Фан клуб на "Meкларен Мерцедес Ф1"

Член од
16 март 2009
Мислења
41
Поени од реакции
0
Супер поминавме на суд не не казнија само сме на условно. Но ако направиме уште една грешка ќе не дисквалификуваат.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Е дечки ... незнам дали прочитавте али ферари се налути оти за в година правилата ке се да нема трошење поке од 40 милиони евра ... и ке се отказат од ф1 ...

Сеште е мистериа зошто ниеден друг тим не се буни ?
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Е дечки ... незнам дали прочитавте али ферари се налути оти за в година правилата ке се да нема трошење поке од 40 милиони евра ... и ке се отказат од ф1 ...

Сеште е мистериа зошто ниеден друг тим не се буни ?
како не се бунат?
-после ферари,со заминување се заканија:
-McM
-Renault
-BMW
-за други не сум сигурен...
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Meclaren seushte nema oficialna izjava za to .. ama neoficialno nema da napushtat ... reno nema da napushtat spored briatore barem do 2012 ... sho znachi ferari i bmw
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Meclaren seushte nema oficialna izjava za to .. ama neoficialno nema da napushtat ... reno nema da napushtat spored briatore barem do 2012 ... sho znachi ferari i bmw
ја знам дека сите горе шо ги набројав застанале на одбрана на ферари(нивното мислење) бидејќи се фаворизираат лузерските тимови,а со буџет од 40 M нема ништо да направат...
 

Тиња

Водоматач
Член од
10 мај 2009
Мислења
64
Поени од реакции
4
ја сум убеден дека мекларен може да преживее со тие пари, али ферари не. нема да имаат кеш да купуваат прљави трикови од другите.

според мене целиот концепт е погрешен. треба да им стават лимит на приходите. вака они им ги лимитираат расходите, што можеш да ги фејкаш. дај мотор по таа цена, волку на фактура, онолку на црно или у компеназија...
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
ја сум убеден дека мекларен може да преживее со тие пари, али ферари не. нема да имаат кеш да купуваат прљави трикови од другите.

според мене целиот концепт е погрешен. треба да им стават лимит на приходите. вака они им ги лимитираат расходите, што можеш да ги фејкаш. дај мотор по таа цена, волку на фактура, онолку на црно или у компеназија...
Nemoj ne me raduj so 40 miliona McLaren ke preziveal najgolemite timovi nema da preziveat a najmalite ke preziveat znaci ti McLaren go smetas za mal tim.
Kakvi se tie prlavi trikovi ?

Pa normalno oti ke e na rashodite da ne se trosi pari tolko vo vreme na kriza
 

Тиња

Водоматач
Член од
10 мај 2009
Мислења
64
Поени од реакции
4
увек коа се бунел ферари, си ги гледал само личните интереси. нив не им е до тоа што не можат да напраават болид до 40 милиони, туку што нема да имаат добивка од 100 милиона кои ке останат од оние 500 што ги собираат годишно.
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
увек коа се бунел ферари, си ги гледал само личните интереси. нив не им е до тоа што не можат да напраават болид до 40 милиони, туку што нема да имаат добивка од 100 милиона кои ке останат од оние 500 што ги собираат годишно.
Oh bre ti sto sakas Ferrari roda da gi pravi na drugite timovi emi sekoj za nego si gleda toyota se digna vo bunt ne e samo ferrari tuka bea i reno
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Со буџет од 40милиони ни ферари ни мекларен неможат да си го склопат носот,а камоли болидот.
 

Тиња

Водоматач
Член од
10 мај 2009
Мислења
64
Поени од реакции
4
колку што сфатив од ова шо се пишуе, ќе се крати на многу ствари, од типот 3 носа за цела сезона, нема долевање на гориво па нема ни механичари ни трошоци за транспорт на опремата....

а дека ќе има кај да се краде и да се мести, ќе има. штом платите на тројцата најскапи у фирма не влагаат у буџет, онда значи 200 милиона не им гинат минимум. викаат дека за две години ке се намалело на ниво на 1990, шо у суштина е голема лага ми се чини, за две години ке дигнат некоја џева у смисла леле преносиве ако не го сменат режисеорт ќе формираме параллна серија и онда сите пак ке забораат на буџетите. мекларен беше најтивок во сите овие препуцавања и витмарш беше најкоректен во сите изјави, не се лупаше од земја као лука и флавио. :pishtoldz
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Стварно незнам што ке се издешава со целиов циркуз но според мене кој најмногу се буни (Ферари и Рено :)) тој е и најпогоден од целата ситуација. Се кладам со кој сака, дека доколку им одговараше намалување на буџетот на Ферари веднаш ке се пифатеше без размислување.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Ајде денеска и двајцата на подиум 100%,Со срека Луис и Хеики
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Честито победа,се гледаат резултати од тоа што го најавивте.:smir:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Конечно Хамилтон ,нека му е честито првата победа во оваа сезона а се надевам дека нема да е последна :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom