Фотографии од вашиот дом - ентериери

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
eee eпа и јас сакам бе да ја видите мојата кукаааа, ама немам кујна па затоа кога ке биде готова ке ви ја покажам..а тоа се надевам ке е мнооогу скоро
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Ијааа шо убава модернистичка куќичка. Препрепрекрасно :)
 
V

Viktoranius

Гостин
Добра гајба :)

Али немало да биде лошо да ја обоеш малце со подобри бои. Барем да имало некои нијанси, да не е бело се :)
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Nadvoresniot del od kukata izgleda kako da e sklopuvana od LEGO kocki:))) No stvarno e ubava. Isto mi se dopaga i na MISTICEN kako sredil coekot....abe domakin:)
 
S

SSS-Stolica

Гостин
еве слики од мојата куќа ама не живеам сега таму во станот сум да почнеме
Ходник,на првава слика(од каде што велгуваш) првата врата е шпајз а втората е купатило

на оваа втора слика е исто прставен ходникот на кој од левата страна прво е спалната па детската соба а од десната исто спална соба

Детска соба


Дневна соба сега ама мебелот е малце постар новиот ми е во станот

Сега трепезаријата тука ми се старите столови и маса во станот ми се новите

Сега иде куњата

треба да ги слиам уште двете спални и купатилото,ова беше само еден спрат од куќата имам уште еден спрат под овој ама таму моментално не реновирано
 

tati123

struga
Член од
5 март 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Zdravo,i pozdrav za site.Lujge pomagajte,ako imate nekoi sliki i soveti.Strasno se dvoumam,ke gradime kuka i mi treba normalno nova KUJNA,a sum se zaljubila vo crvena sjajna,simnuvav prekrasni kujni od net.super se,no neznam dane napravam graska,dane mi se zdosadi brzo,ili da go zatvoram prostorot,ke moram li da se orientiram so crveni i drugi detalji,i kako e za odrzuvanje sjajnoto.Ako imate sliki od svojata nova kujna vo vasiot dom a posebno ako imate crvena ve molam pratete mi,i daj te mi soveti za bojata i odrzuvanje na sjajot.:tapp::nesvest:
 

tati123

struga
Член од
5 март 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Mnogu ubava kuka,i bravo za ureduvanjeto.Me interesira,so sto se greete,so struja ili so drva.Posto imate i radijatori i kamin,dali vi se povrzani radijatorite na kaminot,ako e taka i ako se greete na drva,moze li da mi kazete kolku kvadrati greete,dali ste zadovolni od toa greenje(dali ste stopleni),dali go preporacuvate i kakov vi e kaminot,performanci i cie e proizvodstvo,pozz
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Моментално немам слики од дома, ама најдов низ компјутеров од апартманите, што се наоѓаат на горниот спрат каде што живеам.
 

Attachments

  • 159,5 KB Прегледи: 39
  • 35,7 KB Прегледи: 30
Член од
25 јуни 2009
Мислења
81
Поени од реакции
2
Мистичен супер ентериерче!
ХееХ
Иначе мене мооогу ми се допаѓа паркетот!:helou:
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Еве и јас да го покажам мојот дом бидејќи реновиравме периодов, и сеуште не се досредени па сега ќе ви го претставам само делот на дневната соба, трпезаријата и кујната.

Поглед од кујната кон дневната









Поглед од дневната кон кујната и трпезаријата









Сликиве, се малку заникаде бидејќи со мобилниот мој сликано, ќе се потрудам да ги заменам со поквалитетни.

Баш ме интересира вашето мислење за уредувањето. Инаку моите се љубители на класично уредување.. :smir: Наскоро, со слики од целиот стан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom