Фан клуб - РК Вардар

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
1 година казна е премногу. Да удреше некој од судиите да, али овака....
Како и да е лошо е што Вујо ќе си оди, овој тим е негов, он го состави, оваа игра произлезе од неговата филозофија. Било кој друг тренер да дојде, ќе воведе некоја негова игра, ќе донесе негови играчи и концепцијата ќе се распадне. Ќе испадне за џабе сме ја освоиле титулата...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.567
Поени од реакции
69.660
Казна во најлошо време. Според мене превисока казна, особено што во спротивна насока нема ниту една казна :confused:
Заслужи казна, ама сепак година дена бе o_O

Со ова само се потврдува дека Вујо ќе си замине, нешто што можеби и онака ќе се случеше. Мислам дека Обрван ќе биде неговата замена...
Не мора да значи дека цела концепција ќе се смени, сепак и Доне има улога тука, а како помошник на Обрван во репрезентацијата, верувам дека и тука ќе го задржи за помошник.
А зошто да не биде Доне и прв тренер :icon_mrgr:
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.501
Поени од реакции
10.010
Многу ќе ни фали Вујо и на нас и на играчите. Ќе биде одлично да се задржи овој тим со плус уште некое засилување да се донесе, единствено ме радува што играчите меѓусебно одлично функционираат. Се надевам само дека нема да ни се промени играта бидејќи Вардар игра фантастичен модерен и брз ракомет, со прекрасни акции, за разлика од вештачките кои идат на сила. Се надевам дека наследникот на Вујо ќе им дава шанса на сите ракометари и ќе прави ротација исто како што правеше Вујо, бидејќи на крајот се покажаа клучни грешките на Лино. Нека остане Доне дебелиот има знаење човеков му работи мозокот.

Ах бре Вујо многу ќе ми фалиш, како само се радуваше на нашите успеси, како само беше поврзан со фановите, играчите, целиот клуб, како се движеше постојано покрај линијата, се тресеше, се нервираше, да помисли човек дека ќе влезеш и ќе заиграш за Вардар ! :place:

Се надевам дека ќе се врати во Вардар, Вујо е наша легенда !
ВУЈО МАЈСТОРЕЕЕ, ВУЈО МАЈСТОРЕЕЕ, ВУЈО МАЈСТОРЕЕЕ !!!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Обрван и Доне, и тоа е тоа. Како што спомнавте, мора да се задржи овој стил на ракомет, брз со многу ротации. Прибак мора да се потпише, и да се донесе уште по еден бек шутер лев и десен. Голман тешко да се донесе со оглед на продолжување на договорот со Милиќ, а крилата се океј само влегоа во лоша форма во завршницата.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ама пазете, ко што читам Вујовиќ е казнет само од РФМ, само за македонски ракомет. :cautious:

Ако е само за дома, што ќе ви го за дома? Само за две утакмици е потребен. Ако може во Европа и СЕХА да го води тимот, ова не го гледам за причина за заминување.

А дека е крив самиот, е, и казната си е заслужена. Ако веќе ги мерите со Металург требаше и на Номче да му опнат голема казна лани заради истава сцена со судиите, но Вујо нема право да се брани сега, направи глупост.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.248
Поени од реакции
8.335
Inace pred edna nedela i trenerot na nexe podnese ostafka... po karakterot on bi bil najblisku do Vujo... ama ona sto mi se sviga kaj nego e so znae da raboti so mladi. Obrvan e opcija ama so relativno silen tim na Zagreb bese vistinski flop

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.567
Поени од реакции
69.660
Рачунајте дека Маркоски и Ојлески веројатно ќе завршат во Металург, или па еден од нив, или и двајцата.
Не знам дали Столе и Лазовиќ би ни биле доволни за на пикер, може ќе трба да се донесе уште еден.

Премногу леви бекови имаме, а ниту еден нема стандардна форма. Абутовиќ, Драгаш, Кукоски, сите се леви бекови и сите играат само во одбраната. Камо да можеше овој Драгаш да научи да шутира прецизно...
Мора многу да се работи со него, пошто може да бидне играч од него.
На десен бек мислам дека е доста со Рајковиќ. Не беше лош на последниве мечеви но сепак...
Тука ни треба некој врвен ракометар за да се докомплетира мозаикот.
Кире Лазаров и единствена опција за мене :icon_mrgr:
Што стана со Липовина?
Дечкото може да напредне, и да биде трет бек после Петриќ. И така ќе играме во ЛШ, така да СЕХА ќе треба да ни биде за воигрување.
За жал нема некои добри младинци на повидсок...
Како што разбрав има некои добри крила меѓу нив. СЕХА лигата може комотно да се искористи за некои од нив да добиваат искуство.
Претпоставувам на крило опциите за следна година ќе бисдат Марковиќ и Недановски лево, Раковиќ и Јовчевски десно.
Се претпоставува дека Ојлески ќе им биде замена за Алушоски.
Мада мислам дека нашиве ако запнат да го задржат не би имало проблем да остане...
--- надополнето: 4 јуни 2013 во 16:52 ---
Металург вчера ја загуби титулата но не и нашите верни навивачи. Со преку повеќе од стотици коментари и пораки нашите фанови ни ја покажаа верноста кон клубот. Сепак оваа сезона беше една од најуспешните на Металург и македонскиот ракомет. Можеме да ви ветиме дека со ваква подршка наредната сезона титулата ќе се врати во Автокоманда. Само еден Металург !
:pos::pos::pos:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.678
Поени од реакции
5.935
Каков Обрван какви други тренери, не ми требаат лингури какој ној медолино на клупа или Вујо или Доне друг не прифаќам, ќе се растури све ако дојде тоа телето Обрван демек јак тренер, ако е хрват не значи дека е и тренериште.
И вие што пишувате заслужена му била казната, па дали сте нормални заслужена казна ќе беше од 2-3 утакмици да не биде тренер, а не една година, па што не казнат некој од наумче, од Станиќ тоа педерчето Левче, Јоновски што не го казнат пет пати сакаше да се тепа со публиказа купот ги фати судииве за врат а казна нема.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.501
Поени од реакции
10.010
Уф како би било добро сега да испаднеме мангупи :icon_mrgr: Вујо да остане за Лига Шампиони, Вујо да им ги држи тренинзите, Вујо да работи со тимот, исто така да не води и во СЕХА лига,за тие 2 важни утакмици со Металург во првенството да не води Доне, јас барем многу повеќе му верувам него, за разлика од било кој друг тренер, сакам Доне да не води.

Никој како тебе друг не го пу*и Металург, и Вујо да си отиде пак ќе ве е*еме :icon_mrgr:
 
F

FARANG

Гостин
Уф како би било добро сега да испаднеме мангупи :icon_mrgr: Вујо да остане за Лига Шампиони, Вујо да им ги држи тренинзите, Вујо да работи со тимот, исто така да не води и во СЕХА лига,за тие 2 важни утакмици со Металург во првенството да не води Доне, јас барем многу повеќе му верувам него, за разлика од било кој друг тренер, сакам Доне да не води.

Никој како тебе друг не го пу*и Металург, и Вујо да си отиде пак ќе ве е*еме :icon_mrgr:


ТОА Е НАЈДОБРО РЕШЕНИЕ. Ако РФМ види дека го задржуваме и си имаме успех може и да ја сменат казната... нека му дадат 9 месеци и онака оваа јадна лига ја играме само на крај
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.967
Поени од реакции
5.563
Абе мислите дека Вујо ќе добиеше толкава казна ако остануваше во Вардар. Се е средено да си оди, па сега од РФМ демонстрираат моќ. И мислам дека го поткачи со бокс на еден од судиите, дали беше несмасна реакција или намерно не знам.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.248
Поени од реакции
8.335
Изгледа бев у право за Каменица? Ако дојде он може да се каже дека ќе имаме тренер што стварно знае да извлече максимум од млади играчи и да постави основа за долгорочност на тимот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom