Франција, немири, здраво

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.253
Поени од реакции
18.072
Значително поопасно. Во Русија и да успееше државниот удар, ќе имаше промена на власт, ќе имаше некоја нова власт, политички консеквенци, економски концеквенци и ќе завршеше. Штетно за некои индивидуи, корисно за некои други, ама народот и руската култура ќе беа неафектирани.

Ова што се случува во Франција е судир на култури, и нема да заврши. На сам почеток е. И на крај, една од културите ќе заврши како поразена и променета.
Единствено решение му е Рамковен договор. И не се заебавам за ова.

Можат да црпат искуства од Македонија.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.949
Значително поопасно. Во Русија и да успееше државниот удар, ќе имаше промена на власт, ќе имаше некоја нова власт, политички консеквенци, економски концеквенци и ќе завршеше. Штетно за некои индивидуи, корисно за некои други, ама народот и руската култура ќе беа неафектирани.

Ова што се случува во Франција е судир на култури, и нема да заврши. На сам почеток е. И на крај, една од културите ќе заврши како поразена и променета.
Модерниот Европеец нема намера да се бори за својата држава и култура.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Значително поопасно. Во Русија и да успееше државниот удар, ќе имаше промена на власт, ќе имаше некоја нова власт, политички консеквенци, економски концеквенци и ќе завршеше. Штетно за некои индивидуи, корисно за некои други, ама народот и руската култура ќе беа неафектирани.

Ова што се случува во Франција е судир на култури, и нема да заврши. На сам почеток е. И на крај, една од културите ќе заврши како поразена и променета.
И најважното прашање е дали поразот на една од културите ќе има ланчана реакција низ цела Европа?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Vezbam vcera vo parkot... pominuvaat arapi bogati od 20 do 30 godini....me prasuvaat dali mozam da I'm dadam usluga trojvcara da me pravele za dobra para plus droga gratis a ako neznam da im najdam nekojnprijatel......a polno deca so familii...ne mi e strav decata da gi pustam nadvor... jas sum vo del od Evropa kaj sto seuste e mirno I fukncioniraar rabotite... takvi raboti moze da se slucat na bahnof kaj sto sedaat narkomanite... vo germanija na nekoi mesta ne e vo red...
Автоматски споено мислење:


Sto tropas gluposti, zaminav posto imam 3 fakulteta I rabotev privatno za 300 evra posto nemam kniska....a toj sto lepese plakat e funkcioner so plata od 50000 denari... I normalno deka ke zaminam... I da jadam gomna ovde poarno e odkolku da gi gledam tie lica vo makedonija....za pocetok mi e poloso I od dole....ama barem imam nekoja pogolema pocit kako covek...
Какви се тие 3 факултети што си ги завршил штом саглам работа не си кадарен да си најдеш. Ама за едно си во право, знаеме дека јадеш говна ама западни се, тие демек помалку смрделе од нашиве лајна.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.966
Поени од реакции
21.509
Единствено решение му е Рамковен договор. И не се заебавам за ова.

Можат да црпат искуства од Македонија.
Izgleda nemaat tamu takov kapacitet od mozoci kako tuka sto imavme.
Te nemaat Tebe kako prvo i osnovno.
Toa im e golem hendikept :(
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.076
Поени од реакции
6.699
вагнер да измаршира за две недели до франција има да изгори европа сама по себе..............пола европа ќе им се придружи на луда незаборавна забава
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.617
Поени од реакции
9.201
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.028
Поени од реакции
36.203
Vezbam vcera vo parkot... pominuvaat arapi bogati od 20 do 30 godini....me prasuvaat dali mozam da I'm dadam usluga trojvcara da me pravele za dobra para plus droga gratis a ako neznam da im najdam nekojnprijatel
Шо да ти прават?:unsure: 10 пати прочитав, дрога ти бараа, курва ти бараа да им најдеш, или тебе сакаа да те товарат?:pos::pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.378
Поени од реакции
58.130
Шо да ти прават?:unsure: 10 пати прочитав, дрога ти бараа, курва ти бараа да им најдеш, или тебе сакаа да те товарат?:pos::pos:
Малку ме мачи и тоа што не кажа дали категорично ја одбил понудата, и не остави да думаме што се случило потоа... :D
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
476
Поени од реакции
839
Малку ме мачи и тоа што не кажа дали категорично ја одбил понудата, и не остави да думаме што се случило потоа... :D
Mene da me tovarat... a prvo da me izdrogirat...jas vezbav so cecenec kik bolser- Tie so bradite... vikam drugovi vcerabimase gej parada a I pufovi imate na sekoj kilometar tamu ke dobiete informacija a ne da barare ovde kaj sto ima bebinja i familii...... bea 5 6 dusi nosea I roleksi... da bea trojca mi treba minuta I pol ama znam deka zakonot e los ako skrsis nekoj raka ili noga...cecenecot im kaza nesto I zaminaa brzo... na vas vi e lesno da se nasmeete muabetot e deka se moze tuka da te snajde duri I takva situacija... kakov debakl od luge...
Автоматски споено мислење:

Какви се тие 3 факултети што си ги завршил штом саглам работа не си кадарен да си најдеш. Ама за едно си во право, знаеме дека јадеш говна ама западни се, тие демек помалку смрделе од нашиве лајна.
Brat ne jadam gomna... toa tie zivotna situacija tako se desilo I zdravje da ima.. samo dobivas frustracii od tie partiski vrabotuvanja duri i vo privaten sektor I ti se krsi film, jas najmnogu imam zelba site makedonci da bidat srekni bogsti I zdravi.... ako jadam gomna jadam za politicari I nekoi takvi gazolizaci... a imam totalen respect za sekoj makedonec dali e gore ili ostanal dole.. kako mene site se isti sto se tuka im puknal film od dostoinstvoto dole...
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.028
Поени од реакции
36.203
Mene da me tovarat... a prvo da me izdrogirat...jas vezbav so cecenec kik bolser- Tie so bradite... vikam drugovi vcerabimase gej parada a I pufovi imate na sekoj kilometar tamu ke dobiete informacija a ne da barare ovde kaj sto ima bebinja i familii...... bea 5 6 dusi nosea I roleksi... da bea trojca mi treba minuta I pol ama znam deka zakonot e los ako skrsis nekoj raka ili noga...cecenecot im kaza nesto I zaminaa brzo... na vas vi e lesno da se nasmeete muabetot e deka se moze tuka da te snajde duri I takva situacija... kakov debakl od luge...
Автоматски споено мислење:


Brat ne jadam gomna... toa tie zivotna situacija tako se desilo I zdravje da ima.. samo dobivas frustracii od tie partiski vrabotuvanja duri i vo privaten sektor I ti se krsi film, jas najmnogu imam zelba site makedonci da bidat srekni bogsti I zdravi.... ako jadam gomna jadam za politicari I nekoi takvi gazolizaci... a imam totalen respect za sekoj makedonec dali e gore ili ostanal dole.. kako mene site se isti sto se tuka im puknal film od dostoinstvoto dole...
4 години бев Германија, знам секакви будали има. Али ти изгледа живееш во некој голем град во центарот, вакви ствари ретко се дешаваат во малите места. Јас живеев во град со 50.000 популација, у 6 саат никој немаше на улица од што немаше каде да се оди. Ништо не се дешаваше, и курвите беа 40+ оти нема каде да одат младите им се конкуренција у големите градови. :pos:
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
476
Поени од реакции
839
4 години бев Германија, знам секакви будали има. Али ти изгледа живееш во некој голем град во центарот, вакви ствари ретко се дешаваат во малите места. Јас живеев во град со 50.000 популација, у 6 саат никој немаше на улица од што немаше каде да се оди. Ништо не се дешаваше, и курвите беа 40+ оти нема каде да одат младите им се конкуренција у големите градови. :pos:
Pred 4 godini bilo top izgleda.... toa e muabetot sto go pravime isto I za Francija I drugite Evropski drzavi.. balkancite rabotat imat vreme za nekoe malo hobi I drugo nisto... dodeka arapite I crncite se Im e plateno ne rabotat I od dosada odat samo po poroci....ovaa situacija e metafora na ova tvrdenje deka moraat da menat politika, ako ne rabotis Mrs ili da gi napadat nazad... neznam sto drugo bi se prezemalo.... se od niv ti e naseleno po gradovite a domakinot mora da bega po selata posto ova ne se trpi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom