Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Немам симбианец покрај мене, во сетингс, во нетворк таму негде побарај има дали 3г и гсм, само 3г или само гсм
Има само да наместиш мануал или автоматски да бара мрежа и уште едно Cell info display
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Немам симбианец покрај мене, во сетингс, во нетворк таму негде побарај има дали 3г и гсм, само 3г или само гсм
Од ONE одма ја прочита кога ја ставив повторно кратичката , од VIP не сака да добие мрежа ..
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
Здраво на сите,

Дали има опција за да се отклучи HTC Desire S купен од Т-Мобиле за да може да се користи и со друга сим картичка?

Веќе барав нешто по интернет но никаде не можам да најдам кодови за отклучување за Т-Мобиле Македонија.

Благодарам :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Здраво на сите,

Дали има опција за да се отклучи HTC Desire S купен од Т-Мобиле за да може да се користи и со друга сим картичка?

Веќе барав нешто по интернет но никаде не можам да најдам кодови за отклучување за Т-Мобиле Македонија.

Благодарам :)
Однеси го на сервис и декодирај го;)
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Поз имам мобилен телефон Ght Maestro француска марка донесено ми е од Белгија но софтверот ми се расипа барам сервис никаде неможам да најдам некој инфо ве молам ? да не го носам пак до Белигја
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
Однеси го на сервис и декодирај го;)
Да тоа стои како опција, али сакав да проверам дали можам нешто сам да направам. Повеќе би сакал сам да го средам него ли да го оставам некаде телефонот со се се внатре што имам. Тоа ми беше муабетот.

Дали некаде можат да се најдат кодови за отклучување за Т-мобиле Македонија. Оти кога го однесов на сервис типот ми кажа дека треба цел телефон да го ресетира па да го врати назад со бек ап и еден куп комплицирани постапки кои мислам дека се непотребни затоа што постои поедноставен начин само што не знам од каде да го најдам правиот код за декодирање. Веќе пробав со еден сајт ама тој код не функционираше затоа што го немаа нашиот мобимак како понудена опција па претпоставувам дека ми го испратиле фабричкиот код, само што нашиве во Т-мобиле изгледа го промениле. :(
 
Член од
30 април 2009
Мислења
107
Поени од реакции
1
nokia x2-01 од америка,па да не стои така да прашам за декодирање колку оди итн. ако може совет благодарам.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Каде точно ке може да ми кажеш ?
Кај мене на Нокиа Е71 во Menu->Tools->Settings->Phone->Network. Тука имаш Dual Mode, UMTS и GSM. Мислам дека ако не користиш мобилен интернет можеш на GSM да одбереш.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Кај мене на Нокиа Е71 во Menu->Tools->Settings->Phone->Network. Тука имаш Dual Mode, UMTS и GSM. Мислам дека ако не користиш мобилен интернет можеш на GSM да одбереш.
Да да видов на н73ката имаше ама на овај н95 немаше за да избериш ..
 
Член од
8 април 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
Здраво ако има некој да ми каже нешто во врска со I Pad V9 пинот е погрешен неколку пати дали постои можност да се ресетира ?
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Имам ајфон 3г и наеднаш ми снема вајфај значи си врти тоа тркалцето лоадинг но ништо ....дали пошо го ресетирав или што му врска немам....ај ќе ве молам за помош
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Здраво на сите,

Дали има опција за да се отклучи HTC Desire S купен од Т-Мобиле за да може да се користи и со друга сим картичка?

Веќе барав нешто по интернет но никаде не можам да најдам кодови за отклучување за Т-Мобиле Македонија.

Благодарам :)
Сменети се Factory кодовите, неможе преку unlock код од интернет, само сервис :)
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
30
Ме интересира дали може и колку чини да се декодира NOKIA C3 ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom