Фан клуб - РК Вардар

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Јас ќе земам без име и ќе испринтам :

Малумбрес
1
Абе не се зезај, ако веќе сакаш голмански дрес направи си од...



Шимееееееее :icon_mrgr:

Кој ќе речеше дека после Шиме, Чаневски, Ајварот, Малумбрес (можеби некого заборавив :icon_mrgr:) на голот ќе застане и Арпад Штербик :LOL:
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.062
Поени од реакции
1.645
Како бе не се скапи, 40 евра!!! ејјјј, па дрес на Фленсбург не чини толку во Германија, со германски стандард, ќе испадне дека Вардар има меѓу поскапите дресови од сите тимови во ЛШ.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
За ваков дрес и не е скапо, само требале да направат и од првите дресови што излегоа од 600 денари. Јас би купил, ама да има од Немања, не сакам од капитенов што во игра нема влезено, а не сакам ни од Дибиров, зошто повеќе сакам од некој играч од постарата генерација. Баш со @Коњаникот Сабја го правевме овој муабет и ладно ми кажа да си купам од Гоце Макалоски :гик:

:pos:
Нема од Немања!!?? Јас па нарачувам од другари да ми донесат (n) И јас сакам од старата гарда момци. Зошто нема од сите играчи?
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.345
Поени од реакции
3.912
Абе да не си дал отказ и типот што одговараше прашања на сајтот кај Минчо, со месеци нема нови прашања и одговори.. немаме на што да се смееме. :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
За ваков дрес и не е скапо, само требале да направат и од првите дресови што излегоа од 600 денари. Јас би купил, ама да има од Немања, не сакам од капитенов што во игра нема влезено, а не сакам ни од Дибиров, зошто повеќе сакам од некој играч од постарата генерација. Баш со @Коњаникот Сабја го правевме овој муабет и ладно ми кажа да си купам од Гоце Макалоски :гик:

:pos:
Нема дрес од Гоцета,ако сакаш тренерка од лепотанов.:pipi:
"Појјак физикус"на едно лево крило не е запаметен во историјата на ракометот...:ROFLMAO:
Ниско,стомаче до земја...ама за пенали го биваше да си еби векот...:icon_mrgr:
Кога играше за Металург караше по играчите на Вардар,после замина во Вардар обратна ситуација:ROFLMAO:...Прилепска работа:pos:
[DOUBLEPOST=1413968991][/DOUBLEPOST]
Абе да не си дал отказ и типот што одговараше прашања на сајтот кај Минчо, со месеци нема нови прашања и одговори.. немаме на што да се смееме. :)
Изгледа и него го зафати бранот на рецесија...(или подобро речено кастрење на буџетот)..:facepalm:
Дури и легендата(кославиот) шо ги најавуваше ирачите го избркаа..:pos:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.262
Поени од реакции
36.143
Абе да не си дал отказ и типот што одговараше прашања на сајтот кај Минчо, со месеци нема нови прашања и одговори.. немаме на што да се смееме. :)
Иначе да, си даде отказ ПР менаџерот (Ѓоргоновски) :icon_mrgr:

Гледам подолг период не одговараат на прашања, најверојатно поради што ни они незнаат утре што ќе се случува со клубот, а можеме да претпоставиме какви ќе се прашањата... "дали ќе се распадне клубот?, кој ќе си оди од играчите кој ќе остане?, дали Вугринец е уште во брак:icon_mrgr:?" Итн.

Иначе денес на програма имаме ФК Вардар - Шкендија која се игра во ужасен термин (15:00 часот) и вечер во Јане имаме РК Вардар - Раднички од 20:15. Искрено се надевам дека во сала ќе има бар 2 илјади луѓе и нема да зјае целата празна.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.678
Поени од реакции
5.934
Абе со новава тура рекле дека од сите играчи ќе имало, од првата имаше само од Столе Дибиров и Лазаров, а за сега рекле од секој играч ќе имало дрес.
А излеа само јас чекам дресови од ФК, само се надевам дека нема да бидат со тоа -Т--- напред туку ќе си бидат целите празни.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.345
Поени од реакции
3.912
Абе со новава тура рекле дека од сите играчи ќе имало, од првата имаше само од Столе Дибиров и Лазаров, а за сега рекле од секој играч ќе имало дрес.
А излеа само јас чекам дресови од ФК, само се надевам дека нема да бидат со тоа -Т--- напред туку ќе си бидат целите празни.
ФК го оставам за финансиски подобри денови.. :) Имам веќе од фудбалските дресови - Lotto, Diadora, Reusch и Li-Ning.. а од ракометариве, само оној фан дресот што го продаваа лани.. :) Редно е да се почастиме со еден оригинал.. :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.508
Поени од реакции
69.183
Иначе денес на програма имаме ФК Вардар - Шкендија која се игра во ужасен термин (15:00 часот) и вечер во Јане имаме РК Вардар - Раднички од 20:15. Искрено се надевам дека во сала ќе има бар 2 илјади луѓе и нема да зјае целата празна.
2 000 луѓе?
Јас повеќе се плашам дали 200 души ќе има, а не 2000 :)
Реално никој нема да продолжи од фудбал на ракомет затоа што има голема разлика во саатниците, а и салата не ни е одма до стадион како порано. Раднички ќе го наполниме, причина плус мечот да не биде интересен за дерби фановите :)
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.345
Поени од реакции
3.912
2 000 луѓе?
Јас повеќе се плашам дали 200 души ќе има, а не 2000 :)
Реално никој нема да продолжи од фудбал на ракомет затоа што има голема разлика во саатниците, а и салата не ни е одма до стадион како порано. Раднички ќе го наполниме, причина плус мечот да не биде интересен за дерби фановите :)
Претпоставувам дека мислеше во целост во сала, а не само навивачи. Во секој случај, тешко да има 2 илјади. Еве јас нема да можам да стигнам за фудбал, ама ќе одам на ракомет. :)
Значи уште 1999 луѓе..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.508
Поени од реакции
69.183
Претпоставувам дека мислеше во целост во сала, а не само навивачи. Во секој случај, тешко да има 2 илјади. Еве јас нема да можам да стигнам за фудбал, ама ќе одам на ракомет. :)
Значи уште 1999 луѓе..
И јас мислев на цела сала, навивачи нема ни 70 души да има, гарантирам :D

За фудбал ќе излезам сега од дома, ако продолжам на ракомет, треба да се вратам вечер во 11 :) Тоа е пола ден...
Ако си отидеш дома, после саат време треба пак да искочиш, така да исти курац.
Врти сучи, освен ако не ти е до гз салата, тогаш го имаш моево размислување. Би требало да одам и на ракомет, ама претпоставувам дека 95% што имаат ситуација како мојава нема да дојдат.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.262
Поени од реакции
36.143
Додуша Сабја е во право...коа ќе ми текне дека 2,000 луѓе значи скоро полно Кале, а на вакви мечеви тешко тоа, очекувам многу помалку. За жал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom