Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Италијаните пренесуваат дека е 15 мил + 3 бонуси
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
А која е причината за толку ниска цена? И зошто не се залетаа уште сто клубови за таа цена?
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ако бараш вакви видеа можеш од секој можен играч да најдеш, никој не е совршен за да не греши, видеово не го менува фактот дека е топ бек за супер цена и Милан се обезбедија на таа позиција за наредни 5+ години
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
@ManUtdChampions пa тебе пoвеќе те чинеше бе :P
За дечкото вреди и 50 милиони да се платат. Машина за прекини е, во најмногу голови има учествувано во цела лига после Гризман и Роналдо. :D
 
R

red.devil

Гостин
Без разлика на видото, Марсијал никад не играл десно, тој натпревар со причина беше ставен таа страна. Дефанзивно доста слаб, барем мене таков впечаток ми има оставено. Одличен центашут и удар, нема некоја брзина и експлозивност па тоа придонесува да страда назад бидејќи е офанзивно ориентиран бек а назад му дува промаја.
Сума сумарум, одлично бекче за офанзивни тимови. Не знам оти Пеп не тргна по него. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Без разлика на видото, Марсијал никад не играл десно, тој натпревар со причина беше ставен таа страна. Дефанзивно доста слаб, барем мене таков впечаток ми има оставено. Одличен центашут и удар, нема некоја брзина и експлозивност па тоа придонесува да страда назад бидејќи е офанзивно ориентиран бек а назад му дува промаја.
Сума сумарум, одлично бекче за офанзивни тимови. Не знам оти Пеп не тргна по него. :D
Абе само го местиш слободни и корнери да изведува и види што се дешава:

sd.jpg


:cool::cool: Пу, пу, да не го урочам само.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Со оглед на тоа што на пазарот моментално и нема некои квалитетни (достапни) бекови, 18 па и 22 милиони нека се, е чист грабеж од трансфер.Супер трансфер е ова за Милан, одличен играч е Родригез, многу ми е криво што Интер се откажа од него.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.338
Без разлика на видото, Марсијал никад не играл десно, тој натпревар со причина беше ставен таа страна. Дефанзивно доста слаб, барем мене таков впечаток ми има оставено. Одличен центашут и удар, нема некоја брзина и експлозивност па тоа придонесува да страда назад бидејќи е офанзивно ориентиран бек а назад му дува промаја.
Сума сумарум, одлично бекче за офанзивни тимови. Не знам оти Пеп не тргна по него. :D
Сезoнaвa игрaше и центрaлен бек некoлку нaтпревaри.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Сезoнaвa игрaше и центрaлен бек некoлку нaтпревaри.
Сезонава ако не се лажам лев бек играше само додека не си отиде Хекинг од Волфсбург, после сменија 10 тренери и у најголем дел од времето играше централен у одбрана со тројца. Веројатно и затоа му падна цената, плус имаше и повреди а Волфсбург се бореа за опстанок.
 
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Како крилен бек да си го играш ќе врши. Да играше во Бенфика ќе напраеше трансфер уште пред 2 години за 60милки...
Дефинитивно најдобар трансфер на лев бек ова лето!(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom