Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
знам преку один сум флешувал телефони,само сакам да биде официјален за да си останам на еден ром да не менувам секој два три дена.ке го пробам ова сепак фала
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
знам преку один сум флешувал телефони,само сакам да биде официјален за да си останам на еден ром да не менувам секој два три дена.ке го пробам ова сепак фала
Епа нема поофицијално од sammobile :)
и мене не ми даваше апдејт, си симнав понов софтвер и си го флешнав ... не е ништо сложено
инаку и јас цело време сум со оргинални фирмвери, не користам кастом уште одааааамна
 
Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
Епа нема поофицијално од sammobile :)
и мене не ми даваше апдејт, си симнав понов софтвер и си го флешнав ... не е ништо сложено
инаку и јас цело време сум со оргинални фирмвери, не користам кастом уште одааааамна
па тоа ми беше зборот да не користам кастум ромови,ама ќе го пробам ова ваљда ке ми се допаѓа.знам дека не е ништо сложено имав самсунг каптивејт па на него ги испробав сите можни ромови и комбинации :)
 
Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
http://www.sammobile.com/firmwares/
симни си фирмвер и флешувај го преку один, еве како оди постапката
http://forum.kajgana.com.mk/threads/Туторијал-unroot-unbrick-samsung-galaxy-s3-s4-note-2-note-3.73267/
а дали е исто и преку самсунг киес?таму го поврзав ми покажува фирмвер апгрејд на 4.1.1 дали да го апдејтирам преку киес или преку один ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
а дали е исто и преку самсунг киес?таму го поврзав ми покажува фирмвер апгрејд на 4.1.1 дали да го апдејтирам преку киес или преку один ?
Јас преку один ги флешувам ... пробај и со киес ...
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Да ми препорачате некоја мобилара која ќе го декодира веднаш телефонот да не мора да го оставам и да чекам туку на лице место?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom