Фудбалски суперталенти!

Кој е најдобар млад играч?

  • Бојан Кркиќ Перез

    Гласови: 31 14,1%
  • Алесандре Пато

    Гласови: 62 28,2%
  • Џовани Дос Сантос

    Гласови: 3 1,4%
  • Ројстон Дренте

    Гласови: 8 3,6%
  • Тио Волкот

    Гласови: 37 16,8%
  • Нани

    Гласови: 13 5,9%
  • Андерсон

    Гласови: 24 10,9%
  • Давиде Сантон

    Гласови: 42 19,1%
  • Друг (наведи кој)

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    220
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Пато машина е а само 19 год има растура а јак е и Кркич.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Себастијан Џовинко ... 20 години има детето ама растура
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Пато некако најперспективен ми изгледа... во последно време е влезен во форма и прави растур. Физички е подготвен, знае да игра со глава, добар дриблер и има добра завршница. Многу сакам да го замени Шева во Милан, а како што тргнал на добар пат е да стане и многу подобар од него.
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Gai Issulin ke go vidite vo barca za 2 godini, a moze i od narednata sezona
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
57
Поени од реакции
1
Според мене е Пато без конкуренција не дека навивам за милан ама детето си го знае својот занает ненормален талент
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.478
Поени од реакции
42.824
За мене суперталент е Рафаел Да Силва,дечкото од Јунајтед..Супер ја врши својата позиција на десниот бек,игра добро и дефанзиво и офанзивно:vozbud:
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Абе какви патки ме мешате бе луѓе се знае кои е најдобат ТЕО ВОЛКОТ со неполни 20 години(16.03.1989)и гледано наназат 20-30 год. се нема родено таков талент а и во следните 30-40 нема да се роде.На исто рамниште со него се и АРОН РЕМЗИ и ЏЕК ВЕЛШЕР мавните ви патки гледајти ги (горе наведените) децата како газат :helou:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.369
Поени од реакции
58.097
Ај додадете го детево во анкетата, се појави од никаде пред два месеци и веќе е незаменлив во тимот, а гледам и фалат дефанзивци, само за напаѓачите се зборува.

[FONT=&quot]Сантон: Благодарам Мурињо![/FONT]

Жозе Мурињо го вика 'Il Bambino', но Давиде Сантон играше како ветеран на неговото прво Миланско дерби.

“Давиде е вистински играч од вечерва, одигра 6 последователни натпревари и денес го одигра дербито против Милан,“ изјави Мурињо, кој го зеде со себе 18-годишникот на прес-конференцијата после мечот. “Искористете го ова и разговарајте со него зошто ќе поминат два месеци пред да имате нова шанса.“





Сантон изјави: “Среќен сум поради вечерашниов триумф. Играв против некои многу брзи и технички подготвени играчи. Морав да ја задржам концентрацијата низ целиот натпревар, посебно првото полувреме против Замброта кога ми беше тешко да стигнам да го затворам просторот.

Сакам да му се заблагодарам на Мурињо што имаше голема доверба во мене и тоа ми ја подигна самодовербата.

Претерано е да се каже дека сум новиот Малдини. Му ги праќам моите комплименти и се надевам дека ќе имам брилијантна кариера како неговата.

Да, ќе ја прославам вечерашната победа, но прво морам да спијам“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom