Хип хоп културата во Македонија

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Појма немам да ти кажам право. Ич не пратам кога излагаат, нов фб профил напраив и ги немав сите лајкнато па неможев да пратам кога што како има промоција. А и во колекција последен албум ми е Кутија... Што пара е само кажи?
Хмм ако памтам добро 400 лири беше, не сум 100% сигурен. Ама најубаво да се јавиш да прашаш во пола Југотон дали останале воопшто.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Појма немам да ти кажам право. Ич не пратам кога излагаат, нов фб профил напраив и ги немав сите лајкнато па неможев да пратам кога што како има промоција. А и во колекција последен албум ми е Кутија... Што пара е само кажи?
za green out novoto vredi samo 100ce za produkcijata drugoto e KATASTROFA[DOUBLEPOST=1400797699][/DOUBLEPOST]
Последна епизода.

ZeeBomb se izgubija iskreno zasluzija drugi faci pred niv da bidat viknat ali ajde valjda ke ima vtora sezona :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
27
Поени од реакции
7
Што знам, не би рекол дека РАПАНОЈА има само добра продукција, има некои добри песни само не ми се допаѓа тоа што малце се повтараат малце со темите.
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
277
Поени од реакции
193
нешто постаро али пресно аплодирано :)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Што знам, не би рекол дека РАПАНОЈА има само добра продукција, има некои добри песни само не ми се допаѓа тоа што малце се повтараат малце со темите.
sakas da kazes nemaat temi ustvari kukicka na drvo i raspad...tolku 2 pesni..
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Абе некој у инбокс да ми прати линк од Новиот аспект на старата школа, ако го има?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.061
Поени од реакции
12.950
Ако некој ја има во пц или на нет да ја има најдено песната од Алфа - Мојот Блок. Беше едно време на Јутуб ама по грешка знам ги избриша сите песни Алфа и сега некои ги ставија повторно од други канали, ама таа никој не се најде да ја стави. Ако случајно некој ја има нека ја прати одма, добро песниче беше :)
 
Член од
30 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
136
"а ти спротистави се, колку сакаш биди против
се е тоа џабе дур те водат идиоти"
третиот дел од репрезент сесиите.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-

Kajgana Shop

На врв Bottom