Хоби : Компонирање музика

DreamCoder

По потрага на совршенство :)
Член од
15 ноември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
Една од моите омилени окупации ми е правењето на музика.Моите композиции кои се подобри ги ставам на интернет без некоја посебна причина.Другите видови на музика што ги правам како миксови или инструменталки со мое пеење не се во интернет мрежата.Има некој идеја како би се надоградил за да правам музика како Armin Van Buuren? :vozbud:
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Една од моите омилени окупации ми е правењето на музика.Моите композиции кои се подобри ги ставам на интернет без некоја посебна причина.Другите видови на музика што ги правам како миксови или инструменталки со мое пеење не се во интернет мрежата.Има некој идеја како би се надоградил за да правам музика како Armin Van Buuren? :vozbud:
Хм ..па ти беше тој информатичарот шо ќе праеше експеримент....прво кажи ни во шо програм компонираш па да знаемее шо да ти понудиме.. иначе за Armin Van Buuern треба да имаш шмеќерска фаца..:toe:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.622
Поени од реакции
10.895
Убаво е да компонираш.
Чекаме да чуеме сега што си зготвил...
 

DreamCoder

По потрага на совршенство :)
Член од
15 ноември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
....
http://www.youtube.com/user/DJPerfectMusic

повеќето се во fruity loops и со синтисајзер направени...Доколку има некој свои композиции/миксови нека ги покажи :)
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Ево на овај иам поинтересни песни, иам уше еден, ама тој е подолг...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.622
Поени од реакции
10.895
Ова не се компонирани песни бе ало! Миксање (лепење) на траки што не се ваши, не значи дека е и компонирање !!!
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Ето, не сум знаел...

Шала на страна дај некој туторијал за Ableton читам работаш на него... :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Неможам да најдам да симнам Програм за праење техно музика.. од трактор про неможам да најдам..де некој линк на пп
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Г

Господ

Гостин
Ја мислев дека музика се пишува на петолиние:uvo:
 

xochipilli

Војвода
Член од
29 јули 2006
Мислења
426
Поени од реакции
116

One of the best song is remixed by our DJ DraganIli ! Please if you like it , make him famous by comments,rates...etc.
Soon , there will be a download Link to a direct HQ mp3 file..
Enjoy! No CopyRight Intension ! ! ! !

Фино фино...ајде да го направиме познат момаков.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
....
http://www.youtube.com/user/DJPerfectMusic
Ти ја праеше, целосно Acapella? значи освен пеењето(акапелата) друго се твое е ? Ако да, бравос. Ако ти е Mash-up, добро е, си го погодил key-to, а ако е ремикс од некој друг, а ти само ефекти некој имаш ставено, ко на Somebody told you how much i love you, тогаш нема бравос :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513

Kajgana Shop

На врв Bottom