Хомосексуалец, наставник на Вашето дете

Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Нема што да му кажува професорот дали е океј да се биде геј. Тоа е лично гледиште што професорот нема што да го вмешува при предавањето на материјата.
А ни ти не можеш да кажеш дали е океј или не. :wink:


Прво, детето кога се раѓа не е табула раса, туку веќе има одредена основа врз која ќе се развива неговата личност уште пред да го осознае светот, а тоа се гените. Хомосексуалецот не е тоа што е зошто така ќе го научат, туку затоа што едноставно е. Доказ за тоа се сите хомосексуалци кои се растени во хетеросексуална средина и воспитувани во хетеросексуален дух. Па сепак се гејови.

Второ, гејовите не се воспитани?! Ова не го ни коментирам.

Трето, професор кој е хомосексуалец ќе биде таков во својот приватен живот, сигурно нема да им го донесе дечкото во училница и да земе да се секса со него пред децата. Нема никаква потреба учениците воопшто да се занимаваат со тоа каква сексуална ориентација има, неговото предавање и морални вредности (кои, хеј замисли-дури и геј човек може да ги има) се тие што се важни.
Kakva vrska ima genot so ponatamosoto ispisuvanje i gradenje na karakterot,da ima uloga genot ama ne vo 1 ta nedela od zivotot na deteo znaci toa e sepak prazna kniga,a za toa dali ke si go nosi deckoto na rabota ili po ulica ili ke ima sex so nego negov problem mojot stav e toj ,si kazav i pogore deka ne sum opend mind i toa e toa.I spored mene da prifatis gej likovi treba da imas nekoj od tvojata bliska okolina vo smisla na semejstvo i da ne se sramis od toa i gordo da se nosis so faktot za negovata sex opredelba,I da ne bi sakala tie negovi znestvfeni maniri da gi prenese na moeto dete od prosta pricina sto ne sakam, i pogore kazav neka bide muzcar umetnik ,vajar a ne nastavnik.Toa si e moe mislenje .
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Во 3 одделение имавме кај нас во школо нешто како часови по англиски, ама нигде не ни се рачунаа. Наставникот што ги држеше беше хомосексуалец и не тераше да учиме некои работи што и ден денес уште не ги спомнуваме во средно школо. Немав ништо против неговата ориентација оти отпослем дознавме :smir:
 

Street dog

Dogs need no condoms
Член од
8 октомври 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
Koga bev zabaviste malo kutrence za prvpat se zaljubiv vo ucitelkata .Bese mlada togas i imas mnogu trans parfem do den dens mi gi otvori portite na sex on the streets
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Justice for All, не знам дали нема, знам дека не би требало.
Тоа е исто како што ниеден совесен и професионален професор не би требало да ги учи децата да пијат алкохол, а ете може е љубител на алкохолот. Или не би требало да ги учи да не веруваат во Бога, ако земеме дека е атеист.
Поентата ми е, кај скоро секој професор ќе се најде нешто што тебе не ти чини или ќе има ставови различни од твоите, па ти од секаде ќе го отпишуваш само во случај да не му текне да ги пренесе на твоето дете?
Ако некој е алкохоличар, не значи дека твоето дете ќе го учи да пие.
Ако е атеист, не значи дека ќе го учи да биде нерелегиозно.
Ако е геј, не значи дека ќе му влијае на твоето дете и самото да стане геј.
Асален човек и принципиелен професор не би дозволил пристрасно да ги воспитува децата, ниту да ги меша своите приватни ставови и навики во наставата.

И... знаеш ли воопшто што е shemale? Маж со цицки. Или жена со пенис, како сакаш. Сите хомосексуалци се шимејл според тебе?
Не е точно ниту тоа дека сите хомосексуалци се исфеминизирани и имаат женски манири. Лично познавам такви што се многу мажествени и ни на сон не би погодил дека се геј.
Што значи, не мора да се плашиш дека син ти дома ќе се шминка само зошто професорот му е геј. :wink:
Kakva vrska ima genot so ponatamosoto ispisuvanje i gradenje na karakterot,da ima uloga genot ama ne vo 1 ta nedela od zivotot na deteo znaci toa e sepak prazna kniga...
Toa si e moe mislenje .
Каква врска? Секаква. Гените се основа, врз која карактерот се развива понатаму и од нив зависи колку и кои влијанија од околината ќе ги прифати индивидуата, а кои не.
И во ред е што тоа си е твое мислење, ваљда не ти смета што дебатираме, тоа беше поентата на форумов едно време, мислам. :smir:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Justice for All, не знам дали нема, знам дека не би требало.
Тоа е исто како што ниеден совесен и професионален професор не би требало да ги учи децата да пијат алкохол, а ете може е љубител на алкохолот. Или не би требало да ги учи да не веруваат во Бога, ако земеме дека е атеист.
Поентата ми е, кај скоро секој професор ќе се најде нешто што тебе не ти чини или ќе има ставови различни од твоите, па ти од секаде ќе го отпишуваш само во случај да не му текне да ги пренесе на твоето дете?
Ако некој е алкохоличар, не значи дека твоето дете ќе го учи да пие.
Ако е атеист, не значи дека ќе го учи да биде нерелегиозно.
Ако е геј, не значи дека ќе му влијае на твоето дете и самото да стане геј.
Асален човек и принципиелен професор не би дозволил пристрасно да ги воспитува децата, ниту да ги меша своите приватни ставови и навики во наставата.

И... знаеш ли воопшто што е shemale? Маж со цицки. Или жена со пенис, како сакаш. Сите хомосексуалци се шимејл според тебе?
Не е точно ниту тоа дека сите хомосексуалци се исфеминизирани и имаат женски манири. Лично познавам такви што се многу мажествени и ни на сон не би погодил дека се геј.
Што значи, не мора да се плашиш дека син ти дома ќе се шминка само зошто професорот му е геј. :wink:
Карикирав, Псај. Некоја хипербола, овде-онде, не е на одмет.:helou:
А за тоа првото, да. И затоа напишав предходно, дека ако си е професионалец човекот нема проблем. Затоа треба да се воведат поцврсти стандарди за професорите и точно да се знае што смее, што не. Треба убаво да си се уреди односот наставник-ученик.
Едноставно како што не сакам детето да ми се фати со лошто друштво исто не сакам да потпадне под (за мене лошо) влијание од наставникот.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
I po 2 pat ne se soglasuvam so tebe za genot,ne sekoe dete se raga so gej maniri ili opredelba,toa moze da se sluci i na vozrasni luge od po 30 god ednostvano experimentiral i mu se svidelo i toa nema vrska so gen ja pojke bi rekla ljubopitnost e vo prasanje.Spored moite kriteriumi kaj mene ne pominuva gej nastavnik na maloletno dete od nekoi 7.8 god.kogha zapocnuva da se gradi kako individua,nastavnikot treba da bide reper za deteto a ako site nastavnici se gej i im se reper na decata kaj ke ni e krajot,toa sakam da go kazam.Iskrno jas sum protiv gej ppls i ne gi poddrzuvam ni od daleku i tie nivni gej brakovi i posvojuvanje na deca ednostavni ja krivat slikata na realnoto i normalnoto.
 
V

Viktoranius

Гостин
Камо таа среќа сите професори да беа педери, и сите професорки лезбејки. Не за друго, туку ќе ги уценував за да ми пишат повисока оценка.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Педагог кој наметнува лично убедување врз учениците треба да биде отстранет од работното место.За било какво убедување,бидејќи училиштето не е парламент.
Но сексулната ориентација на професорот да пречи во воспитувањето на децата е црвен пипер во манџата.Како и многу теми и оваа е извадена од петици.Секој коментар е излишен.
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Не сум баш на чисто со прашањево дали сум или против, ама едно друга дилема одма ми се појави.
Ако сакате одговорете, што ако на твојот син 1 или 2 одделение му предава хомосексуалец и син ти некако дознава дека е педер, доаѓа дома и те прашува што е тоа педер................што ќе му кажете?
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Точно е дека сексуалната ориентација во најголем дел не зависи од воспитувањето туку од други фактори (на пример од влијанието на хормоните кај фетусот) но и воспитувањето посебно кај личности (деца) со латентна хомосексуалност може да одигра одредена улога.

Кога целото човештво би се ориентирало на хомосексуалноста како нешто нормално а хетеросексуалноста како нешто неубаво и нездраво бројот на хомосексуалните врски (најверојатно) значително би пораснал. Велам најверојатно затоа што немам начин да проверам но верувам дека ќе биде така.

Сепак како и да е не би ми сметало наставникот да биде хомосексуалец затоа што е тоа негова лична работа и апсолутно нема врска со неговите квалитети како педагог.

Многу е лошо кога се додаваат критериуми кои важат само за одредена група само затоа што се различни од мнозинството по своите сваќања или начин на живот.
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Кога целото човештво би се ориентирало на хомосексуалноста како нешто нормално а хетеросексуалноста како нешто неубаво и нездраво бројот на хомосексуалните врски (најверојатно) значително би пораснал. Велам најверојатно затоа што немам начин да проверам но верувам дека ќе биде така.
?????????????????????:uvo:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Немам проблем. Се додека не влијае врз моето дете, може што сака да биде.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Дознаете дека наставникот/ професорот или учителот на Вашето дете е хомосексуалец или бисексуалец, како би постапиле?
Дали ќе Ви смета тоа, дали ќе го отпишете детето од училиштето или ќе превземете друга мерка за само да прекине да предава таа личност на Вашето дете или нема да Ви смета тоа?
Па...?

Доколку си е професионалец во областа и е ориентиран исклучиво кон воспитание и образование на детето воопшто не ми пречи како се декларира и кон кого има чувства приватно.
Мене ме плашат "нормалните" наставници и професори кои длабоко во себе кријат психосоматски нарушувања, а кон околината се однесуваат сосема нормално.
Инаку во однос на темата имам лично искуство да ми предава геј професор и доколку не ми беше кажано од други луѓе никогаш немаше да знам дека е геј. Исклучително професионален човек, човек кој го достигнал врвот во својата област, а секогаш подеднакво се однесуваше и кон машките и кон женските.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom