Феноменот seen - напаст на социјалните мрежи

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220


Муабетов од денеска што прилично ме изиритира да ја отворам темава. Дали и вам ви се случува отежнување на социјалните односи на социјалните мрежи поради оваа гнасна опција. Ради вакви нестрпливи и идиотски реакции јас сум приморан да не го стегам тоа прозорчето, и всушност да правам обид (замарање) се со цел да не навредам или изнервирам некој. Не мора да навлегуваме во техникалии и опции или не знам какви add-ons за гасење на seen, тоа не е ни толку битно колку луѓето кои напнуваат само поради тоа што толку при срце си го земаат тоа ако е видено, а не вратено во рок од една мили-секунда. И без коментари за тоа „гасете тоа фб, почнете да живеете“. На форум. Пошто е прилично факинг иронично.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Ce te vidam ko ce bidis od drugata strana na seen-ot.

:place:
Хаха, кој рече дека не сум бил? Али сигурно нема да ја напнам по втор пат па контра-ефект да напрам.
- Маче, ај кафе
- seen.
- Ај бе шо, едно кафе.
- seen.
- Ај ќе сварам јас, па ти ако сакаш дојди... :cool:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Хаха, кој рече дека не сум бил? Али сигурно нема да ја напнам по втор пат па контра-ефект да напрам.
- Маче, ај кафе
- seen.
- Ај бе шо, едно кафе.
- seen.
- Ај ќе сварам јас, па ти ако сакаш дојди... :cool:
Па ради таа опција долги врски прекинуваат, ти се жалиш за една колешка шо така ти пишала :D. И јас сум се нашол во ситуација како твојата да снемам интернет, да сум у гужва, да снемам батерија и слично па после заборавам и на крај ABE SO TI E PROBLEMOT SO NE VRAKJAS?

Златно MSN бе, bla bla bla just send you a nudge. :icon_mrgr:
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Хаха, кој рече дека не сум бил? Али сигурно нема да ја напнам по втор пат па контра-ефект да напрам.
- Маче, ај кафе
- seen.
- Ај бе шо, едно кафе.
- seen.
- Ај ќе сварам јас, па ти ако сакаш дојди... :cool:
А и арно ти вика, си можел не да му пишиш, шо се прајш и ти курац и пол ?

Или пак додаваш некој/а, те прифаќа и пишуваш и seen и која е поентата шо те прифатила на прво место ?

А и поштовам водење монолози ко примерот погоре, имам искуство со такви. :D
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.472
А и поштовам водење монолози ко примерот погоре, имам искуство со такви. :D
Цело животински царство го имам пратено од стикерите брат. :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Многу паметна опција е сеен. Знаеш дека видел/а, а и после пет вклучувања не ти одговара......... сфаќаш дека е дебил и неќе да ти прави муабет, а да го немаше сеен и после пет вклучувања нема одговор, а кај дебил, па и во живо ќе ти вика дека не видел, неможел.....:)


Јас сум пресреќен што го избришав тоа Фејсбукот и што се спасив од него еднаш за секогаш........ ЖИВОТОТ Е ПОУБАВ БЕЗ ФЕЈСБУК! :)
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Чим во живо ти се нема случено seen, ќути си... Онака гледаш некој другар и му прајш "Kaj си бе, арен си?" и тој само да те опули, уствари "seen" да ти напрај и да замини...
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
А ние што немаме фејсра*е што да правиме? Ќе ставите ли опција Fuc*ed?
Edit: Fuc*ed off.
 
Последно уредено:

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
А ние што немаме фејсра*е што да правиме? Ќе ставите ли опција Fuc*ed?
Читај прво мислење.

На темата - ова seen го правам коа стварно игнорирам или пак сум видел од мобилен и сеа нема тука одма да враќам, туку коа ќе дојдам дома и ќе одговорам. Сеедно - боље е seen, отколку ништо, барем знаеш дека е прочитано и не мора да чекаш потврда од другиот за тоа.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Многу голема важност му давате на ФБ, заради тоа си патите:icon_lol:

Како не направат опција да можиш да видиш кој ти го гледал профилот, па 90% ќе го деактивираат, пошо све манијаци е таму....:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom