Фудбалски/трансфер дискусии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
José Holebas izjavio je kako je šokiran nakon što je saznao da je prodan u Watford, a da o tome ništa nije znao.

- Prodali su me, a da me ništa nisu pitali. Jedan i drugi klub potvrdili su transfer, svi osim mene. Ništa nisam potpisao, ugovor nisam vidio. Ne razumijem što se dogodilo. Uostalom nikada nisam niti spomenuo da želim otići - rekao je sada već bivši igrač Rome.

Da čitava priča dobije dodatnu dozu drame, prema izjavi igrača, stransfer se dogodio dok je bio na godišnjem odmoru u Dubaiju.

- Uživo sam malo u Dubaiju, a kada sam se vratio, svi su mi odjednom čestitatli na transferu.
Не можи да биди продаден а тој да нема врска. Дури и клубовите да се договорат за сума на трансфер, играчот го има последниот збор дали сака да направи трансфер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не можи да биди продаден а тој да нема врска. Дури и клубовите да се договорат за сума на трансфер, играчот го има последниот збор дали сака да направи трансфер.
Работава, сакам аут од Рома ама не ме хејтајте плс. Грче глупо :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Не можи да биди продаден а тој да нема врска. Дури и клубовите да се договорат за сума на трансфер, играчот го има последниот збор дали сака да направи трансфер.
Друже Рома потврдија на нивната официјална страна дека се договориле со Ватфорд за негов трансфер. Нормално дека треба да потпише. Ја објавив неговата изјава да видам дали е точна или извртена. Мислев за вас некои што читате вести по англиските сајтови. Не ме чуди да е точно, зашто последно време и тоа се случува како што беше случајот со Луиз Адриано. Крај краева и да сакал да остане во Рома навистина, сега ќе сака да си замине.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Ватфорд се од Италијанци пазаруваат. :D
Батокио, Видра, Фабрини, Мота, Екстранд, Форестиери, Касети, Геихо, Мунари, Тозер, Фабрини, Меркел, Ангела, Фараони...
Дел од овие играа како позајмени. Има и уште, но не толку важни :D

Најголем дел се играчи на Удинезе. На што се должи ваквата соработка меѓу овие 2 клуба ?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ватфорд се од Италијанци пазаруваат. :D
Батокио, Видра, Фабрини, Мота, Екстранд, Форестиери, Касети, Геихо, Мунари, Тозер, Фабрини, Меркел, Ангела, Фараони...
Дел од овие играа како позајмени. Има и уште, но не толку важни :D

Најголем дел се играчи на Удинезе. На што се должи ваквата соработка меѓу овие 2 клуба ?
Ист сопственик. Поцо, ги држи Удинезе, Гранада и Вотфорд.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Дааа, сега гледам и Гранада ги врти истите играчи.
Игало го заборавив :D Еден од најдобрите поединци сезонава во Ватфорд.[DOUBLEPOST=1436018182][/DOUBLEPOST]
Оти не го почека човекот уште некоја минутка да стави потпис ? :D
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Дааа, сега гледам и Гранада ги врти истите играчи.
Игало го заборавив :D Еден од најдобрите поединци сезонава во Ватфорд.[DOUBLEPOST=1436018182][/DOUBLEPOST]

Оти не го почека човекот уште некоја минутка да стави потпис ? :D
Oти треба да испаднам и ќе ми го земавте лајковите. :D
 
E

Epsilon

Гостин
Ватфорд се од Италијанци пазаруваат. :D
Батокио, Видра, Фабрини, Мота, Екстранд, Форестиери, Касети, Геихо, Мунари, Тозер, Фабрини, Меркел, Ангела, Фараони...
Дел од овие играа како позајмени. Има и уште, но не толку важни :D

Најголем дел се играчи на Удинезе. На што се должи ваквата соработка меѓу овие 2 клуба ?
Мислам дека ист сопственик имаат.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Пирло и Лампард... две легенди во средината на Њу Јорк Сити (y)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.656
Од кај најде Валенсија толку пари да потроши летово?Сигруно едно 120м потрошија уште на стартот на трансфер периодот.

п.с:Која е таа азијатката што ги претставува трансферите, шо функција има во клубот?
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.729
Поени од реакции
11.564
Од кај најде Валенсија толку пари да потроши летово?Сигруно едно 120м потрошија уште на стартот на трансфер периодот.

п.с:Која е таа азијатката што ги претставува трансферите, шо функција има во клубот?
Ги зема пред година дена Питер Лим, богат сингапурец. :D
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Од кај најде Валенсија толку пари да потроши летово?Сигруно едно 120м потрошија уште на стартот на трансфер периодот.

п.с:Која е таа азијатката што ги претставува трансферите, шо функција има во клубот?
Нов газда имаат. Од таму и парите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom