Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
5 јануари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
не постојат Master кодови за 6300, тоа е bb5 платформа, од калкулаторот што си калкулирал е подржано само до DCT3, DCT4 i WD2 платформа, мора декодирање. Кај мене е 250 денари.
тоа со ти се апдејтува нон стоп може да имаш некој корумпиран фајл во мемориската, пробај без мемориска - ако не ќе мора еден фактори сетингс :)
A kaj da te najdam i kazi mi dal mozes da mi smenis konektor za slusalki i kolku ke cini seto toa :vozbud:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Имам SonyEricsson K750 и ми се појави еден глупав проблем (кецот (1) наместо на тастатурата да се пиши сега се пиши на дугмето за уклучвање на телефонот) :D Чаре ?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам SonyEricsson K750 и ми се појави еден глупав проблем (кецот (1) наместо на тастатурата да се пиши сега се пиши на дугмето за уклучвање на телефонот) :D Чаре ?
контролер за тастатура околу 8/10 евра чини.

кај мене е 500 денари.
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Прашав пред некое време дали има некој шо можи да замени дисплеј за Htc touch, немаше одговор, сеа кога веќе се нафатив сам да најдам од негде дисплеј, ми треба мала помош дали дисплејот за HTC touch одговара за HTC touch P3452 (вака стои напишано на мојот HTC) и дали има нешто разлика.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Прашав пред некое време дали има некој шо можи да замени дисплеј за Htc touch, немаше одговор, сеа кога веќе се нафатив сам да најдам од негде дисплеј, ми треба мала помош дали дисплејот за HTC touch одговара за HTC touch P3452 (вака стои напишано на мојот HTC) и дали има нешто разлика.
Треба да е истиот ... ако ти треба монтажа пиши ПП :helou: немав дисплеј да ти понудам инаку имам менувано на нив
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Треба да е, или е. Тоа ми е многу битно
HTC touch P3452 има разлика од HTC touch P3450 во тоа што има 128MB RAM и 256MB ROM

со 99% сигурност знам дека се исти ова е само појачана верзија на P3450 ... ти го купи веќе или планираш да го купуваш ?
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Moze li nekoj da mi kaze iskustvo so update na firmware na nokia (konkretno imam e63), na stranskive forumi nekoi imale problemi so noviot nekoj ne, ne znam sto da pravam dali da praam update.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Moze li nekoj da mi kaze iskustvo so update na firmware na nokia (konkretno imam e63), na stranskive forumi nekoi imale problemi so noviot nekoj ne, ne znam sto da pravam dali da praam update.
Ако ти е добар телефонот не прави ... незначи ако е понов дека е подобар :helou:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
кај мене е обратно, дури и поскапо да ми го продаваат е63 сепак би го ставил и пред н95 и пред е71 :)
 
S

Stefi070

Гостин
Ej vi se molam za pomos mnogu mi e vazno . Imam motorola V 3 i epten sakam da si namestam grupi vo imenikot so cel da imam razlicna muzika za razlicni luge ama nikako ne znam, neznam dali mozi da se namesti ili ne. Vi se molam ako znaj nekoj da mi kazi :pipi:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
во погрешна тема си го поставил прашањето, тука одговарам само доколку имате софтверски проблем, декодирање и општо сервис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom