие песни се навредливи за националните чуства на Македонецот.
Не примети која е поентата на темава? Темава е генијална, ова не смее да се брише. Без да мора да биде пародија е пародија, без да мора да биде хумор е хумор. Повеќето се заебаваат затоа шо четнички песни се најсмешно нешто.
Со самото тоа дека доаѓаат напаленковци и искрено кажуваат колку српски род е божји дар и Србија е до Токија, се демаскираат сами себе. Мислат дека се на нивен терен и дека нашле собраќа српски полтрончиња, а се опкружени од тролови и умни модерни дечки шо ги заебаваат. :D

Кој Абенизер Скруџ си. Златна тема уништи. :(
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
поарно овие од колку шо клавет металски песни!
Ај овие недораснатите што тресат зелени ама зар и ти ? Или мислиш дека глупост со глупост се избива ?
 
Член од
23 октомври 2015
Мислења
128
Поени од реакции
72
Шала на страна имаат србите и музика со која можат да се пофалат
Прво во изведба на смак
А и од филхармонијата
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Темата ви ја префрлив тука, бујрум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom