Чак Норис му се закани на Обама

Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Легендарниот филмски ренџер изјавил дека државата Тексас ќе се отцепи од САД кога тој ќе стане нејзин претседател




„Ќе се кандидирам за претседател на Тексас“ е насловот на овоседмичната колумна што актерот Чак Норис редовно ја објавува во Wolrd Net Daily. Во колумната Норис најавува „војна“ против Барак Обама, тврдејќи дека сојузната држава Тексас ќе се отсепи од Соединетите американски држави доколку американскиот претседател не престане со неговото силно левичарење..
Норис пишува дека Америка под водство на Обама се’ повеќе се оддалечува од визијата што ја имале нејзините творци. Притоа тој го наведува Џорџ Вашингтон и неговиот совет дека е добро да се биде што помалку политички поврзан со странските нации, како и на предупредувањето на Томас Џеферсон дека на владетелите не смее да им се дозволи да ги оптоваруваат граѓаните со долгови.
Норис во коллуманта ги поставува прашањата колку долго Американците ќе го поднесуваат тоа, и дали кога ќе се прелее чашата америакнскит елидери ќе умаат да слушаат. Според Норис тоа може да биде повод и почеток н ауште една американска револуција, која според него би тргнала од Тексас а тој би станал негов претседател. Притоа легендарниот „тексашки ренџер Волкер“ наведува дека од 1836 до 1846 г. Тексас бил засебна република.


Ова повеќе прилегаше за хумор :vozbud: Обама бегај доаѓа Чак Норис:pos2:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Дефинитивно не би сакал ова да ми го изјави Чак Норис. Обама собирај си ги тоа парталите и бегај да те нема од местото претседател.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Јас гледам Чак Норис наскоро ќе се бори со демоните на небото бидејќи таму ќе го пратат ако продолжи да дава вакви екстремистички изјави.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
260
Поени од реакции
6
Cak noris ke stane p[resedatel na sad.Sam ke go osvoi rusija i kina i indija.
Posle ke izgrdi intergalakticka flota i ke ja osvoi galaksijata.Na kraj kepadne univerzumot
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
:vozbud:Лееееееј најаката вест за денеска, нема што:pos2:
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Заебанција е ова или..?
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Готово е ова Обама наебал чак норис ис ин да хаус. :pos: Не стварно ова за сериозно е или???
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ќе треба и Обама да ги бара хирурзите на Мајкл Џексон...
 

Black

Еxtravagangsta
Член од
4 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
А каков став има Чак во врска со грчкиот проблем со нашето име :pos2:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
E oва веќе е опасно :), Обама мислиму ја, кога Чак се заканува.... Ретко кој му избегал на Чак, освен астронаутите :pos2:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
cak noris moze da odmati jajca protiv prezident of US a ne pa da prai otcepuvanja:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

naums

Cakar
Член од
8 септември 2008
Мислења
19
Поени од реакции
1
povtorno ke ima smeski za 4ak???:vozbud::pos2:

Ako 4ak Noris mu se zakanuva na Obama togas stvarno treba da ima vicovi za nego.ama novi.:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom