Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
19 април 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo imam HTC Sensation XL kodiran e na VIP kolku pari od prilika bi me cinelo za da go dekodiram?
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Колку е декодирање за Sony Ericsson Live With Walkman ??? Гледам по интернетиве ептен лесно е...
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Ми треба product code за nokia e63 за да ставам српски јазик. Знае ли некој да ми кажи? Фала
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.920
Поени од реакции
9.528
Вака иам едно 2-3 мислам дека се постари модели на телефони зш не се разбирам јас многу во телефони дали ке можат да ги откодирам сам ако не мојт кажете шо пари би можело да фатит да ги откодирам
Самсунг E1170
LG KG130
 
Член од
20 август 2009
Мислења
65
Поени од реакции
5
Дечки Аlcatel onetouch 813 кодиран е само со картички од Т-mobile ако можи некако да се откодира...
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Имам Нокиа c6 и имам проблем со тач-от , од прво некогаш фаќаше некогаш не , сега скроз ми цркна , дали да го носам на сервис или можно е сам некако да го направам ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам Нокиа c6 и имам проблем со тач-от , од прво некогаш фаќаше некогаш не , сега скроз ми цркна , дали да го носам на сервис или можно е сам некако да го направам ?
Може и сам да го смениш тачот ако се разбираш, ако не немој да мислиш дека "некако" ќе можеш да го поправиш сам :)
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Колку пари е промена на скршено стакло на Iphone 4s
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo, imam edno 2, 3 samsunga, i 1no LG site se od ponovo vreme nakaj 2010ta me interesira dali moze da se najde na net free unlock code za mrezata ili tie site idat na box-ovi da ne baram dzabe, pls help
 

DreamCoder

По потрага на совршенство :)
Член од
15 ноември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
Поздрав,Би сакал да прашам за проблем со Сони Ериксон Елм(J10I2).
Телефонот потполно работи супер,но воопшто не работи ацелерометерот.Кога ке влезам во service menu и го тестирам,секогаш покажува X:0 , Y:0 , Z:0
читав по форуми со апдејт на ОС дека се прави,и сега го има R7CA061 но не се направи.Некаде читав и со вадење батерија и тоа не помогна.Апликациите функционираат како телефонот да нема ацелерометер..Дали некој знае како да го направам ова!? Фала однапред.
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Имам Sony Ericsson - Vivaz но не ми се допаѓа тоа што имам Symbian софтвер и немам можност многу од апликациите што испаѓаат да ги користам, сите се компактибилни единствено за андроид и I phone. Ме интересира дали е возможно да инсталирам на овој мобилен андроид софтвер (и ако е возможно, каде можам да го направам тоа и колку ќе чини?).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom