Фан клуб: РК Пелистер

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
ние како клуб ја прекинуваме соработката со нив за наредна сезона и не дозволваме поќе да има пренос од Битола на првиот и вториот тим.
Не знам дали би можеле да направите вакво нешто. Претпоставувам дека правата за пренос се на РФМ, затоа они си ги даваат на нивниот YouTube, они и ги реализираат преносите. Па, ако не давате да се снима, претпоставувам дека би водело тоа до некои санкции од РФМ. Шепкулирам.
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
269
Поени од реакции
623
Точно никако не ни одговара радикализам,ќе ја свртат одма во нивна полза. Нека потрај некоја година Пелистер првак , ќе си легнат сами на брашното. Иначе прав си за подкаст би бил гледан од цела држава. Во врска со маркетингот се надевам конечно ова лето ќе се отвори фан шоп нека биди заедничка соработка измеѓу фк,рк,кк како општински клубој можи и Чкембари со изработка на нови дизајни на мајци шалој итн. наменети за широка дистрибуција од 7 до 77 години.
Da, I jas sum za to...eden dizajn za se sto se vika Pelister...toa mozi da go naraj samo Vasicot- Trombe mislam deka se preziva (ni gi praese porano site znaminja, i grbot Ckembari toj go napraj, kartite za fudbalot toj gi dizajnira - raboti vo Kiro Dandaro, Veterani so Japanot go napraj znameto i majcite so gi nosime...ednas na rakomet go vidov i so dres sam so go ima praeno - ludnica....) site drugi i se so se prodava na pazar i po tezgite e cist amaterizam i bez nikakov oset....go nemam videno bagji vreme, porano bese segde so nas....i redno e da se otvori toj famozen shop
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
613
Поени од реакции
1.095
Da, I jas sum za to...eden dizajn za se sto se vika Pelister...toa mozi da go naraj samo Vasicot- Trombe mislam deka se preziva (ni gi praese porano site znaminja, i grbot Ckembari toj go napraj, kartite za fudbalot toj gi dizajnira - raboti vo Kiro Dandaro, Veterani so Japanot go napraj znameto i majcite so gi nosime...ednas na rakomet go vidov i so dres sam so go ima praeno - ludnica....) site drugi i se so se prodava na pazar i po tezgite e cist amaterizam i bez nikakov oset....go nemam videno bagji vreme, porano bese segde so nas....i redno e da se otvori toj famozen shop
ke te molam vasicot bez T da go pisis ke idi do zabuni ke pocnat da mi pisat dizanj da mu pram :ROFLMAO:
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
521
Утре е мислам ждребката за ф4 од купот... Само да се избегниме во полуфинале со Вардар ќе биди добро.
Поќе сакам во финале да се сретниме, со две навивачки групи на трбини, како шо си носи редот на еден таков меч за титула.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.706
Поени од реакции
5.679
Утре е мислам ждребката за ф4 од купот... Само да се избегниме во полуфинале со Вардар ќе биди добро.
Поќе сакам во финале да се сретниме, со две навивачки групи на трбини, како шо си носи редот на еден таков меч за титула.
Финалето се игра на 19 Мај, а на истиот ден Фк Вардар игра со Тиквеш од 17:00ч, можно е тој натпревар да се испостави како клучен за опстанокот во Прва лига.
Се надевам ќе се наредат коцките и времето ќе ни дозволи да присуствуваме и на двата натпревари.
Евентуално финале Вардар-Пелистер ќе биде вистински навивачки спектакал и празник за ракометот.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
521
Добро е, се избегнавме во полуфинале.
Ама во никој случај несмеат да се потценат кавадарчани и треба сериозно да се пристапи без калкулации, пошо еден меч е и немаме право на глупости.

Се надеваме ќе гледаме финале Пелистер - Вардар на 19ти.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.227
Поени од реакции
4.983
Си доби Вардар ден плус одмор, полуфиналето со Алкалоид му текна си го презакажаја за Четврток на 16, ние играме Петок, цело време се труби дека куп завршницата се игра од 17 до 19, ги фати мувата, без соопштение и никој да знај си се наместија 16ти.
Ептен не ферски и педерски.
Реално треба Зоки да му го бојкотира купот, нека се носат у курац со куп, судии, федерации и се, која хајка ја добива Пелистер веќе 2 децении е апла и очигледна...
Или следен по ригорзен чекор да не му пушта играчи Пелистер во репрезентација на другарчињата Киро и Жика, па нека играт со тие бебиситерките од скопје....
Ако не се спротиставиме машки еднаш за секогаш, ќе не молзат цел живот...
 
