Филмски вести

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
добар филм,особено интересна сцена ми беше кога главниот лик влезе во една соба кај што децата ја играа хитмен на плејстејшн хахах
 
Член од
1 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
1
Го гледав филмот не е баш добар. Прво, многу краток беше. Второ, јас не гледам многу сличности со играта. Филмот е за mass murderer а не Silent Assassin. А тоа што приметив е дека уствари режисерот сакаше да ги прикаже сите рејтинзи на хитман. Глумата не беше нешто добра (кога го видов Т-Бег се згазив од смеење :) ) ама затоа рука би му дал на тимоти олифант пошто стварно добро го изигра хитмен. Ладен, смирен а и одењето му беше многу исто. Многу ми се свигаа звуците на филмов. Реални беа. Иначе линијата е многу лесна да се следи. Како адаптација на играта малку бев разочаран кога го видов затоа што не ми го направи кејфот, ама добро филмче е за забава да се изгуби 90 минути.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Филмот го гледав,ок е!Глумицата не е авион,она е сателит!!!
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
"Ало,ало" конечно во Германија

У последно време од сите страни не бомбардираат со некои фаталистички вести,еве една што ме насмеа од срце...
Ало,ало(сите ја знаете) до сега не е емитувана во Германија поради тематиката што ја обработува

Ке биде титлувана на германски ама гарант ке имаат проблем да го извадат џандарот(гуд мјоурнинг).Прво Јошка Фишер па сега ова:pos2:
Хитлер вентилатор станал у гроб:smeshko:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Леле јака серија беше ова
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
wow, не знаев дека ја немаат давано во Германија до сеа..баш ќе биде интересно да дознаеме и што реакции ќе има:)
 
Х

Ханзо

Гостин
На многу места во серијата има свастики...нема да биде чудно и да има цензури...адоб премиер и компанија...:)
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Супер серија,посебно е смешен Англичанецот што ''перфектно''зборува Француски.Ај уас писинг аут да доор енд а хрд шаутс.:pos::pos::pos:
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
На многу места во серијата има свастики...нема да биде чудно и да има цензури...адоб премиер и компанија...:)
Игрите во кои има сватика веќе се цензурираат.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
не гледам причина зошто би ја цензурирале. па што ако има свастики, филм е. исто како на пример да се снима некој филм за другио свеЦки рат и кај греманците да нема свастика него некое друго знакче. а логично е во игрите да нема свастики, млади играат, нали
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
омилена серија ми беше ко ја даваја на сител и сеуште ми е. ако има некој линкој од сите епизоди под хитно по пп пуштајте. имам неколку ама ми требат сите сезони...
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
омилена серија ми беше ко ја даваја на сител и сеуште ми е. ако има некој линкој од сите епизоди под хитно по пп пуштајте. имам неколку ама ми требат сите сезони...
Jas momentalno gi slegvam site sezoni, ako sakas ke ti go dam torentot :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom