Фан клуб - РК Металург

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
Циндриќ изгледа чека Лино клуб да си најде, ако е точно ова дека си заминува од Металург и да му се придружи :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
http://www.mkd.mk/sport/rakomet/dzhukikj-rabotite-vo-metalurg-se-dvizhat-vo-pozitivna-nasoka-od-fevruari-ochekuvam
Ајде да се надаваме дека пак ќе бидеме тоа што бевме.
Баш ме интересира кое сериозно засилување ќе се нафати да игра за Металург после оваа лакрдија што им ја направија на странците а посебно на Циндриќ и Атман кои со месеци веќе не може да играат за друг клуб.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Баш ме интересира кое сериозно засилување ќе се нафати да игра за Металург после оваа лакрдија што им ја направија на странците а посебно на Циндриќ и Атман кои со месеци веќе не може да играат за друг клуб.
Сериозни засилувања, можно е ако се смени управа и дојде нов спонзор. На овие тешко некој да им верува. А и кои сериозни засилувања ќе дојдат на пола сезона? Сигурно нема да бидат Лига на шампиони материјал. Освен ако не ги излажат овие што си отидоа да се вратат. :D
 
И

Игнориран член

Гостин
Се збора дека газдата на Здравје Радово млекарата ќе го спонзорира клубот .
Таква информација дознав јас ... Колку е виситна незнам.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.766
Металург треба да го ангажират шведскиот голман Дан Беутлер кој е слободен (а бранеше за Хамбург 2011-13)и кој бил измамен од газдата на Хамбург -невиден диктатор ,манипулант ,кој правел чудни договори.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Металург треба да го ангажират шведскиот голман Дан Беутлер кој е слободен (а бранеше за Хамбург 2011-13)и кој бил измамен од газдата на Хамбург -невиден диктатор ,манипулант ,кој правел чудни договори.
Ме потсеќа мислењево на Жаре, 6 од 6 пенали фаќа и 20 + интервенции вкупно подобар процент од Штербик и Омејер. :icon_lol:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.766
Ме потсеќа мислењево на Жаре, 6 од 6 пенали фаќа и 20 + интервенции вкупно подобар процент од Штербик и Омејер. :icon_lol:
Незнам на што те потсека ама подобар е од Митрески и Мисовски а плус не верувам дека е скап.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Незнам на што те потсека ама подобар е од Митрески и Мисовски а плус не верувам дека е скап.
Металург не ги исплатил овие шо играчи ги има,па уште од Шведска голмани ќе носи...:pos:
По последните настани тешко дека ќе донесат некој посалам странец,а уште помалку од Скандинавија,нив само да им ја спомниш Македонија и нервоза ги фаќа..:giggle:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.766
Металург не ги исплатил овие шо играчи ги има,па уште од Шведска голмани ќе носи...:pos:
По последните настани тешко дека ќе донесат некој посалам странец,а уште помалку од Скандинавија,нив само да им ја спомниш Македонија и нервоза ги фаќа..:giggle:
Па нели ке се појачале во фебруари со некој играч?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom