Челзи - Манчестер Јунајтед (Недела 17:00h)

Дербито ќе заврши со:


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Ова првпат го глеам, навивачи на една екипа да свршаат на ривалските навивачи:tv:

п.с
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
od glupo po glupo derbito vo anglija,znaci ne sum zgresil so sum gi gledal prikaznite na A1 televizija
 
?

..........

Гостин
Манчестер на овој натпревар имаше недостаток од шпиц напагачи....
Руни беше единствениот кој се бореше против силната одбрана на Челзи....
за разлика пак Челзи играше во полн состав со тројцата најдобри напагачи кој ги имат и пак не направија ништо .............на крај голот го даде одбрамбен играч .......

на овој натпревар се покажа колку и на двата тима им се потребни искусни напагачи ..........посебно на Манчестер............споредено со минатата сезона кога на фергусен му беа на располагање....Тевез и Кристијано и дека на овој натпревар го немаше татарот Бербатов кој ке му помагаше на руни во напад......
Челзи имат добра но не и стабилна одбрана........средниот ред им е богат со искусни фудбалери ...а во напад ги имаат горилото Дрогба кој мисли дека е семоќен ....и Ањелка кој игра добро на глава брз е но не е борбен ........
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.245
Поени од реакции
8.317
Несомнено:icon_lol: Му иде на Карло со Манчестер нема што !

Само едно не ми е јасно зашто после секој пораз плачат навивачиве на Манчестер и зашто ги критикуваат кога сезонава на 2 важни натпревари им направија услуга Сити и Арсенал! ....Барем да имаше причина да се жалат !
 
T

the Carpenter

Гостин
:)
И пак испадна дека тука некаде се во посед на топка и шутеви на голот. Разликата е во корнери. Ама што има врска колку корнери сте имале?
Уствари ај да си ќутам. Да му кажуваш на навивач на Манчестер дека нема врска статистика со резултат е исто како да му кажуваш на пет годишно дете дека нема Дедо Мраз (а го има за пријател на Фејсбук, па мисли дека го зафркаваш)
Иста прича е. Ама ако, тешете се. Убаво е да се поплачи малку.
Cry me a statistics
:))
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
:)
И пак испадна дека тука некаде се во посед на топка и шутеви на голот. Разликата е во корнери. Ама што има врска колку корнери сте имале?
Уствари ај да си ќутам.

Разликата е Стемфорд Бриџ... на Олд Трафорд ќе биде друга приказна...
Па и поарно е да си ќутеш... оти ти повеќе го хејташ Манчестер Јунајтед одколку што го сакаш Ливерпул... :smir:
 
T

the Carpenter

Гостин
Разликата е Стемфорд Бриџ... на Олд Трафорд ќе биде друга приказна...
Па и поарно е да си ќутеш... оти ти повеќе го хејташ Манчестер Јунајтед одколку што го сакаш Ливерпул... :smir:
Moгуќе е. Непријателот на нашиот непријател е наш пријател, по некоја логика :)

А до Олд трафор уште многу магариња ќе умрат чекајќи зелена трева. Има уште мноогу.
Уствари, дежа ву ми е муабетов. Лани истотака чекавте зелена трева, па го попушивте на Олд Трафорд со 1:4.
Челси е уште поквалитетен тим, затоа не се надевајте многу и премногу.
А дотогаш.....да ве потсетам:
Челси победи
Јејеје!
 
G

Gray Foxx

Гостин
:)
И пак испадна дека тука некаде се во посед на топка и шутеви на голот. Разликата е во корнери. Ама што има врска колку корнери сте имале?
Уствари ај да си ќутам. Да му кажуваш на навивач на Манчестер дека нема врска статистика со резултат е исто како да му кажуваш на пет годишно дете дека нема Дедо Мраз (а го има за пријател на Фејсбук, па мисли дека го зафркаваш)
Иста прича е. Ама ако, тешете се. Убаво е да се поплачи малку.
Cry me a statistics
:))
Тоа е тоа, нема фазла да коментирам. Кажав погоре статистиката има врска коа се гледа кој бил подобар тим у целата утакмица, нешто што сите стручњачиња го тврдеа пред утакмица дека Челзи ке не уништи, ке не силуе и не знам шо друго и замисли испадна сосема подруго. Руни испаѓа сам со Чех свират офсајд. Тери го кутка Валенсија у 16 нема ништо, Тери мава лакти на кој стаса нема ништо. Пред тоа нигде ги немаше пешлачињава да зборуат за Тери, а Еванс коа го удри тоа црното копиле сите наеднаш го пратија у затвор. Објективност пука.
Факт е дека бевме подобри цела утакмица, али како што сите знаеме тоа нема да се памти коа ке гледаме по две сезони туку исходот на крај сезона. Исход за кој сум сигурен дека ако не за Манчестер нема да биде поволен и за Челзи. Нема теоретски шанси цела сезона да имаат волку среќа.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Не. Грешка си сфатил. Сака да ти каже дека до 2002, немаше фанови на Челзи. Ебати клубот со традиција.
Дете мило.... од вакви постови ми се повраќа - т.е може да се дојде до заклучок дека сите вие таканаречени ВЕРНИ фанови - ДЕЧИЊА родени во почеток на деведесетите навивате за тим(ови) за кој сте слушале приказни од татковци и дедовци како правеле ршум во време во кое не сте биле ни во план да излезете на овој свет.... па згора на се уште и се величите на тие успеси :nesvest: ОЧАЈНО
И капак на се, си давате за право да вреѓате повозрасни навивачи на клуб кој доека сте играле во песокот бил една доста солидна екипа со тенденција за натамошен напредок на сите фудбалски фронтови - Е сеа шо ни излезе у пресрет Абрамовиќ тоа не е наша вина - МОЖЕ има видено нешто добро човекот у тимот не за џабе го купил :toe:


Откако се изначитав еден куп срања(со ретки исклучоци кои се за почит :smir:) од фанови на Манчестер, и останати искомплексирани хејтери, како и запознавање со историјата на Манчестер по 3579837 пат - пред се изненаден од повозрасните членови на кој не им доликува на годините да леат Крокодилски солзи и да плукаат по Челзи, ќе кажам едно..... ЗНАМ БОЛИ да се загуби напревар на нефер начин со за нијанса послаба игра и грешки на судијата и по ваш рецепт СО ДОЗА НА СРЕЌА иако јас би го нарекол тоа искористување на шанса што ни беше пружена....
Мој совет - ДА ЗЕМЕТЕ И ДА СИ ГИ ПОТВИТКАВТЕ ОПАВЧИЊАТА И ДА СИ ЛЕГНЕТЕ НА БРАШОТО оти по денешниот натпревар нема што да кењате и да ни држите предавања оти нам ни е дојдено до славење а не до бистрење на политика со вас овде...
Останете ми поздравени и се пишиме у некоја наредна прилика у која се надевам пак ќе си ги покажите вашите квалитети и фрустации....

А до тогаш - како е водухот доле?! :vozbud:
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Тоа е тоа, нема фазла да коментирам. Кажав погоре статистиката има врска коа се гледа кој бил подобар тим у целата утакмица, нешто што сите стручњачиња го тврдеа пред утакмица дека Челзи ке не уништи, ке не силуе и не знам шо друго и замисли испадна сосема подруго. Руни испаѓа сам со Чех свират офсајд. Тери го кутка Валенсија у 16 нема ништо, Тери мава лакти на кој стаса нема ништо. Пред тоа нигде ги немаше пешлачињава да зборуат за Тери, а Еванс коа го удри тоа црното копиле сите наеднаш го пратија у затвор. Објективност пука.
Факт е дека бевме подобри цела утакмица, али како што сите знаеме тоа нема да се памти коа ке гледаме по две сезони туку исходот на крај сезона. Исход за кој сум сигурен дека ако не за Манчестер нема да биде поволен и за Челзи. Нема теоретски шанси цела сезона да имаат волку среќа.

Тери дава гол, и победа за Челзи...:vozbud::vozbud::vozbud:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Тоа е тоа, нема фазла да коментирам. Кажав погоре статистиката има врска коа се гледа кој бил подобар тим у целата утакмица, нешто што сите стручњачиња го тврдеа пред утакмица дека Челзи ке не уништи, ке не силуе и не знам шо друго и замисли испадна сосема подруго. Руни испаѓа сам со Чех свират офсајд. Тери го кутка Валенсија у 16 нема ништо, Тери мава лакти на кој стаса нема ништо. Пред тоа нигде ги немаше пешлачињава да зборуат за Тери, а Еванс коа го удри тоа црното копиле сите наеднаш го пратија у затвор. Објективност пука.
Факт е дека бевме подобри цела утакмица, али како што сите знаеме тоа нема да се памти коа ке гледаме по две сезони туку исходот на крај сезона. Исход за кој сум сигурен дека ако не за Манчестер нема да биде поволен и за Челзи. Нема теоретски шанси цела сезона да имаат волку среќа.
Еј дено добар Аватар имаш:helou:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Честито победа на Челзи, заслужено - незаслужено, три бода си се три бода. По 10 години или па на крај на сезона никој нема да памти корнери, удари, фаули. Само како што кажа еден навивач на челзи, кој ќе ја добие битката не ја добива и војната, така да не очекува долга сезона и мислам дека борбата за титулата ќе се води меѓу Челзи и Манчестер Јунајтед повторно, по една сезона пауза :)

Се гледаме пак на Олд Трафорд :smir:
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Дете мило.... од вакви постови ми се повраќа - т.е може да се дојде до заклучок дека сите вие таканаречени ВЕРНИ фанови - ДЕЧИЊА родени во почеток на деведесетите навивате за тим(ови) за кој сте слушале приказни од татковци и дедовци како правеле ршум во време во кое не сте биле ни во план да излезете на овој свет.... па згора на се уште и се величите на тие успеси :nesvest: ОЧАЈНО
Прво, не сум дете од деведесеттите. Второ, единствен тим за кој отсекогаш сум навивал е Манчестер Јунајтед, не сум почнал да навивам затоа што некој си одстрана го купил и почнал да троши милионски суми за трансфери. Трето, приказки немам слушано (ако ти имаш, тоа е твое). И четврто, да се величам со таков клуб, затоа што има со што.
И капак на се, си давате за право да вреѓате повозрасни навивачи на клуб кој доека сте играле во песокот бил една доста солидна екипа со тенденција за натамошен напредок на сите фудбалски фронтови - Е сеа шо ни излезе у пресрет Абрамовиќ тоа не е наша вина - МОЖЕ има видено нешто добро човекот у тимот не за џабе го купил :toe:
Мислам дека пишав погоре, ама ај пак. Ги почитувам тие фанови кои отсекогаш навивале за некој клуб.
Откако се изначитав еден куп срања(со ретки исклучоци кои се за почит :smir:) од фанови на Манчестер, и останати искомплексирани хејтери, како и запознавање со историјата на Манчестер по 3579837 пат - пред се изненаден од повозрасните членови на кој не им доликува на годините да леат Крокодилски солзи и да плукаат по Челзи, ќе кажам едно..... ЗНАМ БОЛИ да се загуби напревар на нефер начин со за нијанса послаба игра и грешки на судијата и по ваш рецепт СО ДОЗА НА СРЕЌА иако јас би го нарекол тоа искористување на шанса што ни беше пружена....
Мој совет - ДА ЗЕМЕТЕ И ДА СИ ГИ ПОТВИТКАВТЕ ОПАВЧИЊАТА И ДА СИ ЛЕГНЕТЕ НА БРАШОТО оти по денешниот натпревар нема што да кењате и да ни држите предавања оти нам ни е дојдено до славење а не до бистрење на политика со вас овде...
Останете ми поздравени и се пишиме у некоја наредна прилика у која се надевам пак ќе си ги покажите вашите квалитети и фрустации....

А до тогаш - како е водухот доле?! :vozbud:
А за искомплексиани фанови не ми прај муабет. Прочитај си го болдираното.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom