Фан клуб - РК Металург

F

fantomX

Гостин
Гледам на ТВ Словенија, и ич не ми се допаѓа то шо го гледам.
11-5 за Копер, и сега неискористен напад за Металург со играч повеќе...
22 минута.
Лошо, лошо...
 
F

fantomX

Гостин
15-8, за Копер, 33 минута, напад за Копер.
Не лошо, многу лошо е засега...
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Искршиле не, 31-19 мислам дека беше. Да не ја шитнаа, бе?
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Denes vo kale Vardar-Metalurg
Koj ke pobedi najverojatno i ke bide sampion
Na Metalurg mu odgovara i nereseno i poraz od 1 razlika
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ajde posle ke bide teska utakmica so vardar , ako tepat vardar poveke od dva gola oni ke se sampioni neli ?
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
КОЈ БЕШЕ, КЕ ЗНАЕ! ОВА РАКОМЕТ ЛИ Е БЕ ? ПРОДАДЕНИ ДУШИ! А ТОЈ СУДИЈАТА ШТО ГО БУТНА ВУЈОВИЧ, НЕ ЗНАМ ДО КАЈ КЕ СТИГНЕ. Човекот попизде, судијата му опцу мајка шајка таму..и на крај, после гурање тепање..човекот го пуштија кај комити да оди. Ретко таков човек..стварно е за почит. А ја играм за младинци..тие си знаат како си пројдоа..ако некој чита од нив...:pipi:
ЕДЕН Е ВАРДАР, АЛЕА ЕДЕН Е ВАРДАР, ЕДЕН Е ВААААРДАР АЛЕА ЕДЕН Е ВАРДАР!
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
а што направија бе вардар-металург?
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Nereseno,so sto Metalurg ja osvoi titulata,iako prvenstvoto se uste ne e zavrseno
Metalurg ima 3 boda prednost i tesko deka ke napravi dva kiksa do krajot so ogled na toa sto drugite ekipi se ocajni
zatoa Metalurg se promovira vo nov sampion
Ova e negova vtora titula
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Епа ајде нека им е честито новата титула.Сега до крај ќе се зафркаваат.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Nereseno,so sto Metalurg ja osvoi titulata,iako prvenstvoto se uste ne e zavrseno
Metalurg ima 3 boda prednost i tesko deka ke napravi dva kiksa do krajot so ogled na toa sto drugite ekipi se ocajni
zatoa Metalurg se promovira vo nov sampion
Ova e negova vtora titula
Ја гледаше утакмицата ? Дали според тебе беше све како што треба, и дали имаше фер судење ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Da mu ebam majkata na pickata korava:)
A pedercinjata od Avtokomanda ne dojdoa za da im smenime licen izgled!
KOPILINJA!
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Русинот Погорелов во Металург

Еден од најдобрите руски ракометари деновиве треба да го стави потписот на договорот, а досега играше во поранешниот тим на Борко Ристовски, шпанскиот Алхесирас

По ангажирањето на тренерот Ѕвонко Шундовски, Управата на новиот македонски ракометен првак Металург ги засука ракавите, со цел да ја засили екипата за претстојниот голем предизвик во Лигата на шампионите, каде ќе играат металурзите. Веќе се реализирани четири засилувања од кои едното е мошне звучно име и познато во европскиот и во светскиот ракомет.
За каков трансфер се работи, претседателот на клубот, Ристо Чокрев, ни рече:
- По повеќе контакти, разговори и преговори, успеавме да го доведеме во нашата средина прославениот руски ракометар Сергеј Погорелов (34), лев бек, кој досега настапуваше за шпанскиот Алхесирас, претходно за Суидат Леон, Лемго... Во тоа ни помогна и нашиот голман Борко Ристовски, кој лани играше заедно со Погорелов во оваа екипа - вели Чокрев и продолжи: Се работи за искусен ракометар, проверен, дел од олимписката селекција на Русија и од тимот кој го освои Светското првенство. Бевме дефицитарни на оваа позиција и со неговото доаѓање го решивме проблемот. Исто така, наш нов член е Србинот Иван Ивановиќ (десен бек) кој играше за словенечкиот Голд Клуб. Претходно потписи на договорите ставија Данило Брестовац, кој се врати од Франција и Владо Недановски (Вардар). Мислам дека со тоа ги пополнивме сите "празни места" во екипата - заврши Чокрев.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Русинот Погорелов во Металург

Еден од најдобрите руски ракометари деновиве треба да го стави потписот на договорот, а досега играше во поранешниот тим на Борко Ристовски, шпанскиот Алхесирас

По ангажирањето на тренерот Ѕвонко Шундовски, Управата на новиот македонски ракометен првак Металург ги засука ракавите, со цел да ја засили екипата за претстојниот голем предизвик во Лигата на шампионите, каде ќе играат металурзите. Веќе се реализирани четири засилувања од кои едното е мошне звучно име и познато во европскиот и во светскиот ракомет.
За каков трансфер се работи, претседателот на клубот, Ристо Чокрев, ни рече:
- По повеќе контакти, разговори и преговори, успеавме да го доведеме во нашата средина прославениот руски ракометар Сергеј Погорелов (34), лев бек, кој досега настапуваше за шпанскиот Алхесирас, претходно за Суидат Леон, Лемго... Во тоа ни помогна и нашиот голман Борко Ристовски, кој лани играше заедно со Погорелов во оваа екипа - вели Чокрев и продолжи: Се работи за искусен ракометар, проверен, дел од олимписката селекција на Русија и од тимот кој го освои Светското првенство. Бевме дефицитарни на оваа позиција и со неговото доаѓање го решивме проблемот. Исто така, наш нов член е Србинот Иван Ивановиќ (десен бек) кој играше за словенечкиот Голд Клуб. Претходно потписи на договорите ставија Данило Брестовац, кој се врати од Франција и Владо Недановски (Вардар). Мислам дека со тоа ги пополнивме сите "празни места" во екипата - заврши Чокрев.
Vidi vidi.Pogorelov a?Super.Se nadevam na dobra igra vo LS odgodina
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Металург во единственото квалификациско коло за влез во ЛШ ке игра против турскиот Измир.Првит натпревар е во гости
 

Kajgana Shop

На врв Bottom