Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Од федерација на Италија закажан е натпреварот да се игра во Торино, а доколку претседателот на Каљари продолжи да се прави паметен, = службен резултат.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
867
Поени од реакции
258
Далеку од од сегашнава тема.. но малце да ви слушнам мислење :)
Ако има некој кој е по ПЕС, нека ги провери http://martina22acm.wordpress.com/milan-pes-613-faces/ па да видам што ќе кажете :) ги правам веќе долго време.. се неш поправам па се надевам дека се таман... које лице најмн ви личи на фудбалерот а кое е најлошо?
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Далеку од од сегашнава тема.. но малце да ви слушнам мислење :)
Ако има некој кој е по ПЕС, нека ги провери http://martina22acm.wordpress.com/milan-pes-613-faces/ па да видам што ќе кажете :) ги правам веќе долго време.. се неш поправам па се надевам дека се таман... које лице најмн ви личи на фудбалерот а кое е најлошо?
На Шарави е најлошо..
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
867
Поени од реакции
258

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Пријателскиот натпревар од денес завршен 9:2 стрелци: По 2 гола Ночерино, Нианг и Робињо, по еден Бојан, Де Фео и Мунтари. Иначе игравме против Sant'Angela.



EВе и видео

 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Член од
24 ноември 2009
Мислења
867
Поени од реакции
258
Galliani and Allegri are now at the Mediolanum Forum where they're watching the basketball match between @OlimpiaEA7Mi and@PallVarese. :facepalm::ROFLMAO:

Go home G&A you're drunk.
сиг отишле да браат некој онака помлад кошаркар што знае да игра и фудбал - може ќе го биде во кантера :D или па некое детенце од фановите таму :D
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Далеку од од сегашнава тема.. но малце да ви слушнам мислење :)
Ако има некој кој е по ПЕС, нека ги провери http://martina22acm.wordpress.com/milan-pes-613-faces/па да видам што ќе кажете :) ги правам веќе долго време.. се неш поправам па се надевам дека се таман... које лице најмн ви личи на фудбалерот а кое е најлошо?
Колку е оптимистичен дури и обидот да се измонтира фацата на факинг Кевин Констант. Јас не верувам дека постои и инженер кадарен за тоа. :)
Алегри и новиот проект

А вистина е ова со директорскава функција на Алегри или оваа вест е само некоја импровизација од сајтов, зошто јас не сретнав денеска на миланњуз нешто вакво...

Ако е вистина е одлична работа.

Освен познатите школи на Ајакс и Барселона и ние ќе имаме позната школа. :icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Далеку од од сегашнава тема.. но малце да ви слушнам мислење :)
Ако има некој кој е по ПЕС, нека ги провери http://martina22acm.wordpress.com/milan-pes-613-faces/ па да видам што ќе кажете :) ги правам веќе долго време.. се неш поправам па се надевам дека се таман... које лице најмн ви личи на фудбалерот а кое е најлошо?

Јепез ти е најдобро испаднат у глобала, исто ми се свиѓаат и Боатенг и Амелија, а највише си го погодила Ночерино у линиите на лицето...(y)

Ел Шарави ти нема врска, Мексес ти е утнат, и Балотели и Монтоливо ти са дебелички :icon_lol:


сиг отишле да браат некој онака помлад кошаркар што знае да игра и фудбал - може ќе го биде во кантера :D или па некое детенце од фановите таму :D

Примавера *


Иначе ми се свиѓа ептен проектов, ако го истераат до крај, за 2-3 године ем ќе газимо, ем ќе имамо младинци што ќе можа да ги замена тија што газа....

Али да си знајте, свако лето по една зверка од по 40-50 милиона евра ќе ни иде :icon_mrgr:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
867
Поени од реакции
258
Јепез ти е најдобро испаднат у глобала, исто ми се свиѓаат и Боатенг и Амелија, а највише си го погодила Ночерино у линиите на лицето...(y)

Ел Шарави ти нема врска, Мексес ти е утнат, и Балотели и Монтоливо ти са дебелички :icon_lol:





Примавера *


Иначе ми се свиѓа ептен проектов, ако го истераат до крај, за 2-3 године ем ќе газимо, ем ќе имамо младинци што ќе можа да ги замена тија што газа....

Али да си знајте, свако лето по една зверка од по 40-50 милиона евра ќе ни иде
На ЕлШ мора да се работи деновиве.. тоа дефинитивно :) Мекси одев по цртите али знам дека не личи на него.. а за Бало и Монто така ги дава :D кога ќе се постават на пес таман се, а вака имав проблеми со резолуцијата неш и затоа се така малце чкљ :D
Иначе благодариме за мислењето и на Нинович и твоето :) секогаш е подобро кога некој др ќе ти каже што и како - барем занеш што треба да поправаш што не.. :)
а за примаверава.. да знам :) кај нас е примавера, во шпанија е кантера - само мислата ми беше дека ќе се составуваат повеќе оддели како во барса што се кантерите.. тука сиг др име ќе имаат како и оние што се на пипо така неш :)
--- надополнето: 8 февруари 2013 во 13:26 ---


‎"Јас сум натурализиран Италијанец, но по потекло сум од Гана. Моите родители се откажаа од мене, но затоа ме посвоија двајца вистински ангели. Патам од расизам секој ден, но не се лутам поради тоа - искуствата ме натераа да се однесувам поинаку од другите луѓе. Затоа, пробајте да дознаете повеќе пред да ме критикувате!" - Балотели
Ѕвер! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom