Хорор филмови

Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ej decki ke mozi da mi najde nekoj torrent za Exorcism: The Possession of Gail Bowers (2006)
ednas ili dvapati go iam gledano ama mn e dobar horror mora da se ima ovaj
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91

dobar turski film


uste eden turki horor


nemozam da ga najdam za simnuvanje . vikat deka e dobar. i nekoj ako moze da mi kaze kaj da zimnam prevod za dabbe. pozdrav
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183

RIOT!

dust in the wind
Член од
10 септември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
16
хмм...Strangers...или пак The Uninvited:)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Paranormal Activity
Да да, овој филм е најблиску до ХОРОР тематика што го имам некогаш гледано. Вака треба филм да те плаши, психички, едноставно, језиво...

А и ЕПТЕН добро е снимен, мене многу ми прави мерак.

Ако за тебе (што го читаш ова) хорор значи: Оди некој, убива све, црева, крвој, вештерки, ѓавол, пекол, зомби..... не го гледај филмов, тапа ќе ти биде.

Ако (пак ти) се ставаш во ситуација на дечкото во филмот и да се замислиш малце како би ти било тебе во таа ситуација.... тогаш ќе уживаш во хорор филмов.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Vcera go gledav Paranormal , i iskreno da zboram , po sranje horor nemam videno , ama mene mi bese tolku za nigde , so na pola film ke zaspiev .. Imase nekolku dobri sceni , primer pri krajot koa ja povlece od krevetot ili koa gi pravese stapkite , ama 80 % od filmot mi bese za nigde , BlairWitch mi e postrasen od Paranormal ..
 
Б

Бат Елохим

Гостин
The Amityville Horror, јак хорор
многу напнат. па уште со деца лелеее... не ми е страв да гледам такви хорор-трилери или што и да се .. ама таков немир чувствувам, не можам да опишам.
а после Ринг го терав маж ми да го остаи светлото у ве це за мочање ноќе :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
хмм...Strangers...или пак The Uninvited:)
По можеби година дена терање од другите да го гледам овој филм и убедување дека влева страв во коски, што дури и една моја другарка ми рече дека стискала FF додека го гледала, сакам најреално да се изјаснам дека филмов е ГОЛА ВОДА. Дури и Врисок е пострашен од него.
Одат двајца да поминат вечер во една куќа, почнуваат луѓе со маски да пробуваат да им влезат дома, им оставаат пораки со кармин на прозори колку да речеме дека има психичка тематика хороров (всушност тоа се глупости во боја), па на крајот ги фаќаат, ги тргаат маските и ножот во стомак.
Поента? 5 пати задремав додека го гледав филмов и крајните 10 минути и јас стискав FF ама не затоа што беше страшен туку затоа што беше ЕКСТРЕМНО ДОСАДЕН.

Значи хорор - хорор препорачувајте, не филм кој е направен како семинарска на некој режисер и да се нарече дека е хорор. :)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Значи хорор - хорор препорачувајте, не филм кој е направен како семинарска на некој режисер и да се нарече дека е хорор. :)
Овде имам некои [post=3043196]препораки[/post]

Еве уште една, Evil Dead - режија е Sam Raimi (SpiderMan 1,2 и 3, The Quick and the Dead, косценарист на The Hudsucker Proxy)

И за друго сакам да пишам. Страница 43 (претходната страница) од темава е полна со мислења од 1 до 5 збора. Така не треба да биди.
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Овде имам некои [post=3043196]препораки[/post]

Еве уште една, Evil Dead - режија е Sam Raimi (SpiderMan 1,2 и 3, The Quick and the Dead, косценарист на The Hudsucker Proxy)

И за друго сакам да пишам. Страница 43 (претходната страница) од темава е полна со мислења од 1 до 5 збора. Така не треба да биди.

Да, добра е и Evil Dead трилогијата, само што мене од 3-те дела првиот ми е онака пострашен, додека другите 2 се повеќе хорор/комедија, едноставно такви филмови снима Sam Raimi.Не дека тоа се комедија филмови, но има и доза на комедија.Еве пример е и неговиот најнов филм Drag me to hell.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Да, добра е и Evil Dead трилогијата, само што мене од 3-те дела првиот ми е онака пострашен, додека другите 2 се повеќе хорор/комедија, едноставно такви филмови снима Sam Raimi.Не дека тоа се комедија филмови, но има и доза на комедија.Еве пример е и неговиот најнов филм Drag me to hell.
Со таков стил комедија-хорор, must see e Braindead (1992), режиран од Peter Jackson.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom