Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.693
Поени од реакции
35.082
:))))))) Познавам мнооооооооооооооогу луѓе хомосексуалци, бисексуалци... Како да речам дека е болест кога гледам дека не е ???
Ајде да речеме дека е така. И рак е болест. И дијабетес. И психички заболувања еден куп, па луѓето шетаат наоколу, да не им пишува на чело дека се болни? Вака треба да зборуваме за сите болни? Да ги вреѓаме? Да ги правиме ненормални, фрикови???
Болните од тие болести што ти ги наведе не се курчат наоколу и да се фалат со болеста, тие одат и бараат помош во соодветната институција за да излекуваат или да си купат некој ден плус живот, а хомосексуалците си се горди на својата болест и држат паради, водат агресивна политика и глумат жртви при обидите на општеството да им помогне.
Проблемот е што хомосексуалците не се обидуваат да си ја согледаат реалноста и болештината и не дозволуваат некој да им помогне, ако некој не размислува како што тие размислуваат по автоматизам ги мрази, како беше онаа „ти го крстиш, тој прди“.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
63
Поени од реакции
19
Вие имате целосно изместена слика и толку веќе не дебатирам јас со вас. Крај.
 
Член од
12 јануари 2013
Мислења
99
Поени од реакции
198
Дај малце едуцирајте се бе луѓе, 21 век сме аман.
Ако е болест хомосексуалноста дајте ми научен доказ каде е успешно излечена?

Јас не разбирам зошто ви сметаат? Дајте ми еден добар аргумент а да не е дека е ненормално (што не постои бидејќи нормално е конструкт создаден од човекот), и без да мешате религија. I'll wait.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.693
Поени од реакции
35.082
Дај малце едуцирајте се бе луѓе, 21 век сме аман.
Ако е болест хомосексуалноста дајте ми научен доказ каде е успешно излечена?

Јас не разбирам зошто ви сметаат? Дајте ми еден добар аргумент а да не е дека е ненормално (што не постои бидејќи нормално е конструкт создаден од човекот), и без да мешате религија. I'll wait.
Хетеросексуалните бракови и врски се природниот терк на настаните како човечкиот род би продолжил, наспроти нив тука ваквата врска е бесполезна.
Поголем ризик за сексуално преносливи болести.
Статистички хомосексуалците менуваат повеќе партнери во текот на својот живот од хетеросексуалците, така да ако им дозволиш да стапат во брак и да посвојат дете, го казнуваш и детето да ги гледа и трпи таквите циркузи.
Статистички хомосексуалците живеат пократко.
Статистички повеќе страдаат од ментални нарушувања, повеќе се склони кон самоубиства и тн.

Да не ја тупам, хомосексуалноста ја враќа еволуцијата на човекот назад, а не напред, наместо стремежот да еволуираме во подобра форма од тоа што сме, во форма која ќе има поквалитетен и подолг живот, ова го турка човечкиот род многу чекори назад.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.957
Хетеросексуалните бракови и врски се природниот терк на настаните како човечкиот род би продолжил, наспроти нив тука ваквата врска е бесполезна.
Поголем ризик за сексуално преносливи болести.
Статистички хомосексуалците менуваат повеќе партнери во текот на својот живот од хетеросексуалците, така да ако им дозволиш да стапат во брак и да посвојат дете, го казнуваш и детето да ги гледа и трпи таквите циркузи.
Статистички хомосексуалците живеат пократко.
Статистички повеќе страдаат од ментални нарушувања, повеќе се склони кон самоубиства и тн.

Да не ја тупам, хомосексуалноста ја враќа еволуцијата на човекот назад, а не напред, наместо стремежот да еволуираме во подобра форма од тоа што сме, во форма која ќе има поквалитетен и подолг живот, ова го турка човечкиот род многу чекори назад.
Шо прајме со педерите и оргиите во стара Грција, а.к.а лулката на демократијата?

Ако прајме муабет за назадување во општество, врати се пак да се расправаш со ретардите во религија, пошто поуназадувачки фактор од религија нема.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.693
Поени од реакции
35.082
Шо прајме со педерите и оргиите во стара Грција, а.к.а лулката на демократијата?

Ако прајме муабет за назадување во општество, врати се пак да се расправаш со ретардите во религија, пошто поуназадувачки фактор од религија нема.
А сакаме да се мериме со тие во Грција? Нели сега одиме напред и се развиваме на поарно, ако се враќаме во стара Грција вие жените ќе седите дома со 10те дечиња што сте ги родиле и ќе бидете роб на мажот.
Организираната религија е канцер исто како хомосексуалноста.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.957
А сакаме да се мериме со тие во Грција? Нели сега одиме напред и се развиваме на поарно, ако се враќаме во стара Грција вие жените ќе седите дома со 10те дечиња што сте ги родиле и ќе бидете роб на мажот.
Организираната религија е канцер исто како хомосексуалноста.
Шо мешаш женски права сега? И ден денес имаш продавање на женски деца за кози, мажење на 12 години или помалце, да не зборам за кастрирање на тело.
Јас зборам за можните педери кои поставиле темели на она што сега го викаме држава. Не се они значи клучот за уназадување.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.693
Поени од реакции
35.082
Шо мешаш женски права сега? И ден денес имаш продавање на женски деца за кози, мажење на 12 години или помалце, да не зборам за кастрирање на тело.
Јас зборам за можните педери кои поставиле темели на она што сега го викаме држава. Не се они значи клучот за уназадување.
Илегално да, легално во развиените земји никаде немаш такво нешто.
Ако беа сите педери и таму немаше ни ти да постоиш сега ни јас, колку што памтам во биологија пишуваше дека само машко-женско можи да се размножуваат ;)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.957
Илегално да, легално во развиените земји никаде немаш такво нешто.
Ако беа сите педери и таму немаше ни ти да постоиш сега ни јас, колку што памтам во биологија пишуваше дека само машко-женско можи да се размножуваат ;)
Никогаш нема да се сите педери и лезбејки за да се плашиме за опстанокот на човештвото.
Тоа ли ти е последен аргумент? :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Хетеросексуалните бракови и врски се природниот терк на настаните како човечкиот род би продолжил, наспроти нив тука ваквата врска е бесполезна.
А зошто е продолжувањето на човечкиот род полезно? Мене ми се чини дека кога би изумрел човекот на планетата Земја и на сите други живи суштества на неа би им било подобро.[DOUBLEPOST=1515725475][/DOUBLEPOST]
Ако беа сите педери и таму немаше ни ти да постоиш сега ни јас, колку што памтам во биологија пишуваше дека само машко-женско можи да се размножуваат ;)
И? Каде е тука аргументот?
 

Трипл Што?

#Протестирам
Член од
30 декември 2017
Мислења
97
Поени од реакции
33
Дај малце едуцирајте се бе луѓе, 21 век сме аман.
Ако е болест хомосексуалноста дајте ми научен доказ каде е успешно излечена?

Јас не разбирам зошто ви сметаат? Дајте ми еден добар аргумент а да не е дека е ненормално (што не постои бидејќи нормално е конструкт создаден од човекот), и без да мешате религија. I'll wait.
Мене лично не ми сметаат. Како што кажав претходно не ме интересира што прават, тоа си е нивни живот. Ми смета што не го почитуваат моето мислење во врска со хомосексуалноста. Ми смета што прават разлика помеѓу хомосекусалец и инцесташ, зоофил и слично. Ми смета тоа што посвојуваат деца, а потоа ги носат на геј паради. Геј парадите не ми пречат, не пратам настани од тој тип па не би ни знаел некаде дали има парада. Ама ми пречи кога ќе кажам дека тоа за мене е циркус што сум сфатен како хомофоб. Ми смета геј пропаганда како и секоја друга пропаганда. Викаш нормалното е измислено од човекот? Тоа е точно. За мене не е нормална хомосексуалноста, за нив е. Они не се борат за некои фиктивни права тука за и ние да гледаме исто во врска со хомосексуалност, и нас да ни биде нормално. Мислиш дека сега се поприфатени од порано? Не само луѓето едноставно се презаситени. Кога подолго време некој ќе ти кажува дека хомосексуалноста е нормална од што ќе ти скурчи ќе речеш да, нормална е само за да не те замараат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.693
Поени од реакции
35.082
А зошто е продолжувањето на човечкиот род полезно? Мене ми се чини дека кога би изумрел човекот на планетата Земја и на сите други живи суштества на неа би им било подобро.[DOUBLEPOST=1515725475][/DOUBLEPOST]

И? Каде е тука аргументот?
Прашај ги тие што те створиле или прашај се ти дали ќе го продолжуваш, основни инстинкти запишани во ДНКта ти се преживувањето и размножувањето, тоа што денес се водиме како „модерните луѓе“ со модерни сфаќања не значи дека не дојдовме до поголем баг од тој што го имале наши предци пред милиони години и тоа само поради сексуално задоволство и сексуални желби.

Ако твоите родители или моите биле хомосексуалци, денес немаше ни да ја праиме дискусијава, што и не е така страшен факт само во еден случај, што не е страшно кај 1000 случаи, но ако тоа стане нормална појава е тогаш можеби ќе им олесниме на останатите животни на Земјата.

Нема аргумент, само ако е ок хомосексуалноста ок е да не ги затвораме ниту насилниците, ниту сериски убијци, педофилите, зошто тие да гнијат во затвор за тоа што им се спојуваат жичките во мозокот, а овие да шетаат по улица? И тие не прават ништо лошо, само го намалуваат бројот на луѓето околу нив, истото го прават и хомосексуалците само пасивно.[DOUBLEPOST=1515750568][/DOUBLEPOST]
Никогаш нема да се сите педери и лезбејки за да се плашиме за опстанокот на човештвото.
Тоа ли ти е последен аргумент? :D
Никогаш нема да се сите педофили, сериски убијци, клептомани, терористи, ги осудуваш нив или не? Дај да ги легализираме тие работи? Дај да го легализираме убивањето, нема да се сите убијци, а нема и сите да загинат, со малку среќа можеби и ти ќе бидеш дел од тие преживеаните.
 
Член од
12 јануари 2013
Мислења
99
Поени од реакции
198
Хетеросексуалните бракови и врски се природниот терк на настаните како човечкиот род би продолжил, наспроти нив тука ваквата врска е бесполезна.
Поголем ризик за сексуално преносливи болести.
Статистички хомосексуалците менуваат повеќе партнери во текот на својот живот од хетеросексуалците, така да ако им дозволиш да стапат во брак и да посвојат дете, го казнуваш и детето да ги гледа и трпи таквите циркузи.
Статистички хомосексуалците живеат пократко.
Статистички повеќе страдаат од ментални нарушувања, повеќе се склони кон самоубиства и тн.

Да не ја тупам, хомосексуалноста ја враќа еволуцијата на човекот назад, а не напред, наместо стремежот да еволуираме во подобра форма од тоа што сме, во форма која ќе има поквалитетен и подолг живот, ова го турка човечкиот род многу чекори назад.
Напротив еволуциски хомосексуалноста многу му има помогнато на човештвото во однос на пренаселеност. Ако постојат само хетеросексуални двојки, кај кои најголем број од нив имаат желба за деца знаеш што ќе беше со земјава?

Зошто ти смета фактот дека имаат поголема стапка на самоубиства и ментални болести? Дали ти сметаат и жени затоа што статистички и тие имаат поголема стапка на ментални болести? Also многу очекувано е кај нив да покажува статистиката вака кога на секојдневно ниво се соочуваат со хомофоби како тебе.

А за типот што спореди хомосексуалци со педофили зоофили или што и да беше те молам опрај се. Очигледно не си свесен што збориш.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.693
Поени од реакции
35.082
Напротив еволуциски хомосексуалноста многу му има помогнато на човештвото во однос на пренаселеност. Ако постојат само хетеросексуални двојки, кај кои најголем број од нив имаат желба за деца знаеш што ќе беше со земјава?

Зошто ти смета фактот дека имаат поголема стапка на самоубиства и ментални болести? Дали ти сметаат и жени затоа што статистички и тие имаат поголема стапка на ментални болести? Also многу очекувано е кај нив да покажува статистиката вака кога на секојдневно ниво се соочуваат со хомофоби како тебе.

А за типот што спореди хомосексуалци со педофили зоофили или што и да беше те молам опрај се. Очигледно не си свесен што збориш.
Има други поприродни начини за регулација на пренаселеност, не мора со нешто ненормално.
Хуманиот аспект, зошто утре да посвои дете некој таков и да се самоубие додека истото расте?
Нив и на околината што ги опкружува им пречат менталните болести, а на некој што е болен треба да му се помогне, за да не одмага на тие околу него. Зошто да имаш плус една проблематична ставка, кога може да ја немаш?
Зошто да се оправам, тоа е од моја перспектива гледано, за тебе е во ред овие да шетаат по улица и да бидат третирани како „нормални“ иако индиректно предизвикуваат штета во општеството, за мене можеби е нормално да го извадам некој од затвор што убил 20 души и да се шета по улица и во двата случаеви имаш пореметување кое личноста која го има пореметувањето си го смета за нормално.
 

Трипл Што?

#Протестирам
Член од
30 декември 2017
Мислења
97
Поени од реакции
33
Напротив еволуциски хомосексуалноста многу му има помогнато на човештвото во однос на пренаселеност. Ако постојат само хетеросексуални двојки, кај кои најголем број од нив имаат желба за деца знаеш што ќе беше со земјава?

А за типот што спореди хомосексуалци со педофили зоофили или што и да беше те молам опрај се. Очигледно не си свесен што збориш.
Според тебе, и Хитлер има многу помогнато на човештвото во однос на пренаселеност? Убијците исто помагаат.

Јас правев споредба. Зошто еден хомосексуалец може да има секс со маж, а таткото не може да има со својата ќерка, ако притоа двајцата сакаат? Зошто тие да не можат да стапат во брак, а хомосексуалците да можат? Ако не сум свесен што зборам, да те молам објасни ми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom