Фан клуб: РК Пелистер

Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
не се потпирајте само на а1, тука се и мтв, сител, канал 5, алфа што не врши некој од овие пренос?
Не ги интересира :kesa:

МТВ одамна крена раце од спортот во Битола, сител никогаш не пренесувал утакмица, канал 5 имам дојам дека само Металург го сака, алфа? исто како сител :toe:
Срамота е да се нарекува дерби Вардар-Металург спрема она што е Пелистер-Вардар... Не зборам за моментални буџети/екипи/позиции на табела, дерби си е дерби и едниот да е последен а другиот прв пак си е дерби тоа :salut:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.943
Поени од реакции
7.428
не се потпирајте само на а1, тука се и мтв, сител, канал 5, алфа што не врши некој од овие пренос?
Море сите се еби ветер или партиска телевизија или српска телевизија на сите да му се одземи лиценцата
Од кај нас освен МТВ ракомет и кошарка еднаш кога беше купот не вршат пренос скопските тв станици а таа а1 еднаш пред две години во фудбал Пелистер 1-0 вардар (голот на мацата) и тоа е за цело нивно постоење
За таа силекс тв на ѕинго шо да збораме кога даваа пренос од свербското дерби а другите па и не информаираат за наши превнества освен некој инцидентена информација
РЕЗИЛ

--- надополнето ---

kolkavi se sansite nedanovski da igra sreda??
Некни кога игравме со куманово на трибина се вртеја мубети дека баш со вардар ќе се врател :jaj: кој знај освен самиот тој и шундовски ако го клај да игра
Сепак не би требало да се замараш кој ќе игра прво е важно да почни утакмицата па после што ќе биди нека биди :party3:

--- надополнето ---


Историјата се повторува !!!само сега во сала :vozbud:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Скршил прст/и на едната рака Недановски...така разбрав јас....
Не ми се верва да игра со Вардар....
А и да беше здрав,тешко дека ќе добиеше шанса......:jaj:
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Не пишувајте вакви идиотски постови, после ќе се чудиме зошто пак нема да не пуштат
 

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
Не пишувајте вакви идиотски постови, после ќе се чудиме зошто пак нема да не пуштат
Овај пат ви е одобрено и од управа и од полиција така да ке немате изговор како досега зошто не доагате.А ако некако успеете да влезите во салата е тогаш по втор пат овај месец ке ми биди жал за вас (сеа ти како сакаш сватиме)
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Не пишувајте вакви идиотски постови, после ќе се чудиме зошто пак нема да не пуштат
Yeap, со оглед на просечната возраст (13-14г.) на голем дел од сегашните ваши членови, ништо чудно некој од форумот да има синче комита... Па ко ќе види ние што пиши идиотски постови јок пуштање детето во селото :tv:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Оуу па вие све сте 25+ у групата. :wink:
Ај доста беше фурање,ќе видиме у среда што ќе биде. Да не остане само на зборови пак... xD
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Оуу па вие све сте 25+ у групата. :wink:
Ај доста беше фурање,ќе видиме у среда што ќе биде. Да не остане само на зборови пак... xD
Не е никакво фурање,не е никаква закана или провокација....
Доколку дојдите ќе видите колкава е разликата помеѓу СЕМКАРСКА ПУБЛИКА...и БИТОЛСКАТА РАКОМЕТНА ПУБЛИКА:zlo:....:smir:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.943
Поени од реакции
7.428
За тоа ќе правиме муабет после утакмицата...
Шо после утакмица ете сега ќе збораме тркала сте бе комити(кој кога сака ве мести и ебава ) некни ве истепаја на калето а виновници бевте и вие и албанците а сега пази после 20 години односно прв пат во историјата ве пуштаат во Битола иако се знај дека ќе(има инцидент) ќе јадите ќотек за после пак да бидете вие криви и ние за да се одвлечи јавноста од прошлиот инцидент и да се покаже дека нее е работата само на национална основа туку грешкта е во навивачите тие пак ќе бидат хлуигани и дегени и слични работи
За тоа ако мислите со сопствена глава а не да слушате некој друг нема ниту да дојдите во Битола и ќе чекате подобри времина а ако дојдите тогаш ние нема да ви сме криви туку самите си ја правите грешката
Не тие чудно како некој работи се случуваат наеднаш и како баш сега полицијата обезбеди услови а?ќе ве остаат да јадите ќотек од нас после од специјалците уште едно мавање и на крај по 30 кривични на двете страни е тоа ќе биди да си знајш и уште некој инвентар објект и возило искршено итн...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.352
Поени од реакции
28.007
Абе работава абе не идете страв ми е да не ве тепаме вие ќе бидете криви... Дали ќе јадеме дали ќе јадете ќе се види задутре. Ваше е да се соберете кај бутките и да не чекате.. А, ако сте толку загрижени што не наместија на Кале ќе дојдевте како МАКЕОДНЦИ, и немаше да правите глупи песни :)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.625
Поени од реакции
2.741
Не е никакво фурање,не е никаква закана или провокација....
Доколку дојдите ќе видите колкава е разликата помеѓу СЕМКАРСКА ПУБЛИКА...и БИТОЛСКАТА РАКОМЕТНА ПУБЛИКА:zlo:....:smir:
Razlikata znaes sto e ? Sto SKOPKATA publika ne se pali na vas, primer ke kazam Kometal koa igrase kakva atmosfera se napravi i sto s edesavase se u sala i Kometal nikoj nemozese da go pobedi, Skopje ne zivee za bitola SKopje zivee SILEN VARDAR I JAKI TIMOVI, e tuka e razlika megju nas i vas sto VIE ZIVEETE ZA VARDAR I SKOPJE, bidi mi pozdraven pa se gledame u sala kaj vas, se najdobro

--- надополнето ---

Шо после утакмица ете сега ќе збораме тркала сте бе комити(кој кога сака ве мести и ебава ) некни ве истепаја на калето а виновници бевте и вие и албанците а сега пази после 20 години односно прв пат во историјата ве пуштаат во Битола иако се знај дека ќе(има инцидент) ќе јадите ќотек за после пак да бидете вие криви и ние за да се одвлечи јавноста од прошлиот инцидент и да се покаже дека нее е работата само на национална основа туку грешкта е во навивачите тие пак ќе бидат хлуигани и дегени и слични работи
За тоа ако мислите со сопствена глава а не да слушате некој друг нема ниту да дојдите во Битола и ќе чекате подобри времина а ако дојдите тогаш ние нема да ви сме криви туку самите си ја правите грешката
Не тие чудно како некој работи се случуваат наеднаш и како баш сега полицијата обезбеди услови а?ќе ве остаат да јадите ќотек од нас после од специјалците уште едно мавање и на крај по 30 кривични на двете страни е тоа ќе биди да си знајш и уште некој инвентар објект и возило искршено итн...
Gorane : ZNAM DEKA SI TI KOGA VIKAM ALO

sto te asocira ova??? ili neznaes bolen bese togas a??? :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Razlikata znaes sto e ? Sto SKOPKATA publika ne se pali na vas, primer ke kazam Kometal koa igrase kakva atmosfera se napravi i sto s edesavase se u sala i Kometal nikoj nemozese da go pobedi, Skopje ne zivee za bitola SKopje zivee SILEN VARDAR I JAKI TIMOVI, e tuka e razlika megju nas i vas sto VIE ZIVEETE ZA VARDAR I SKOPJE, bidi mi pozdraven pa se gledame u sala kaj vas, se najdobro



Па затоа и потенцирав бе друже...не ја знаете вие добро Битолската публика....:helou:
Ќе ја запознаете во среда....
А за тоа шо се дешавало на утакмиците на Кометал,подобро не ми кажувај-СО ЗВУЧНИЦИ СО СНИМЕНО НАВИВАЊЕ...:helou::pos::pos:
Многу пати додека студирав сум одел на утакмици....прикаските за таа "страшна атмосфера" на некое детенце да му ги кажуваш....:smir:
А и која ваша публика,кога живо пиле не пее во салата....:vozbud:Немаат време луѓето....:kesa:
Вие не одите да навивате со Пролет,Куманово....Или немате време?Упс...заборавив,вие навивате само во Европа и на дерби....:vozbud:Тогаш најдобри сте....
Не се замарате да губите време на обични утакмици...
Ах ќе заборавев,отидовте во Куманово-од пусти срам ..дури одкога ви дојдоа Кумани среде Кале....живо пиле немаше во салата...само тие беа....
На дерби со Металург..(порано и со нив не одевте)...и со нас секако редовно се појавувате....(не знам кој за кого се собира-одговорот е логичен)....:helou:
Дерби навивачи.....:kesa:
Хаха....Битолската публика се собирала за Скопје....:zver:
Абе дечко....кога во Битола била претесна салата да ги собери сите навивачи,кога цела Југославија признаваше кои се најдобрите ракометни навивачи-твојот Вардар играше во 4та лига....:helou:
Континуитетот на Битолското ракометно навивање продолжува..
А добро си кажа...Скопје живее за силен Вардар...браво...
Ете Вардар е силен,,,,подршка има 3,4 пати годишно, на другите утакмици штама на трибини...:pred:
Замисли да не е Вардар силен..како Пелистер сега...каква подршка ќе има тогаш,кога сега е вака?Размисли пред да одговориш......
Сите знаат како стојат работите во ракомет....
P.S.И ај сеа постави го клипот од утакмицата со Колдинг,и докажи ми дека сте "најдобри"..:helou:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.943
Поени од реакции
7.428
Gorane : ZNAM DEKA SI TI KOGA VIKAM ALO

sto te asocira ova??? ili neznaes bolen bese togas a??? :)
Зверче на цпр и вардар ај до изјасни се ако сакаш !не те разбирам што е тоа ало или пак болен шо тие муабетот кажи баш сакам да знам :smir:



--- надополнето ---

Абе работава абе не идете страв ми е да не ве тепаме вие ќе бидете криви... Дали ќе јадеме дали ќе јадете ќе се види задутре. Ваше е да се соберете кај бутките и да не чекате.. А, ако сте толку загрижени што не наместија на Кале ќе дојдевте како МАКЕОДНЦИ, и немаше да правите глупи песни :)
комити ултарас алиас глувче како сакаш јас си го кажав своето мислење па вие мислете му ја големи сте ! реков тоа што го мислам пред да се случи што и како ќе биди да не биди после оти не кажа порано ова она како што секогаш викате за мене
Јас ќе си се жртвувам за една кривична па ти види сега дали ќе вреди и ти да се жртвуваш :helou:

за песната се зборуваше и мислам дека е доста се виде вашето па и нашето
:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom