Цане Николовски

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Едно од најзабеганите снимки на наши ‘естрадни уметници‘ :icon_lol:
Која година е ова, 88-ма?
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Едно време Австралија живееше па се пресели и сега во шпанија во Аликанте живеј. Ако се прашвате од кај сум толку упатен,епа френд ми е на фејсбук и по цел ден гњави со овие спотојте негови. На мајтап го имав додаено ама сега пишман сум
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Кој им ја мати водата на коњите...оф оф оф..лелееее.....:pos::pos::pos:.:pos::pos::pos::pos::pos:
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Едно од најзабеганите снимки на наши ‘естрадни уметници‘ :icon_lol:
Која година е ова, 88-ма?
Ако го оставиме на стран гласот и песната дал некој забелеза колку народот бил весел и ведар тогаш, одамна нема видено онолку народ одоколи да спонатано реагира на нешто што се се сличува демек на сцена...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Ако го оставиме на стран гласот и песната дал некој забелеза колку народот бил весел и ведар тогаш, одамна нема видено онолку народ одоколи да спонатано реагира на нешто што се се сличува демек на сцена...
Па баш таа работа ми е интересна...дури чудна, неверојатна...колкава општа ментална промена за 20-тина години.Очигледно уво ги болело според ова на снимкава, веројатно е снимано негде крај на 80-ти и почеток на 90-ти кога не сме биле уште толку економски и социјално отепани...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Па баш таа работа ми е интересна...дури чудна, неверојатна...колкава општа ментална промена за 20-тина години.Очигледно уво ги болело според ова на снимкава, веројатно е снимано негде крај на 80-ти и почеток на 90-ти кога не сме биле уште толку економски и социјално отепани...
96 / 97 тука негде не така одамна имаше радост во македонецот.
ЖАКЉИНАААААААААААААААААААААА
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
468
Поени од реакции
573
Еве уште една од тој период ама не е од Цанета :icon_lol:.

 
M

macgowan

Гостин
Звани Бабата.
Не се ѓибајте не провојцирајте оти ќе ви дот Чкембарите Скопје ќе пиштите пак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom