Хорор филмови

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
:pos:

Значи најдориот slasher - на сите времиња, го спореди со бљувотината од римејк на истиот, и уште подобар ти е ? oh my!
Знам дека е смешно но тоа е секогаш сум бил обратно од сите кога се во прашање хорори.:pos:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Los Cronocrimenes. Сум го утнала името.
Нема врска, Гугл го погоди.

А Timecrime феноменален. Започна едноставно, потоа се заплетка ептен, за на крај се' да си дојде на свое место. Не знам друго што би додал, а да не спојлерисам. Секоја чест на предлогот (y)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Нема врска, Гугл го погоди.

А Timecrime феноменален. Започна едноставно, потоа се заплетка ептен, за на крај се' да си дојде на свое место. Не знам друго што би додал, а да не спојлерисам. Секоја чест на предлогот (y)
Види го и El Orfanato :)
Толку од мене, да не бидам досадна.
 

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
269
Инаку, нешто последно што ми се допадна од жанрот е шпанскиот The Uninvited Guest. Повеќе е психолошки трилер отколку хорор, ама вреди да се гледа. А да, нема врска со американскиот The Uninvited.
Значи шпанскиве режисери се мајстори по теркот на оние од старата школа плус свој сопствен шмек. Во филмов има се : од хорор, трилер, мистерија до мајндфак приказна. Колку само свежи идеи им текнуваат проследени со страшна егзекуција на филм... ова во Холивуд веќе го нема, а на негова сметка со некој нивен производ филмов ќе остане заборавен. Епа нема!

Филмов е Must see!

Фала за предлогот.(y)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Значи шпанскиве режисери се мајстори по теркот на оние од старата школа плус свој сопствен шмек. Во филмов има се : од хорор, трилер, мистерија до мајндфак приказна. Колку само свежи идеи им текнуваат проследени со страшна егзекуција на филм... ова во Холивуд веќе го нема, а на негова сметка со некој нивен производ филмов ќе остане заборавен. Епа нема!

Филмов е Must see!

Фала за предлогот.(y)
Епа ајде предложи други :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Атмосферата, глумата, приказната, емоциите, све е на високо ниво во The Uninvited Guest, за хорори се ѕверови!

Фала VJL :)
 

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
269
Епа ајде предложи други :)
Засега барем, немам скриен бисер ко филмов што беше да ти понудам. Од ова што го читам, све што имам изгледано го имаш и ти, освен можда Intacto ако не ти е гледан, кој нема врска со темава зошто не е хорор, но е одличен филм и на него ми текна.

Инаку вечер се спремам да го гледам Julia's eyes, баш ме интересира како ќе излезе овој филм пошо е на истиот режисер(од The Uninvited Guest).:)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Kavi 7ci i 8umki imase za Chernobyl diaries.. So vi e be luge?
Slab build up, nerazvieni karakteri, ni faca ni ime im pamtam za da socustvuvam, los rasplet bez nekoja poenta, neoformena prikazna, eftin tip na horor kade te faka na strep, nisto drugo strasno, kucinja.. 3 maximum 4 ocena.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Kavi 7ci i 8umki imase za Chernobyl diaries.. So vi e be luge?
Slab build up, nerazvieni karakteri, ni faca ni ime im pamtam za da socustvuvam, los rasplet bez nekoja poenta, neoformena prikazna, eftin tip na horor kade te faka na strep, nisto drugo strasno, kucinja.. 3 maximum 4 ocena.
Претера со 3-4 :D

Од мене има прелазна, како што кажа Џену, за разлика од новиве солиден е (watchable)

Али 7-8 lolol!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Претера со 3-4 :D

Од мене има прелазна, како што кажа Џену, за разлика од новиве солиден е (watchable)

Али 7-8 lolol!
Barem eden efekt da imase, onaka da znaeme sto ubiva. Demek 2012ta sme, barem efekti.
6-7-8 se strasni filmovi vredni za gledanje, 9-10 ti se vrvot veke, kultnite, 5ka ako e prosek, sredina.. kaj mene ovoj bese pod. 4ka eve.

Inaku loso ocenuvame kako od 5 da pocnuvame, dodusa od 1 do 5 ke bidat najrealni ocenite. :)

I so dzenu ne se soglasuvam, Insidious bese los i nedefiniran ama imase poveke strasni sceni da te zdrmat od ovoj, i toa ne vo stilot macka skoknala, nesto jako tropnalo..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
5 - просек
6 - солидeн
7 - добар
8 - одличен
9. перфекција
10. ремек дело

:D

4 - подпросечен
3 - Insidious
2 - Drag Me To Hell
1 - не ми текнува во моментов
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Паа... се согласувам, освен за Insidious, битно филмот went there, имаше муда да се обиде, и како хорор мене ми беше баш ОК, потфрли кај приказната и затоа пониско го оценив јас. Иако прилично го хејтав. Значи ја само би сменил места со Chernobyl. Како 3 Chernobyl, оти реално, ништо не покажа, кажи еве која сцена те стресе, кучињата на патот? :icon_lol: У маалово ми е пострашно. Chernobyl 3, Insidious 6. Според моите критериуми.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~A~

Kajgana Shop

На врв Bottom