Цимерка

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Заедничкиот живот носи различни предизвици.
Би ја ебеле ли, би ви станала ли девојка?

Работите можат да избегата од контрола.
Сепак се работи за плаќање на наем, сепак се работи за секојдневно гледање.
Кои се про и контра ставовите околу ваква констелација на односи.
Едно е си имате пичка за ебење кога ќе посакате, друго е ако стане посериозна врската, нема да можете да носите други пички дома. Нешто како да живееш со девојка му доаѓа.
Се исплати ли, би имале ли таква врска?
Што ако имате повеќе од една. Би било ли можна некаква распределба? Дали харемскиот менталитет кој секоја жена го има како сеќавање за убавите мигови од нејзините предци ќе влезе во игра?

/живеам(од вчера) со 3 цимерки 18-19 годишни. две се ок за ебење, третата не баш.:)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Заедничкиот живот носи различни предизвици.
Би ја ебеле ли, би ви станала ли девојка?

Работите можат да избегата од контрола.
Сепак се работи за плаќање на наем, сепак се работи за секојдневно гледање.
Кои се про и контра ставовите околу ваква констелација на односи.
Едно е си имате пичка за ебење кога ќе посакате, друго е ако стане посериозна врската, нема да можете да носите други пички дома. Нешто како да живееш со девојка му доаѓа.
Се исплати ли, би имале ли таква врска?
Што ако имате повеќе од една. Би било ли можна некаква распределба? Дали харемскиот менталитет кој секоја жена го има како сеќавање за убавите мигови од нејзините предци ќе влезе во игра?

/живеам(од вчера) со 3 цимерки 18-19 годишни. две се ок за ебење, третата не баш.:)
само би ти рекол блазе тебе:hump::pos:
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Комаја!:)
По правило, мора и со третата, инаку нема духовно спојување, енергија, итн.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Се е можно зашто да не...вчера цимерка,денес девојка,утре жена...
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Божеее.. би ја ебеле ли?? а имаш 26.. 3 цимерки.. девојка.. други дома.. алооо, што е со вас мажите.. Where is the love??
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Божеее.. би ја ебеле ли?? а имаш 26.. 3 цимерки.. девојка.. други дома.. алооо, што е со вас мажите.. Where is the love??
не те разбирам. Сексот е ко дркање, само поубаво и помеко.
Не знам кое машко би сакало ебењето да е проследено со плус обврски.
Како љубов што викаш.
Ебењето е животински процес, слично на јадење нешто вкусно.
Не ја мешај љубовта со ебењето. Нема врска едното со другото.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
сексот е ко дркањето... ахх се надевам дека дечко ми не размислува така инаку имам сериозен проблем.. не е стварта на мојот пост дали е ебењето животински процес или не..туку муабетот со цимерката односно цимерките.. со кои треба да живееш да се разбираш почитуваш и слично а отвараш тема кажувајкки како би ги плеснал уште од одма ја врегаш третата заради физичкиот изглед.. тоа е животинскиот дел во муабетов
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
сексот е ко дркањето... ахх се надевам дека дечко ми не размислува така инаку имам сериозен проблем.. не е стварта на мојот пост дали е ебењето животински процес или не..туку муабетот со цимерката односно цимерките.. со кои треба да живееш да се разбираш почитуваш и слично а отвараш тема кажувајкки како би ги плеснал уште од одма ја врегаш третата заради физичкиот изглед.. тоа е животинскиот дел во муабетов
Ете тоа беше дел од прашањето.
Дали вреди да се започне нешто со некоја од нив.
А за физичкиот изглед, тоа е неминовен дел, процедура која секој ја спазува кога набљудува и опишува девојка.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ете тоа беше дел од прашањето.
Дали вреди да се започне нешто со некоја од нив.
А за физичкиот изглед, тоа е неминовен дел, процедура која секој ја спазува кога набљудува и опишува девојка.
Па започни ако двете добри сакаат тројка. Другата дај и ја на ЛаЦиЦеа, ќе ја направи секс божица и ќе ти ја врати.:icon_lol:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Заедничкиот живот носи различни предизвици.
Би ја ебеле ли, би ви станала ли девојка?

Работите можат да избегата од контрола.
Сепак се работи за плаќање на наем, сепак се работи за секојдневно гледање.
Кои се про и контра ставовите околу ваква констелација на односи.
Едно е си имате пичка за ебење кога ќе посакате, друго е ако стане посериозна врската, нема да можете да носите други пички дома. Нешто како да живееш со девојка му доаѓа.
Се исплати ли, би имале ли таква врска?
Што ако имате повеќе од една. Би било ли можна некаква распределба? Дали харемскиот менталитет кој секоја жена го има како сеќавање за убавите мигови од нејзините предци ќе влезе во игра?

/живеам(од вчера) со 3 цимерки 18-19 годишни. две се ок за ебење, третата не баш.:)
Pa 26-godishnici kako tebe mislam deka odamna ne baraat mislenja za donesuvanje odluki na vakvi banalni raboti...:wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Па започни ако двете добри сакаат тројка. Другата дај и ја на ЛаЦиЦеа, ќе ја направи секс божица и ќе ти ја врати.:icon_lol:
Не, не, започни прво со најружната пошто најлесно ќе ја кандисаш, па после пошто добриот глас брзо се шири...

А Лејди сака да ти каже да не им се мислиш многу многу : )))
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Pa 26-godishnici kako tebe mislam deka odamna ne baraat mislenja za donesuvanje odluki na vakvi banalni raboti...:wink:
Добро па и ти во сдс манир, се фаќаш за годините мои.
Знаеш нивна основна заложба е дискредитацијата на луѓето кои им се спротиставуваат. Сети се на хајките во СССР.
Сакав да поставам тема која ќе побуди интерес.
Оддамна немам поставено ниедна.
не се работи за како јас ќе постапам, јас ќе се снајдам, чисто како интерес за сите вас кои евентуално би дошле во таква ситуација:)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Заедничкиот живот носи различни предизвици.
Би ја ебеле ли, би ви станала ли девојка?

Работите можат да избегата од контрола.
Сепак се работи за плаќање на наем, сепак се работи за секојдневно гледање.
Кои се про и контра ставовите околу ваква констелација на односи.
Едно е си имате пичка за ебење кога ќе посакате, друго е ако стане посериозна врската, нема да можете да носите други пички дома. Нешто како да живееш со девојка му доаѓа.
Се исплати ли, би имале ли таква врска?
Што ако имате повеќе од една. Би било ли можна некаква распределба? Дали харемскиот менталитет кој секоја жена го има како сеќавање за убавите мигови од нејзините предци ќе влезе во игра?

/живеам(од вчера) со 3 цимерки 18-19 годишни. две се ок за ебење, третата не баш.:)
Auu! Ubav muabet.
Prvo. Sum go jadel vaka na site mozni nachini i varijanti do sega
Vtoro, ako ja ebesh i prodolzish da ziveesh zaedno i pritoa ima ushte nekoj drug(bilo koj) vo kukata togash avtomatski ti stanuva devojka, taka da avtomatski slednoto utro dobivash eden kup obavezi, problemot e shto vednash imash seriozna vrska poveke od obichna devojka so koja se gledash samo ednash/dva pati dnevno. Ovdeka plakash smetki zaedno, ovdeka idesh na prodvanica zaedno(ne za drugo, zena ne e SAMA za da ja pratish vo prodavnica, a mora da bide tamu da ti kaze shto i treba vo kunjata), jadesh zaedno, ako te nema za vechera vednash i fali neshto vo kukata, ovdeka razmisluvash i ziveesh vo mnozina.
A tvojot sluchaj so 3 cimerki kaj mene traeshe samo mesec i tri dena, nema shansa da postignesh sekade, na pochetokot beshe fantastichno dobro dodeka ne pochna da se javuva ljubomora megu niv, i za nedela dena kraj! Zenite mnogu poteshko postignuvaat dogovor za mashko odkolku obratno, zashto se mnogu posebichni od nas! Sega ziveam so edna cimerka i eden cimer i e dobro! Sega za sega barem.
Sum probal da ziveam samo so edna cimerka i probav da mi bide samo cimerka ama ne biva, eden den izdrazav, vtoriot izlegov namerno ama tretiot nemashe kaj da se bega! LoL! taka da i toa ne biva.. Pak ke ti se digne i ke ja ebesh! A bashka nema i nikoj drug doma, i 'udri mujooo'
Inaku najubavo e ziveenje vo parovi, 2/3 para. Bolja varijanta nema, ali pod uslov da imate ogromno poshtovanje edni prema drugi da ne se 'meshate na vecher' heheh! Imam sluchki eden kup od vakov vid...
Zakluchok shto sum go donesol niz godinite:
zivot cimerki biva samo ako vo stanot za sekoja cimerka ima minimum po eden stabilen i seriozen dechko koj ke ja zadovoluva vo sekoja smisla na zborot.Znachi poveke zeni od mazi vo stan NIKAKO! Ova e vaka i nikako poinaku! PROVERENO!:smir:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.134
Коле па ти си опет ту. Те снема. И тоа баш Шведо кога се појави. Што муабет ќе се сврзеше.
Иначе од сите вакви случаеви што ги знам на хетерогени станарски заедници во грото од нив паднало нешто. Едноставно се враќаш ти капнат од работа она растажена зошто паднала на колоквиум сака неокј издувен вентил со тек на време како што блискоста наложена од истиот покрив се зголемува така и опуштеноста расте а особено ако се сингл (без моментални врски). Дејана не баш секогаш ако ги плеснеш (не баш прикладен израз ама кога веќе го употребувате) не ги почитуваш. Некогаш знае и обратното да биде ако не ги плеснеш не ги почитуваш.
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Него дечко нели ти е смачена комбинацијата со жени? Можеби требало да бараш стан со две цимерки и еден цимер. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom