Фан клуб: Рафаел Надал

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
71 Неизнудена грешка. Ви се верува ли? Од Надал 71 и една неизнудена грешка. Па дали некогаш во кариерата имал толку. Ajде ја промени играта, удира порамно, поризични се тие удари, но сепак она на што се основа во неговите победи, минималниот број на грешки, да си дозволи 71 сепак никако не требаше.
Kaко и да е, се виде дека има напредок, се враќа ми се чини полека во неговата убиствена форма, и на Ролан Гарос си ја повраќа формата, и одиме до 15-16-17 гренд слема :)
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
71 Неизнудена грешка. Ви се верува ли? Од Надал 71 и една неизнудена грешка. Па дали некогаш во кариерата имал толку. Ajде ја промени играта, удира порамно, поризични се тие удари, но сепак она на што се основа во неговите победи, минималниот број на грешки, да си дозволи 71 сепак никако не требаше.
Kaко и да е, се виде дека има напредок, се враќа ми се чини полека во неговата убиствена форма, и на Ролан Гарос си ја повраќа формата, и одиме до 15-16-17 гренд слема :)
Има и друг проблем, многу стегната му беше раката. Во поголемиот дел од мечот напаѓаше како со страв и тоа беше секако лошо, некако згрчено напаѓаше.... тоа е многу понеефикасно и произведе многу многу грешки денеска. Барем доколку ги имаше тие 71 неизнудени грешки, да напаѓаше многу посилно и поодлучно... а најлошото беше тоа што Рафа беше премногу пасивен, но сепак ги направи тие огромни неизнудени грешки за таков стил на игра денеска.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
71 неизнудена, али запомнете дека се играше доста долго, можеби и затоа. Но, сепак добар меч, фантастичен, и Надал да освоеше ќе беше заслужено. Сепак, Новак повторно победи 7 пат по ред.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Аман, до кога веќе вака? До кога? :confused: И тенис и преку све више, одмилено ми е да гледам. :( Честитки за Ѓоковиќ, заслужено си беше, ама криво ми е многу.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Аман, до кога веќе вака? До кога? :confused: И тенис и преку све више, одмилено ми е да гледам. :( Честитки за Ѓоковиќ, заслужено си беше, ама криво ми е многу.
Нема предавање. Без него тенисот не би бил тенис. Ова ќе биде добра година за Надал, ќе видите..:)
 
С

сашенко

Гостин
^ ке се убиев кога ова го промаши :tapp: тоа е тоа батали не се замарај више...скоро го победи и се премисли на крај и му ја даде утакмицата :pos:
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
34
Поени од реакции
18

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608

Еве го поенот, во вид на видео сега. Нема врска, газиме на Indian Wells :D
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Кога го имаше водството, многу беше стегнат ама тоа е. Ова му е памет за друг пат, ваљда увиде и самиот дека сега може да му се држи, па на следниот меч кога ќе се паднат не би требало да биде волку стегнат и поопштено нека лупа :)
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Кога го имаше водството, многу беше стегнат ама тоа е. Ова му е памет за друг пат, ваљда увиде и самиот дека сега може да му се држи, па на следниот меч кога ќе се паднат не би требало да биде волку стегнат и поопштено нека лупа :)
Ех така за секој дуел викам, од претходниот морат да извлечит некоја поука па пак нишо. :D
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Не е ништо провокација, но ќе ве занима и вас, го најдов по нет случајно...

"Колку за инфо...Деновиве во Шпанија, поточно во Баскија каде Надал има неколку негови фирми...се покрена истрага поради "можно" затајување на данок од Рафа. Имено Надал во периодот 2005-2009 основал некололку фирми во Баскија (покраина во Шпанија), но има големи сомнежи дека затаил огромен данок, прикривајќи го притоа вистинскиот приход од фирмите...доколку се докаже дека шпанецот е виновен можно е да биде осуден...(ова не сеуште официјално, но сите шпански весници ја пренесоа оваа вест...)"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom