Фан клуб - РК Вардар

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.967
Поени од реакции
5.563
Не знам што толку се насочени кон странци, Вардар не смееше да го пушти Никола Митревски минатата година, одличен голман е... Исто така Столе Стоилов би бил феноменален за пикерска позиција. За десно крило, Гоце Георгиевски е измислен а не добива шанса каква што заслужува ни во Металург, ни во репрезентација.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
2.803
Добро е, ми се оствари желбата да го вратат Ангеловски Аце :) (иако негде пишуваше дека потпишал за Борец).
Гледам бајаги бекови купиле нашиве, а пикер немаме ниеден освен Маркоски или пак во текстов е рипнат Стамате.
Мислам сдека засега засилувањава се осдлични, само што реално ни треба уште еден пикер ама одличен пикер, исто како и десно крило.
Пласманот во фанл форот не треба да биде знам прашалник со ваков состав, но тоа само на хартија.
Се мислам дека Македонија ќе има највеќе претставници во фанл форот.
Металург би требало без проблеми да влезе во него, Загреб исто, а посакувам и Вардар и Пелистер да се најдат тука :D
Полека малце,не сум во тек со настаните;)
Како тоа пАлистер?Колку што знам за да играат они требаше да прифатат од полска ако не се лажам што бидна со тоа?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ Пелистер зеде и ќе зема добри играчи и ќе направи солиден тим за наредна сезона.Доби шанса да игра бараж во кој ќе учествуваат 3 екипи со се нив и ќе се игра во Босна.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Не знам што толку се насочени кон странци, Вардар не смееше да го пушти Никола Митревски минатата година, одличен голман е... Исто така Столе Стоилов би бил феноменален за пикерска позиција. За десно крило, Гоце Георгиевски е измислен а не добива шанса каква што заслужува ни во Металург, ни во репрезентација.
Имаше Вујо контакт со Стоилов,но момакот се реши да остане во Романија. Штета,баш сакав да го видам во Вардар,со оглед на неговата нетрпеливост со Червар,ќе беше интересно. Никаква шанса не добиваше во Металург,а се гледа дека многунапреднал во Романија,
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.567
Поени од реакции
69.661
Не требаше да пуштат продановиќ да си отиде. И така сме тенки на десно крило, вака уште побетер. Ваљсда ќе најде Вујо некое бекче, иначе ќе мора со играчиве на МРК да се носиме :)
Ех да може сега левов или Георгиевски да го донесат:D
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
100
Поени од реакции
2
Не требаше да пуштат продановиќ да си отиде. И така сме тенки на десно крило, вака уште побетер. Ваљсда ќе најде Вујо некое бекче, иначе ќе мора со играчиве на МРК да се носиме :)
Ех да може сега левов или Георгиевски да го донесат:D
Јан Собол (лево крило - Чешка) Ako ovoj dojde na vardar nema da mu treba desno krilo,a jas kako sto znam ovoj e veke vo vardar?inaku ovoj igra desno krilo a ne levo kako sto pisuva po vesnicite go znam igrase vo menpelje dobar igrac samo ne mozese da fati mesto vo monpelje pokraj vid kavticnik sea levo krilo ke igra Добривоје Марковиќ (лево крило - Србија).isto taka mn dobar igrac fi fale uste piker i golman dr se dosta solidni e sea zavisi kako vujo ke ja sklopi ovaa ekipa sto sakam da bide pred metalurg a pozadi pelister
 
П

Паспарту

Гостин
Реално гледано, Пелистер со ваков тим нема теоретски шанси да заврши пред Металург или Вардар, е сега доколку донесат 4-5 КВАЛИТЕТНИ засилувања тоа ќе биде друга приказна... Во ваква ситуација и со последните репрезентативни засилувања, Металург е сеуште број 1 фаворит за следната сезона.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Потпишан е едногодишен договор со голманот на РК Војводина од Нови Сад, Владимир Абаџиќ (26), играч на годината во Србија за 2008 година.
При крај се и преговорите со српскиот репрезентативен пивомен Ратко Николиќ.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
100
Поени од реакции
2
Već tjednima Vardar slaže vrlo zvučan sastav za novu sezonu, a kao šlag na tortu svega dobrog što je utrženo trebao bi biti dolazak pivota srpske reprezentacije Ratka Nikolića. Do sada su to bila nagađanja, ali je Vujovic​
otklonio sve dileme.​
- Ratko je naš igrač i kada je spreman uvjeren sam da je među pet najboljih pivota svijeta.​
Ako mislite da će se sve vrtiti oko Nikolića, grdo se varate. Kako bi Vardar mogao izgledati u novoj sezoni, debitantskoj regionalne lige, te koga je sve doveo, izdiktirao je trener.
- Reprezentativac Srbije, koji je igrao odlično u Španjolskoj, Dobrivoje Marković na lijevom krilu, poznati Čeh Sobol na desnom, Nikolić na pivotu, Ilija Abutović na lijevom beku, Stevan Vuković na sredini, radi se o igraču u kojeg imam ogromno povjerenje i koji će biti vođa novog vala crnogorskih igrača. Na desnom beku je Rus iz Čehovskih Arslanjan, brz, eksplozivan igrač. Doveli smo i mlađeg Lazarova, a kao jednog od vođa na parketu vidim Tihomira Dodera, bivšeg srpskog reprezentativca s kojim dobivamo iskustvo i kvalitet.​
Bravo za Vardar navistina donesoa jaki igraci so vakov sostav se daleko podobri od lani​
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
А бе Македонец немаме во тимов... :(
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Металург ја собра цела репрезентација..... Тешко да најдеме некој наш интернционалец што ќе сака да игра кај нас и да е доволно квалитетен..... Како и да е, ако оваа сезона политиката на носење интернационалци вроди со плод, нема да имам ништо против цел тим да ни се странци.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
А бе Македонец немаме во тимов... :(
Брат, од секогаш во Вардар главниот збор го имале странците. А и реално кој наш играч да го земеш во моментов? Тие што се квалитет за Вардар се под договор со друг клуб. Сепак мислам дека Михо и Вујо склопија одличен тим и сега ни преостанува да се уиграме на силните турнири што се во план за подготвителниот период.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Мислам дека конечно најдовме играч на пикерска позиција што ќе може да му парира на Ракчевич. Доста задоволен сум од засилувањава, очекувам барем една титула дома, фајнл фор во Балканската лига и најмалце 1/4 финале во ЕХФ купот. Реално е да се очекува такво нешто. Ни прeстои одлична сезона на навивачки план :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.567
Поени од реакции
69.661
Значи ништо од Стамате, пошто не го гледам никаде во засилувањата.
Да резимираме, си заминаа Недовеза, Продановиќ, Чурувија, Чантурија, Маркичевиќ, Резничек, Пецаковски, Грбовиќ, Даскаловски (ваљда), Суџум и Јокиќ (барем на овие ми текнува во моментов).
Тоа се 11 играчи кои го носеа клубот ланската година...
Од стариот состав од тие што играа по некоја минута останаа само Никола Маркоски, Градимир Чаневски и Борко Ристовски...
Незнам кој од тие помладите ќе игра за Вардар, ама доведени се едвај 8 играчи, па сигурно ќе мора и по некој младинец да има во екипата.
Сигурно Кукоски, Ојлески и можеби Георгиевски од младинците, Аце Ангелевски (или Ангелковски) иЈовчевски ќе играат конечно за првиот тим.
Од ова другиве добро е што конечно ќе имаме одличен пикер. И Никола е добнар играч, па би требало да сме одлични на пикерска позиција.
На голманска Борко како прв голман,Абаџиќ кој бил најдобар Српски голман во 2008 би требало да е втор, а Чаневски како трет. Илија Абутовиќ е лев бек висок 202 сантиметри и има 23 години, Додер мислам дека истотака е лев бек или пак централен беше, а исто и единствениот Македонец кој дојде како засилување филип лазаров е истотака лев бек...
Што ќе правиме со тројца леви бекови :D
Добривоје Марковиќ е лево крило, истотака член на Српската рептезентација, а Аслањан е одлично засилување на десната бековска позиција.
Сигурно во натписов погоре го заборавиле Вујовиќ, кој игра како централен бек...
Мислам дека се премалку овие ракометари, со оглед дека немаме некоја клупа...
Ојлески би требало да е алтернатива за Собол на десната крилна позиција, Аце Ангелковски мислам дека е среден или десен бек, исто како и Милорад Кукоски, досдека за Дарко георгиевски и Јовчевски немам врска што играат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom