Фан клуб: РК Пелистер

Член од
25 јуни 2007
Мислења
100
Поени од реакции
2
vasile veke e propadnat decko ne e toj so bese kaj nas mnogu slabo igrase taka da ne ni trebase ete vi go kaj vas igra cel zivot valjda penzija ceka od kaj vas ;)
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
vasile veke e propadnat decko ne e toj so bese kaj nas mnogu slabo igrase taka da ne ni trebase ete vi go kaj vas igra cel zivot valjda penzija ceka od kaj vas ;)
Ти бе дечко се читаш шо пишиш?????
Васко цел живот игра Пелистер а не Свети Николе или Тиквеш или друг клуб
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
100
Поени од реакции
2
Ти бе дечко се читаш шо пишиш?????
Васко цел живот игра Пелистер а не Свети Николе или Тиквеш или друг клуб
Друже грешка ме разбра јас ти зборев за минатата сезона дека слабо игрше кај нас знам дека цел живот игра кај вас ,затоа и пишав дека ,,чека пензија'' од кај вас иначе лично се знам и со него и со брат му(кој моментално е подобар од него) и немам ништо против него само не е тој што беше ,да беше толку многу добар ќе играше во друг клуб .Игра кај вас за безпари бидејќи го сака Пелистер и Битола исто како и јас ;)
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Момче,не туку дроби тука....искрено ти препорачувам да си ја :tapp: пред да напишиш вакви :гомце:..
Појма немаш од ракомет,ќе ни држиш лекции по историја....:eek:
Тој твој Кире и неговото братче(приколче)...:X3: .ако не дојдеше во Битола да тренира и да биди под надзор на најдобрата школа во тоа време,и да игра прва постава за Пелистер во ЕВРОПА....сега ќе продаваше виршли од МИГ во некоја пиљара во Свети Николе....:D
Тој патики немаше пред да дојди овде...а од Пелистер замина во гигант како Загреб...
Не туку брчи,тој почнал во Овче Поле,ама од таму замина на 15 години...така да нема шо да се дискутира....
Ако гледаме така сите звезди во спортот немаше да постојат ако не беа клубовите во кои поникнале...
Пелистер и во ракомет и фудбал создал стотици врвни спортисти,репрезентативци низ минатите децении...па шо?
Голем кур,ако грото од тие играчи врвната слава ја достигнале надвор од Битола....
Се паметат клубовите кои СОЗДАВААТ ИГРАЧИ,каде играчите достигнуваат слава... а не од кај излегле играчите како ТОТАЛНИ АНОНИМУСИ или недокажани играчи кои дремеле на клупа...
Напрај ДИСТИНКЦИЈА..џабе да не трупаме без врска постој.....за глупости да се расправаме....
Никој не го вреѓа ни твојот клуб,ни Тинекс,ни Металург.....
НОТОРЕН ФАКТ е дека ова се МААЛСКИ ЕКИПИ...
Кои живеат од денес за утре...
Остај ти младински школи...
Овче една сезона игра,една не игра....
Остај ти стабилен клуб,тие прикаски на друг да му ги кажваш.....
Пелистер ако е за така е феномен,покрај сите тешкотии и пак излегуваат деца и тренираат,.....
Ние прајме муабет за стабилна екипа,за живуркање сме светски шампиони,така да не ти држи споредбата...
П.С.
А,да...
Ете Василе ви го зедовме.....:drk:

Абе опасни сте вие битолчаните ... со вас ли ореви ќе кршиме ние ,... ние сме сељаци за вас ... имам поима од ракомет немај гајле ти... како и да е баш ќе ми биде мило да гледам како ќе ве газеме по 20 и кусур разлика и тоа замисли по 20 разлика ќе губете од ''маалската екипа'' ... каков срам за клуб каков што е пелистер:LOL: ... многу го ценев овој клуб, ама сеа кога гледам како вие битолските ''паметни'' момчиња размислуваат за нас, се каам што сум го поштувал овој клуб ... ајде баш да видиме кој ќе опстане подолго време РК Овче Поле или пелистер, патем арно издржи една полусезона пелистер, ќе се распадне и ај у пм, после ќе останат ''маалските'' екипи да играат ракомет во Македонија и надвор од неа заедно со Металург и Вардар...

P.S - Голема работе дека сте го зеле Митевски Васил, како да немаме друго десно крило:tapp::facepalm:
 
Член од
29 февруари 2012
Мислења
35
Поени од реакции
19
На сите ви е трн во око ПЕЛИСТЕР, ама колку и да сакате да пропадни клубот колку лошо да му мислат сите пак ке опстани клубот а вервај дека пак ке се крени како шо беше ;), а споредбата твоја:ајде баш да видиме кој ќе опстане подолго време РК Овче Поле или пелистер... ти бе стварно неси арен,дали ова озбилно го мислиш?! :pos: :pos: дечкото не учи за ракомет,исто како јас да појдам сега на Меси да му кажвам како треба да игра :pos:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.248
Поени од реакции
5.023
Абе опасни сте вие битолчаните ... со вас ли ореви ќе кршиме ние ,... ние сме сељаци за вас ... имам поима од ракомет немај гајле ти... како и да е баш ќе ми биде мило да гледам како ќе ве газеме по 20 и кусур разлика и тоа замисли по 20 разлика ќе губете од ''маалската екипа'' ... каков срам за клуб каков што е пелистер:LOL: ... многу го ценев овој клуб, ама сеа кога гледам како вие битолските ''паметни'' момчиња размислуваат за нас, се каам што сум го поштувал овој клуб ... ајде баш да видиме кој ќе опстане подолго време РК Овче Поле или пелистер, патем арно издржи една полусезона пелистер, ќе се распадне и ај у пм, после ќе останат ''маалските'' екипи да играат ракомет во Македонија и надвор од неа заедно со Металург и Вардар...

P.S - Голема работе дека сте го зеле Митевски Васил, како да немаме друго десно крило:tapp::facepalm:

:pos::pos::pos:

Ова ти е опомена жолт картон :pos:размисли убо, пред да добиеш ЦРВЕН картон ! :D
 
M

.:makedonec:.

Гостин
На сите ви е трн во око ПЕЛИСТЕР, ама колку и да сакате да пропадни клубот колку лошо да му мислат сите пак ке опстани клубот а вервај дека пак ке се крени како шо беше ;), а споредбата твоја:ајде баш да видиме кој ќе опстане подолго време РК Овче Поле или пелистер... ти бе стварно неси арен,дали ова озбилно го мислиш?! :pos: :pos: дечкото не учи за ракомет,исто како јас да појдам сега на Меси да му кажвам како треба да игра :pos:

Ајде ќе видеме до колку ќе иде РК Пелистер 08 ...:D... дали до Нова Година или до Мај другата година ;)
--- надополнето: 31 август 2012 во 03:36 ---
:pos::pos::pos:

Ова ти е опомена жолт картон :pos:размисли убо, пред да добиеш ЦРВЕН картон ! :D

??? ... времето ќе каже кој зборува вистина а кој лаже ... дали пелистер08 ќе биде повторно славен или ќе отиде курбан ..., инаку го респектирам и сакам многу овој битолски клуб ама некој искривени фаци на форумот прават да почнувам да го мразам ... крај краева кој не сака еден ден да заигра за ваков клуб ,без разлика каква му е финансиската состојба , ама да го ебам има толку многу расипан народ што седи на компјутер и демне на тоа форумите што прават да развиеш некој си негативен стереотип (нормално немора да се препознаеш ти тука, ...ова е за некои други битолски чалми на форумот) !;)

P.S - Ќе си се препознаат они (y)
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
А Пинки шо бидна со него?знај некој ка игра или..?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Франција ојде Пинки,во втора лига...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Иве си има школа за млади....не игра појќе...
Бутино во Вардар,Чантурија во Зомимак....
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Абе пред 1 месец во Јавност прочитав ќе игра и тој за Зомимак... освем ако се измени нешто, така пишеше во весник
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
шосторе бре сите се разбегале од тимот...ајде со нови сили:pos:а тренер кој ќе биди?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom