Цртани/анимирани филмови

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Мечето Ушко... обавезно го глеав пред спиење, дури посакував да си легнам таму до него
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Aman be jas li sum edinstveniot frik so go nema gledano meceto usko? :(


inaku go OBOZAVAM digimon. imam ogromna kolekcija so se i sesto :D
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Gi ima mnogu

pa ice age e zakon....no i pokahontas mi ostavil golem vpe4atok.....no sekako deka porano gi gledav i pokemon i digimon...isto taka dobri se tom i dzeri,dushko dolgoushko,brzata ptica itrica i sli4no no najmnogu sakam film4e vo koj kje se vmeshat crtani likovi...togash mi bilo najinteresno....znam nekolku vakvi filmovi no ne gi znam po ime osven Space Jam
 

WhiteWeedy

Young salamander
Член од
9 февруари 2006
Мислења
30
Поени од реакции
0
Trio Bellvill - Klasika
+
Strippy (Zivotincevo e ludo i koga bi go crtale uste bi imal preku 40 godini) - Najpozitiven i vistinski Crtan
 
N

Nen@d

Гостин
Мене ми се допаѓаат оние долгометражните, као Finding Nemo, Ice Age, Shrek I и II, The Incredibles, Madagascar, Bugs life итн. А од овие кратките, па глеам Dexter, Ed Edd and Eddy-многу се глупи затоа.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Ice age - закон, добри беа и Shrek I и II - мајсторство. Браво на екипата што работела за нивно создавање.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Ice Age, Madagascar, Chicken Little - zakon se
 
Член од
23 февруари 2006
Мислења
22
Поени од реакции
2
pa vistina e deka porano crtanite filmovi bea pokvalitetni i popoucni....ali toa e toa..sega se nekako iznasileni...NA MENE LICNO NAJLUDNICA SE MI ICE AGE,SOUTHPARK,THE SIMPSONS,SHREK I,II,POSLE...SITE OD LOONEY TUNES (DUSKO DOLGOUSKO...) WALT DISNEY,PAA...SNOOPY,PINK PANTER,SHTRUMFOVI...SAAKAAM CRTANI FILMOVI
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Од дугометражните дефинитивно Ace Age (пошто цртанот е крај на сите краеви), а од кратко метражните Tom & Jery.
Не ми се верува колку ги изобличија денешниве цртани, јес да некој се ОК али забегуваат. По којзнај колку пати ги имам гледано мање више Tom & Jery и па да ги сретнам на ТВ и па ке ги гледам и не ми се уопште досадни.
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Том и Џери - секогаш интересни!
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Ice age 1 i 2, noviot Crvenkapa, Monsters, Finding Nemo, Toy Story, ej mnogu gi ima, site se zakon...
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Naj naj naj naj omilen crtan film mi se Dragonball Z,GT.Inaku gi gledam i Dexter,KND,Ed Edd & Eddy itn.Od dolgometraznite najdobri se Ice Age I,II,Shrek I,II,The Incredibles i site ostanati
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Saiya Jin напиша:
Naj naj naj naj omilen crtan film mi se Dragonball Z,GT.Inaku gi gledam i Dexter,KND,Ed Edd & Eddy itn.Od dolgometraznite najdobri se Ice Age I,II,Shrek I,II,The Incredibles i site ostanati
За овој цртан филм доста се збореше по македонските списанија. Немој да мислиш дека не го оправдувам твојот став кон самиот цртан, туку едноставно чувствувам одбивност кон него бидејќи во македонската синхронизација беа вметнати голем број на навредливи и по развојот на детскиот менталитет ризични изрази од типот:
„Ќе те убијам”, „Ќе те претепам”, „Ќе ти го извадам срцето” и сл. (што сум запамтил од тоа што пишуваше). Потоа, откако А1, а богами и самите родители станаа свесни на каков ризик го остават своето дете решија да се пожалат, а самата телевизија на која беше емитуван тој цртан филм (А1) зе здоби со „негативна репутација” и на вонреден состанок беше решено пред почетокот на цртаниот филм да стои предупредување дека цртаниот филм треба да се гледа исклучиво под надзор на родител. Што се однесува до постот кој го цитирав, немам ништо против членот, само тоа што тој го споена цртанов ме потсети на многу работи околу него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom