Фудбалски вести

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.381
Поени од реакции
22.897
:eek: Uli Hoenes !?!??! а баш сакав да ги пофалам германциве (сите германски екипи ) дека нај домакински работат :(
 
M

Mario Gómez

Гостин
Koлегата од Рамковски осуден на 3 ипол години затвори за неплаќање данок од околу 27 милиони евра

http://www.goal.com/en/news/15/germany/2014/03/13/4681514/bayern-munich-president-hoeness-sentenced-to-three-and-a?ICID=HP_HN_1

Каков клуб, таков претседател :icon_lol:
Разлика помеѓу Германија и ѓупска држава како Шпанија у која ни Реал ни Барса плаќаат даноци као големи брендови, а за Меси да не збориме.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А затоа @Uli Hoeneß на утакмицата со Арсенал во тренерки беше на трибина.

Изгледа се спремал за кежуал живот зад решетки. :icon_lol:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.535
Е па чорба германче
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Да бе, барав слики до сега неможев да најдам...
Сигурен сум дека го видов во кафен дуксер и јакна црна, слична на ова што го носи Робен на аватар кај тебе. И доле исто носеше црни тренерки.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
А чекајте што било работата со Ули? Нешто читав во фан клуб Баерн, ама не сфатив. Само знам дека затаил данок од таму доста милиони евра.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Чао, пијан сум бил, кафен џемпер и кошула под него, и црна пантолана.

 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Разлика помеѓу Германија и ѓупска држава како Шпанија у која ни Реал ни Барса плаќаат даноци као големи брендови, а за Меси да не збориме.
Дете, до в крај си уфилман со Бајерн твој па почна и за Германците да се радуваш дека побогати биле од Шпанците
Ме заболе мене каква држава била Шпанија, ако сакаат за леб нека немаат и така никаква врска немам со нив(за разлика од тебе што си чистокрвен Германец) :pos:

А муабетов дека не плаќале данок Реал и Барселона ти е за пред коперација
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
А чекајте што било работата со Ули? Нешто читав во фан клуб Баерн, ама не сфатив. Само знам дека затаил данок од таму доста милиони евра.
Епа... затаил данок од таму доста милиони евра :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Епа... затаил данок од таму доста милиони евра :D
Да, ама нешто збореа дека прво се случило дејството, а подоцна бил донесен законот. Абе правник, па ме интересира правната позадина. :D Пошто ко што сфатив, уствари се донел закон со ретроактивно дејство и заради тоа Ули го изел, а мислел дека ќе се извлече. А можда и сум грешка. :)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Да, ама нешто збореа дека прво се случило дејството, а подоцна бил донесен законот. Абе правник, па ме интересира правната позадина. :D Пошто ко што сфатив, уствари се донел закон со ретроактивно дејство и заради тоа Ули го изел, а мислел дека ќе се извлече. А можда и сум грешка. :)
Da da.Germanija napravi golem pritisok na Svajcarija za da go ukine zakonot za anonimni smetki vo svajcarskite banki.Taka da,tie sto se kriea do pred godina dena i nemaa gajle,sega v zatvor ke odat.Ne e samo Uli,ima dosta luge so vakov problem.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
и така ќе иде во некој Брејвик like затвор кој е поопремен него домовите наши и ќе го гледа Баерн на некој 3 метра LED, nothing to see here, move along. :cool:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
и така ќе иде во некој Брејвик like затвор кој е поопремен него домовите наши и ќе го гледа Баерн на некој 3 метра LED, nothing to see here, move along. :cool:
Не е се во LED телевизорите, има нешто и во слободата на движење :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Со тој Брено што го затворија (ако не е пуштен) ќе мотат цигари заедно во затвор :)
 

Kajgana Shop

На врв