Член од
25 август 2019
Мислења
293
Поени од реакции
387
Си доби Вардар ден плус одмор, полуфиналето со Алкалоид му текна си го презакажаја за Четврток на 16, ние играме Петок, цело време се труби дека куп завршницата се игра од 17 до 19, ги фати мувата, без соопштение и никој да знај си се наместија 16ти.
Ептен не ферски и педерски.
Реално треба Зоки да му го бојкотира купот, нека се носат у курац со куп, судии, федерации и се, која хајка ја добива Пелистер веќе 2 децении е апла и очигледна...
Или следен по ригорзен чекор да не му пушта играчи Пелистер во репрезентација на другарчињата Киро и Жика, па нека играт со тие бебиситерките од скопје....
Ако не се спротиставиме машки еднаш за секогаш, ќе не молзат цел живот...
SO DVOJNA TITULA I DA MU KISNI NA SITE DUSMANI SAMO TAKA KE GI BOLI NAJPOKE!!! I GAZENJE KAKO SO GO KRKA MAALSKIOT KLUB OD AVTOKOMANDA TAKA I MIRAVCI DA GO JADI AKO IGRAME SO NIV FINALE !
 
Последно уредено:
Член од
19 јануари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
521
Незнат кај терат поќе од РФМ...
Кај напраја преседан шо го остаја во Скопје да биди завршниот турнир каде пола екипи се од Скопје, капак му беше ова денес со промената на термините.

Ај шо ги променија ги променија, глуп му беше форматот да има натпревар на ден пред финале, ама да земиш двете екипи од Скопје да ги ставиш ден порано од двете екипи шо се надвор од Скопје е крајно небулозно.
Можеа фино лепо двете полуфиналиња во 17ти а финалето на 19ти и чао пријатно.
Треба сериозно да се размисли дали да се учествува на Ф4 после вакви аматерски потези и постојаниот атак шо го има Пелистер од структурите ма РФМ.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
730
Поени од реакции
827
Фала Курцу, па клубот еднаш како шо доликува да реагира - БИТОЛСКИ И В КОРЕН !
Доста беше ќутење, според мене и ова беше премногу, судии, местенки од Борко и компанија, РФМ, Лазаров и компанија, инциденти на последното дерби ама изгледа и кај Зоран ја прелија чашата, а шо многу, МНОГУ Е !

Ама МОТИВ појќе да се избриши подот со ракомето/политичарите среде Скопје, а натпреварот со Тиквеш да биди само еден тренинг пред финалето, по братска линија па со титулата ПАК ЗАЕДНО да му се сликаме и да му кисни.

Нема да ме чуди и да забранат гостински навивачи, оти ќе треба еднаш во Скопје и за 2 недели пак да му крениме уште една титула пред носот на Киро, Муакетов и пред Борко кој ќе гледа пред малите екрани.

БТ-КА

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
269
Поени од реакции
623
Sega ne treba bunenje... koj prifati vo Skopje da se igra zavrsniot turnir koga dosega bese praksa da se igra na neutralen teren, a vo ovaj slucaj ima dve ekipi od Skopje?
Zosto vo minatoto se igrase vo Ohrid i Kavadarci - za da se razvivat rakometni centri.....izgleda dojde vreme i Skopje da se razviva vo rakometen centar (gradot na nekogasniot dvokratniot evropski sampion)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Sega ne treba bunenje... koj prifati vo Skopje da se igra zavrsniot turnir koga dosega bese praksa da se igra na neutralen teren, a vo ovaj slucaj ima dve ekipi od Skopje?
Zosto vo minatoto se igrase vo Ohrid i Kavadarci - za da se razvivat rakometni centri.....izgleda dojde vreme i Skopje da se razviva vo rakometen centar (gradot na nekogasniot dvokratniot evropski sampion)
Во 2017 и 2018 се играше во Битола, во 2021 во Скопје. Нема ништо чудно пак во Скопје после 2 години пауза. Во 2016 исто мислам дека беше Охрид. Во 2019 пробаа во Куманово, слаба посетеност имаше. Претпоставувам дека догодина пак ќе биде кај вас.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.778
Во 2017 и 2018 се играше во Битола, во 2021 во Скопје. Нема ништо чудно пак во Скопје после 2 години пауза. Во 2016 исто мислам дека беше Охрид. Во 2019 пробаа во Куманово, слаба посетеност имаше. Претпоставувам дека догодина пак ќе биде кај вас.
Проблемот е шо ви дават ден слободен плус со изговор ради навивачи....полуфиналето НЕМА ДА ИМА НАВИВАЧИ. Срам и арам да му е на рфм а на ПЕЛИСТЕР МОТИВ ПЛУС
 

Kajgana Shop

На врв Bottom